Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

tisho.74 снимка tisho.74 01 юни 2017 - 20:31

Вакуума в системата на колегата с 2.2DTR е -0.85 Bar на празен ход, измерен с вакууммера, който взех. При мен е -0.9 и почти половина. Явно нямам грижи с помпата и цялата вакуумна система...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 ноември 2017 - 20:48
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 юни 2017 - 11:52

 esil2, на 31 май 2017 - 13:01, каза:

Забравих да ти кажа за тази грешка че лятото почти не я прави трябва да е под 15-20градуса навън за да се появи, абе пълна загадка.

Ми то загадката при колегата се разбули вчера- вакуум от порядъка на -0.3-0.4. Няма как тая система да работи коректно. Оправяш онези неща по връзките към ЕГР-а и вихровите и нещата си идват на местата. Иначе помпата не е много зле- прави си почти -0.8.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 юни 2017 - 11:53
Отговори

esil2 снимка esil2 04 юни 2017 - 12:37

Да благодаря ти много, ще купя 2-3 метра маркуч на Гейтс такъв дето слагах на дюзите за обратната нафта и всичко подменям само този от вакуум помпата до турбото мисля да оставя същия там май беше добре.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 юни 2017 - 12:52

 esil2, на 04 юни 2017 - 12:37, каза:

Да благодаря ти много, ще купя 2-3 метра маркуч на Гейтс такъв дето слагах на дюзите за обратната нафта и всичко подменям само този от вакуум помпата до турбото мисля да оставя същия там май беше добре.

Да, така изглеждаше. Ще кара още :icon_wink2:
Само онова с маслото от помпата не ми харесва особено, но ти си знаеш. Ако все пак ти се занимава- решението е обратен клапан от бензинова Вектра Б, Астра Г, Вектра Ц и т.н. с трети извод отдолу- оригиналния съм го купувал за двайсетина лева някъде от представителство. Присаждаш го и взимаш вакуум от третия му извод. И затапваш долния извод на помпата.
И някъде по форума имаше партномера на тоя клапан с допълнителния извод. И за тази преработка не си купуваш силиконов маркуч за има- няма петдесетина лева, че боли глава :icon_wink2: Ползваш си старата пластмасова тръба, само се отрязва по малко там, където е разширена, и внимателно с нагряване във вода на котлона се прави всичко. Колегата k_opel_e си го направи перфектно така, но по друг повод. А ако нещо се обърка- тия тръби са по няколко лева метъра във Варум и Улмер, така че смело. А става и с подходящ армиран масло- и топлоустойчив гумен маркуч.
Отговори

Sevyr снимка Sevyr 28 юни 2017 - 22:12

Здравейте,направих варианта на тази схема за X14XE.Схемата работи но чека свети постоянно.Може ли някой по-запознат колега,да помогне.

Това е версията на Altmaster от http://vectra-club.ru :

Публикувано изображение
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 04 ноември 2017 - 09:52

Здравейте колеги. Имах проблем с EGR-а,записваше грешка и колата влизаше в авариен режим. Изключих го софтуерно и вървежа на колата се върна,но след като достигне 70-71 градуса температура и отново влиза в авариен режим,без да свети нищо по таблото,просто не иска да върви над 3000 оборота. Някакви предположения какво може да е?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 ноември 2017 - 23:30

 Pesho100, на 04 ноември 2017 - 09:52, каза:

Здравейте колеги. Имах проблем с EGR-а,записваше грешка и колата влизаше в авариен режим. Изключих го софтуерно и вървежа на колата се върна,но след като достигне 70-71 градуса температура и отново влиза в авариен режим,без да свети нищо по таблото,просто не иска да върви над 3000 оборота. Някакви предположения какво може да е?

Вижте какво ще каже компа. Иначе не знам как ще разберете със сигурност какво става.
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 11 ноември 2017 - 13:10

В понеделник ще го гледа човекът,който го изключи софтуерно и ще пиша след това.
Отговори

Евгений Мирчев снимка Евгений Мирчев 18 юли 2018 - 08:51

Колеги, дали някой има не работещ егр за vectra x20dth с пластмаса от горе и късото кратче. Искам да го ползвам само за тапа!
0894822515
Отговори

ceko снимка ceko 29 юли 2018 - 17:26

Малко странно нещо се случва при мен,и немога да си дам разумно обяснение.Повечето знаят че вакуумния егр на дтх,дтл има едно отворече отпред,в момента съм с софтуерно премахнат егр,и понеже от дупчицата омаслява реших да я запуша,направих резбичка и боцнх болтче.Е добре но сядам и тръгвам и нищо несе случва,няма грам мощност а само пушеци отзад,слизам махам болтчето,колата лети.Това го правеше и преди с схемата с релето.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 юли 2018 - 18:11

Е ти сега не си се сетил това отворче за какво е... а стига бе.
Айде да не те тормозя. В твойта ситуация запушването на отворчето води до отваряне на клапана и в колектора неконтролирано влизат изгорели газове.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 юли 2018 - 18:16
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юли 2018 - 18:25

Сложи си съчмичка в маркуча дето влиза в егр-а. При мен е така.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 юли 2018 - 18:28

Така ще стане. Запушваш входа за вакуум към мембраната. Иначе става това при теб. А е добре да го направиш, защото иначе губиш налягане от колектора- явно ЕГР-а ти пуска през тефлоновото уплътнение навън.
Отговори

ceko снимка ceko 29 юли 2018 - 19:06

Ясно,щего мъча да го спра това цапане,че наистина се губи от налягането
Отговори

Sandman снимка Sandman 05 август 2018 - 09:13

Привет!
Да питам и аз за омега Б, понеже в темата не намерих инфо. Мотора е x20se и в момента съм го пръснал да сменям гарнитура на главата, та се зачудих дали да не го шунтирам някак тоя ЕГР шит :)
Не знам работи ли, май си е ок щото на кламер тест не връща за него грешка. Чека си свети постоянно с грешка дебитомер(по спомени), колата е с газов инжекцион.
Някой ако може да даде съвет или инструкции ще съм много благодарен!
Поздрави!
<_<
Отговори

Opeldak снимка Opeldak 13 октомври 2018 - 17:28

Здравейте,
не знам дали тук е мястото от толкова теми за EGR-та ... не разбрах дали някой е премахвал охладителя на ЕГР.
( Тъй като имам грешка p1125 и колата тресе при загасване на двигателя и смятам вече да сваля и изчистя дроселовата клата. Та ще ми се отвори място до ЕГР охладителя и мисля да го махна, барабар с тръбите и ЕГР клапана. ЕГР-то е затапено от към дроселовата клапа и е забранено софтуерно преди 2г. Вс е ОК)

Въпроса ми е: Тези 2 маркучета, които влизат и излизат в охладителя, трябва ли да ги затапя или да ги съединя едно с друго ?
Гледам по картинки и предполагам, че са за охладителната течност. Нямам проблем с ЕГР с-мата, откакто я затапих и забраних, просто искам да я премахна от Турбото до Дросела.
Благодаря!
Мнението беше редактирано от Opeldak: 19 август 2019 - 23:45
Отговори

ceko снимка ceko 13 октомври 2018 - 19:05

Снаждаш ги и караш напред,предполага се по бавно загряване,дали е така нямам наблюдения.
Отговори

Opeldak снимка Opeldak 13 октомври 2018 - 22:08

Супер. При първа възможност ще ги свърша тези неща. Така или иначе с-мата е затапена от едната страна и няма циркулация на горещ въздух се надявам, че няма да има осезаема разлика от сега.

(В крайна сметка оставих EGR-охладителя! Само където го свалих и изчистих, барабар с ЕГР, Дросел, Тръби, MAP сензор, та късмет че и Термостата тогава си замина та и него смених. С 1 бръкване от дясно на ДВГ вс се оправи. Дет се казва, когато му върви на човек и без да го е правил някога - пак му върви!)
Мнението беше редактирано от Opeldak: 20 август 2019 - 00:01
Отговори

fanatic снимка fanatic 07 май 2019 - 17:10

:modownz:
Отговори

cockobg снимка cockobg 25 юни 2019 - 15:39

Може ли да бъде премахнат ЕГР клапъна на Астра Г 1.6 8в 84коня Z16SE Софтуерно и хардуерно(старият мотор инжекция)2000/2001 година???
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg