Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

becinko снимка becinko 24 октомври 2013 - 09:17

Прекарваш си и него, за да има защита чрез предпазител.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 октомври 2013 - 09:25

Ма предполагам тоя трябва да има връзка с кабелите от буксата за релето !? :confused:
Отговори

becinko снимка becinko 24 октомври 2013 - 11:11

Разбира се, плюсовия кабел минава през предпазител.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 25 октомври 2013 - 17:54

 bojo06, на 23 октомври 2013 - 22:55, каза:

Съмнявам с, че само за твоята кола е произведена инсталация без да има възможност за тази екстра. Гледай добре!Няма в TIS за Опел такава инсталация без букса! А буксата за релето е високо горе зад таблото...

Сега пак проверих- няма въобще пластини на предпазителя... и не виждам и букса.
И аз съм доста учуден.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 25 октомври 2013 - 17:56
Отговори

bor1968 снимка bor1968 25 октомври 2013 - 18:24

 georgi4at, на 23 октомври 2013 - 21:46, каза:

Мислех си, че на 99% имам оригиналната букса и днес викам да проверя(Астрата е 2000г), и да взема едно реленце.
Изненадааа, в кутията с предпазители на 32 позиция, нямам клеми даже.
Ще търся изпитана алтернатива, май.


Аз пък имам клеми за предпазител 32, но не намирам буксата. Рових из кабелите покрай таблото, но не намерих въпросната свободна букса.
Отговори

becinko снимка becinko 25 октомври 2013 - 19:48

Ако става въпрос за вектра Б, като свалих ключа на фаровете отзад се виждаше буксата.
Отговори

Niner снимка Niner 25 октомври 2013 - 21:02

На моята вектра (вектра Б) буксата е зад таблото с предпазителите в голямата плетеница от кабели и буксата беше облепена с тиксо, и също имам предпазител в гнездо 32, 10 А.
Мнението беше редактирано от Niner: 25 октомври 2013 - 21:03
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 25 октомври 2013 - 21:46

един вариант
http://www.opelclub....1
Отговори

dobbs снимка dobbs 05 март 2015 - 00:33

И така колеги, година/две след последните коментари кое смятате, че е най-доброто на афтърмаркет пазара. Гледам има модули за по 20на лева дето колкото запалка, има и такива дето са 30+ лева дето са с мосфет-и 2 на 6см ("слагащи край на залепващите релета"), има и китайчета. Кое какви предимства има(технологично). Спрял съм се на един от скъпите, който даже предлага избор на минимална граница за активиране от 12,6 до 13,2 V, но пък има изискване за "За да се гарантира коректна работа на модулите в режим на активен заряд т.е, когато двигателя работи, напрежението в бордовата инсталация на автомобила трябва да е минимум 13,2Волта."
А има и едни който на корпуса имат врътка за регулиране на %та с отверка. :Topic-is-closed-bg:
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 март 2015 - 17:28

Вземи си от тези с мосфет, добри са монтират се лесно и имат доста опции включително и това което си описал за мин. праг на захр. напрежение и доста други, ако искаш конкретен модел пиши ми на лични да покажа какво ползвам аз от 3+ години без проблем. Ще ти кажа и как да си го монтираш, лесно е.
Мнението беше редактирано от Коцето: 13 март 2015 - 17:30
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 март 2015 - 21:02

Това е много досадна работа - да ти светят фаровете по няколко минути след като угасиш колата. Докато падне напрежението. Принудих се да сложа копчета за да мога да ги изключвам ако искам, а с наличието на копче изниква въпроса *а за къф ми е тоя контролер и автоматично включване*....
Отговори

gujo78 снимка gujo78 13 март 2015 - 21:05

А може ли един тъп въпрос?
Защо си давате парите за модули, мъдрите, бистрите, апросто не прекарате фаровете през централни клю?
палиш светват, гасиш колата гаснат. Елементарно.
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 март 2015 - 21:12

Ако под ключ имаш предвид клемореда то по тая логика можеш да ги закачиш за първата черна жица която набараш...още по елементарно
Отговори

gujo78 снимка gujo78 13 март 2015 - 21:23

 Hevy, на 13 март 2015 - 21:12, каза:

Ако под ключ имаш предвид клемореда то по тая логика можеш да ги закачиш за първата черна жица която набараш...още по елементарно

Щото исках да го напиша по възможно най елементарния и разбираем начин :icon_wink2:
Че някои и клеморед не знаят какво е, а и не са длъжни.
Щото ако го на пиша на моя и твоя език, повечето няма да го разберат и ще тряббва още две сдтарници с глупости и обеснения.
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 март 2015 - 21:29

Чакай да поясня и аз тогава, ако някой не знае какво е черна жица - след като дадеш контакт на тях се появява + :mhihi:
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 март 2015 - 22:37

 Hevy, на 13 март 2015 - 21:02, каза:

Това е много досадна работа - да ти светят фаровете по няколко минути след като угасиш колата. Докато падне напрежението. Принудих се да сложа копчета за да мога да ги изключвам ако искам, а с наличието на копче изниква въпроса *а за къф ми е тоя контролер и автоматично включване*....

Ми не си прав, това светене (една минута след като загасиш колата) на добрите модули се регулира по време а ако искаш даже и се изключва, т.е. фаровете изключват веднага след като изгасиш мотора.
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 март 2015 - 23:35

Седнал съм пред компа, не съм прав :mhihi: , модула ми няма регулация а е на Сонар, би трябвало по тукашните критерии да е хубав, и някой път светят фаровете не минута а 10 и повече минути. Ама това е сигурно заради големия ми акумулатор. И между другото като ми работят дневните светлини не мога да слушам Z-ROCK , шуми яката ...Общо взето организма отхвърля импланта...
Отговори

gujo78 снимка gujo78 13 март 2015 - 23:53

 Hevy, на 13 март 2015 - 23:35, каза:

..Общо взето организма отхвърля импланта...

Ето за това,д-р Свин, препоръчвам Сленуген, или директна връзка с к лемореда :mhihi:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 март 2015 - 09:03

Преди време когато беше актуален въпроса с целодневните фарове, един колега пусна "тунингована" схема на оригиналното реле за дневни. Е.. с него съм от момента на въвеждане на закона, до ден днешен.

Релето ми пуска само къси (и нищо друго освен тях) 5-6 секунди след палене на колата, гаси ги ВЕДНАГА след като върна ключа.
Отговори

dobbs снимка dobbs 14 март 2015 - 20:16

Аз до толкова съм свикнал с включването на фаровете, че като сляза от колата без да я гася и се върна пак посягам към фаровете. Не искам модул заради автоматичното пускане, а САМО за %та на светене. Целата е да не ми прегарят фаровете, а пък дали се удължава живота на крушките в резултат на плавното палене и по-слабия % светене това, ако е вярно ще е бонус цел.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg