Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Ремонт на рейка в София

bojo06 снимка bojo06 27 ноември 2010 - 23:19

 efren, на 27 Nov 2010, 19:00, каза:

Вчера и аз си рециклирах рейката в МЕИ (Технически университет) София. Цена 310 лв - сваляне, рециклиране, слагане, масло и нови накрайници. Сега волана създава много добро усещане и няма никакви луфтове. Остава да е така и в следващите 5 години :sad-smiley-046: . След като си оставих колата си хванах такси, специално подбрано - естествено вектра Б, човека също беше правил рейка там и беше изкарал по негови думи 250 000 км.
Между другото там препоръчват хидравличното масло да се сменя на максимум 70 000 км, дори и производителя да не препоръчва смяна.

Браво колега и моята втората стара рейка по същото време я ремонтираха, може да е на твоята кола, а твоята стара да е на моята. Въпроса ми е новите накрайници ти ли си ги поръча? Видя ли че са нови?.......Виждал ли си си детайлите по предницата, за да си компетентен да коментираш нещо или си просто консуматор на шофиране? Как си подбра таксито???
Отговори

bojo06 снимка bojo06 21 декември 2010 - 16:17

След поне още пет ходения до майсторите от МЕИ, те предложиха да ми върнат 150лв(при дадени 300лв.+ 120лв за реглажи) с мнението им, че съм бил проблемен клиент. Направо посинях! След словесна беседа успях да си върна 300лв. за ,,услугата".
Отговори

ivoivo снимка ivoivo 23 януари 2011 - 15:08

Здравейте колеги, и моята рейка на Астра G губи масло, но не разбрах къде точно се намира сервиза в МЕИ? Актуални ли са телефоните? Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от ivoivo: 23 януари 2011 - 15:13
Отговори

ivoivo снимка ivoivo 25 януари 2011 - 21:45

 efren, на 24 Jan 2011, 20:04, каза:

Като се движиш по бул."Св.Климент Охридски" в посока Студентски град, след като подминеш Лесотехническия и завиеш за УНСС надясно, първата в дясно, има и табела. Внимавай да не си помислиш за 9-ти блок на Студентски град, рейките ги ремонтират в 9-ти блок на Техническия, което е точно отсреща на 7,8 и 9 блок на Студентски град, тоест не ходи в 9-ти блок на Студентски град :confused: . 088 6743356 - Стефан Андровски. Надявам се си се запознал с темата и си видял както положителните така и отрицателните отзиви. Аз специално засега съм доволен, но въпроса е дали ще съм доволен след 100 хил км.


Много ти благодаря за отговора. Бях там и ми рециклираха рейката. Прави ми впечетление, че сега волана е малко по-тежък. Ремонта струваше 320лв., като всичко стана за един ден.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 25 януари 2011 - 22:33

Честито!
Вече си констатирал един проблем!
А със сигурност има и още !?
Отговори

feron снимка feron 06 февруари 2011 - 15:00

Тъй като последните 5-6 мнения за сервиза до техническия университет са отрицателни, къде другате може да се ремонтира рейка. Някой запознат ли е колко струва нова става дума за колата от подписа ми.
Отговори

ivoivo снимка ivoivo 09 февруари 2011 - 11:55

 feron, на 06 Feb 2011, 15:00, каза:

Тъй като последните 5-6 мнения за сервиза до техническия университет са отрицателни, къде другате може да се ремонтира рейка. Някой запознат ли е колко струва нова става дума за колата от подписа ми.


Моето мнение за сервиза не е орицателно. Рейката си работи , не губи масло, общо взето съм доволен.
Отговори

Гостgareto__* 13 февруари 2011 - 18:17

Колеги като губи масло ли означава че реиката е тръгнала.
Отговори

feron снимка feron 14 февруари 2011 - 10:42

 gareto_, на 13 Feb 2011, 18:17, каза:

Колеги като губи масло ли означава че реиката е тръгнала.

Не е задължително, като губи масло да е от рейката. Иначе аз си рециклирах рейката и засега съм доволен. Ремонта ми излезе 180 лв плюс 20 лв реглаж на предница и 14 лв масло. За да не излезе че правя реклама, който се интересува да пише на лични.
Отговори

Гостbbmmvv_* 15 февруари 2011 - 14:36

ето тук ремонта е евтин на рейки,моята я правиха и съм много доволен www.hidravlichnireiki.info

Колега, попълни КОД на двигателя в профила си!
Благодаря!

Мнението беше редактирано от Sandman: 15 февруари 2011 - 14:49
Отговори

goro21 снимка goro21 28 март 2011 - 12:35

да ви питам и при мен като колегата при астра ф,като размардам щангите кадето се хващат на рейката (хидравлична) има луфт и тракане. може ли да се натегне от някаде. А на какво износване се дължи това и оправя ли се с рециклиране? можеби със смана на втулки или лагерчета- нямам представа какво представлява вътре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg