Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Сутрин оборотите играят и гасне 1,7цдти

galintonchev снимка galintonchev 15 юни 2015 - 10:36

Здравейте колеги.Имам странен проблем.Прави го не всяка сутрин,а на месеца един два до три пъти горе долу.Паля колата сутрин и оборотите играят 800-300-800-300,след което по някой път колата гасне.Паля втори път пак същата работа.След форсирване обаче се задържат и оправя.Закачихме я на опкома и грешки никакви.
През целия ден,когато и за я запаля проблеми никакви.Само сутрин го прави на студен мотор.
Мотора е 1,7цдти на мерива.Почвам да се съмнявам от нафтата.Зареждам само от ромпетрол.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 юни 2015 - 11:40

Най вероятно въздух има ли някаква зависимост как е била паркирана муцуната надолу или нагоре да не би да го прави след последното сменяне на нафтовия филтър.
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 15 юни 2015 - 12:15

Едва ли колега.Колата се спира винаги на равно.А ако беше въздух си мисля че трябва да го прави често.А тя ми го прави два три пъти в месеца.Ако е някой датчик то трябва да има записана грешка а то грешки няма.Имам съмнение в дюзите,но.........
Отговори

gerov снимка gerov 15 юни 2015 - 12:40

Погледни егр клапана да не е задръстен!
Да не би случайно да задържа самата клапа!
Мнението беше редактирано от gerov: 15 юни 2015 - 12:45
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 15 юни 2015 - 13:08

Къде се намира тоя егр клапан колега.МОтора ми е същия като твоя.
Отговори

gerov снимка gerov 15 юни 2015 - 13:43

Пиша от телефона и нещо се е...ва връзката.
Тук нагледно е дадено,може и да не е от това,но е добре да се почиства периодично!
http://www.drive2.ru/l/260517/
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 15 юни 2015 - 13:49

мдаааа,както и преположих точно там е пущината...ужасссс....ще я закарам в сервиз да го изчистят.Може да не е от него но ще е добре все пак да се изчисти ...Благодаря ти колега за бързия отговор!!!
Отговори

gerov снимка gerov 15 юни 2015 - 14:14

Ето още един клип,може и сам да се справиш!
„How to Clean EGR Valve (1.7 Full)“: https://youtu.be/Isoef8pg7tQ
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 15 юни 2015 - 15:07

Няма да се справя сам колега.Много ботове има на терсене място дет се вика.Говорих с майстора ми.В събота я мятаме че да видим.
Ще кача снимки ако мога де.Че тука малко трудно ми е с качването.
още един път благодаря!!!
Отговори

milenski75 снимка milenski75 20 юни 2015 - 19:58

 galintonchev, на 15 юни 2015 - 15:07, каза:

Няма да се справя сам колега.Много ботове има на терсене място дет се вика.Говорих с майстора ми.В събота я мятаме че да видим.
Ще кача снимки ако мога де.Че тука малко трудно ми е с качването.
още един път благодаря!!!





Не е от това колега,Клапана е на нафтовата помпа за високото налягане е тръгнал.Нов струва 350лв.За временен вариянт става и да го почистиш на ултра звук.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 21 юни 2015 - 09:03

Е как така го измисли? Грешка не виждам да е записала. Без диагностика как го изчисли колега? Случвало ли ти е? Обясни по подробно, моля?
Отговори

milenski75 снимка milenski75 22 юни 2015 - 09:59

На мен лично не ми се е случвало,но в другия форум има много писано по въпроса.Доста хора са имали този проблем и при смяна на клапана се е оправил.
Лошото е ,че не записва грешка ззщото той още работи,но не на 100%,когато напълно откаже колата почва да гасне не само да играят оборотите.
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 22 юни 2015 - 13:36

Такааа.Още не съм чистил ЕГР клапана тъй като майстора беше малко зает и остана за другата седмица евентуално.НО и той ми каза че няма да е от него.Когато не работи правилно се натрупвала грешка,но грешка така и няма никаква.Обаснява ми някави неща,че ЕГР клапана играел роля само в ниските обороти и Т.н.Но колата си върви безупречно.Има си тяга и всичко останало.Само сутрин като е студена мотора е доста по шумен при настъпване на гаста.Малко повечко чука,но след 10на мин се оправя.Казаха ми че така били команреалите...хаха.
Ще го имам предвид и тоя клапан за който говорите за високото налягане.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 22 юни 2015 - 16:29

Много е добър този "майстор" , ще знаеш. Щом до 3000 оборота всичко е "ниски обороти". Егр-а бърка много неща, но проблема не е точно във него, а мизерията която се натрупва в смукателния колектор.
А и да добавя за чукането сутрин, пак е "виновен" прословутия клапан Егр. Просто не работи до достигане на температура 40+ градуса. Но точно колко незнам. Мерил съм със опком и показва 42гр когато започва да работи, ама на друга кола може да е друго. Когато заработи и започне да вкарва изгорели газове във смукателя, видимо омеква работата на двигателя. Поздрави!
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 22 юни 2015 - 16:33
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 19 януари 2016 - 17:08

Такаа.Малко развитие по темата.Сутрин пак същата работа.Лошото е че запозна да го прави все по-често.Дали е от студа не знам.
Казаха ми да давам по няколко пъти на контакт.Една седмица вече сутрин преди да запаля давам по 4-5 пъти контакт и след това паля.Няма ядове.Та смених подгревните свещи,че да видим какво ще стане.Ще направя по ефтините нещица за които ми говори майстора.Ако и със смяната на свещи не се оправи иска да ми слага някакъв клапан да не връща гориво назад.Това за сега.
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 18 февруари 2016 - 14:35

Колега,имаш ли прогрес с проблема? На мен от близо месец ми правят проблем. При първо палене,2-3 секунди оборотите падат и се нормализират.Случвало ми се е и да изгасне.След като ги задържи след няколко секунди,повече не прави проблеми.
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 19 август 2016 - 09:50

Такаааа.Малко развитие по моя въпрос.Колегата milenski75 се оказа прав.От клапана за налягането на помпата се оказа.Започна да ми гасне вече почти всеки ден.Чистихме го на ултразвук,но стана още по зле и сега съм с нов клапан.Двигателя вече мърка и не гасне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg