Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Зареждане с газ в европейските страни...

Peshoa снимка Peshoa 28 март 2008 - 16:34

Колеги,
налага ми се да ида до Англия с дедо опелчо.Както можете да се досетите,изникна ми въпроса със зареждането на газ,по точно какви пистолети ползват навън на газоколонките. Дали са като нашите или са по различни? Силно се надявам тук да влизат и хора които се занимават с газови уредби и да са информирани как стои този въпрос.
За сега разбрах че във Франция газта е 80 цента,което си е супер. До колкото разбрах може би ще ми трябва нещо като преходник който да си нося за да мога да зарежбдам газ навън.Дайте някакво инфо къде биха могли да ми помогнат с този преходнк или поне кой може да ми каже нещо повече...10Х.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 март 2008 - 18:22

един френд живее в UK и миналото лято си дойде с една А4-ка на газ, ще го питам като се чуеме каква е била далаверата с преходниците... Но това, което помня от разговорите ни е, че наистина трябват някакви преходници + ситуацията с газ-станциите в белите страни е доста тегава, в см. не са много на честичко :newsm05_41:
Отговори

chino снимка chino 29 март 2008 - 22:49

живях няколко години в Англия и само веднъж видях да има газ на една бензиностанция.до колкото знам никой в англия не желае да кара на газ.
п.с.WizzAir,EazyJet-това е истината до UK.за 3 часа си там и за без пари.
Отговори

andrey снимка andrey 30 март 2008 - 15:49

брато ходих летото до германия требва ти преходник ина4е си го закасал .на мен ми се слу4и и требе6е да карам цяла германия на бензин а там е 2 .12 евро литара .а и газта е много на рядко затожа по добре си купи преходник или се зареди с много бензин в туби от тука .
Отговори

larry снимка larry 30 март 2008 - 16:50

Не се зареждай в ниакъв случай с каквото и да било гориво в туби. Забранено е да пренасяш големи количества гориво през границите и изобщо да ги караш ако не са в специализирани цистерни и т.н.!
В Румъния и Унгария би могъл да минеш с няколко евро, но в Германия, Австрия и още по-назапад, ще ти откъснат главата ако те спипат !
Отговори

vaskoo71 снимка vaskoo71 30 март 2008 - 20:08

Здравеите ,налагало ми се е да патувам до Италия през СьрбиЯ (газ има в БЕЛГРАД PLIN го викат) има и в ЗАГРЕБ В ХАРВАТСКО . ЗА СЛОВЕНИЯ НЕ СИ СПОМНИАМ В Италия GPL има го по магистралите .Цени 0.70-0.80 евро цента в европа ,зависи от газаджията(в братските Балкански страни) .:newsm05_41: :newsm05_41: ОТ БГ до ИТ сьм зареждал с нормален пистолет стандартен ( без преходници )
Отговори

Милчан снимка Милчан 30 март 2008 - 23:16

Добавям че и в ГЪРЦИЯ НЯМА ПРОБЛЕМИ с зареждането само да намериш газ станция и то да има газ(аз попаднах на 2 газ станции без газ - УЖАС)
Отговори

Peshoa снимка Peshoa 31 март 2008 - 11:04

Опел форум братче-инфо се лее в изобилие...благодаря колеги.То ясно че със самолет е най добре,но идеята на ходенето е да закарам доста багаж натам, с тия 30 кила..до никъде. За Сърбия нещо май за сега ще заобиколя, та ще трябва да намеря в некой чат румънец,унгарец,немец, французин и да ги поразпитам къде как е.
И така,преходника-къде и кой,има ли някой с полезна инфо?
Отговори

Stenlius снимка Stenlius 31 март 2008 - 11:11

Моята Астра е от Холандия с фабрична газова уредба и не мога да зареждам на тукашните български колонки - ползвам преходник, който се навива и е по-тесен от оригиналния отвор, доколкото знам и в Германия е друг куплунга...
Отговори

DAN67 снимка DAN67 01 април 2008 - 19:58

Гледай и не се отчайвай:

http://www.vanmeenen.com/LPG-autogas-Vlaan...pters/index.htm

Ние сме с пълначки като в Италия, Франция, Гърция

За Германия и Англия ще ти трябва преходник/ци/ - виж ги ВСИЧКИТЕ в сайта как изглеждат
Отговори

tonyt_bs снимка tonyt_bs 02 април 2008 - 14:34

Да знаете за CNG (метана) как стои въпроса с преходниците, мисля до Франция да се пробвам :16V: до Загреб, и на бензин. но след това само на метан Австрия, Германия до Франция , но не се бях сетил, че може да ми излезе крива сметката заради преходниците. :16V: Ако знаете нещо споделете.
Отговори

FRYER снимка FRYER 04 април 2008 - 10:40

Два пъти съм карал по маршрута UK-BG с кола.Ако имаш други въпроси,можеш да питаш смело :newsm05_41:
А иначе за тези,които казват,че няма авто газ ( LPG ) в кралството аз не съм много съгласен.Това ще ти е от полза:


http://www.autogas.l...ereToBuyMap.htm

Хайде със здраве и лек път!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg