Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дърпане на въздх

k opel e снимка k opel e 22 септември 2015 - 11:35

Това не съм го пробвал, защото ми засмуква въздух след престой над 24 часа, което се получава рядко, тъй като я ползвам всеки ден. Сигурно след пробата с новия корпус на филтъра ще направя подобна проба. По този начин ще елиминирам всичко и ако смуче ще остане само беля в ГНП.
Отговори

powercar снимка powercar 22 септември 2015 - 11:50

Ако всичко е наред след това може да пробваш с шише преди филтъра тоест шишето да играе ролята на резервоар отново излишната и входящата нафта да са в шишето, ако не си пробвал и така де..
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 септември 2015 - 11:56

Благодаря много, ще пробвам но за сега трябва да изтекът трите дни за проба с новия корпус на филтъра. Ще пиша.
Отговори

powercar снимка powercar 22 септември 2015 - 12:08

Добре, дано в най-скоро време да си решиш проблема! Поздрави и лек ден!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 септември 2015 - 16:00

Колеги, това с шишето при филтъра не играе както си го представяте. При мен като засмуче въздух и няма палене. Помпата си качва нафта до филтъра и си го пълни, но не може да обезвъздуши без дърпане. Не знам дали ме разбрахте какво имам предвид. Подкачва си нафта сама, но не пали без дърпане. Прави балона след филтъра някъде. Пробвал съм примерно с 15 мин въртене на стартер без ефект. 30 метра на трета и пали. Това ако много е налапала въздух. Иначе източвам филтъра през пробката, въртя 10 секунди и е пълен, но не пали. Преди 3 години бях няколко месеца в чужбина и като се върнах не искаше да запали. Тогава доста се заиграх. Накрая викнах един приятел и я дръпнахме.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 септември 2015 - 16:03
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 септември 2015 - 16:16

Моята Вектра когато не е карана два дни, пали и се опитва да загасне след 30 секунди. Не и давам да гасне, защото я държа на високи обороти 2000-3000 хил. и тя не гасне само притрисва докато се появи чиста нафта и после работи нормално. Защо трябва да я дърпам? Ами ако е автоматик? Идеята на колегата с шишето е да елиминирам от помпата назад всичко и има резон в това. Има значение откъде ще дърпа въздух и повреда с повреда не си приличат. За моята повреда резултата ще е след мача.
Отговори

powercar снимка powercar 22 септември 2015 - 17:54

Да точно това ми е целта да елиминираш филтъра или всичко преди него горивопроводи и резервоар. И все пак дано да се окаже нещо простичко и лесно за ремонтиране!
Мнението беше редактирано от powercar: 22 септември 2015 - 17:57
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 септември 2015 - 19:57

Мача завърши едно на нула за мен срещу баба Вектра. Преди малко я запалих, след като изчаках три дни след сманата на корпуса на нафтовия филтър. Бях я паркирал нарочно с муцуната нагоре за да видя какъв ще е ефекта. Запали от раз без да съм давал газ и със стабилни обороти на празен ход и без да примлясква.
След малко ще напиша по подробно откъде е дошла белята и какво трябва да се направи в такива случаи.
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 септември 2015 - 21:34

В моя случай след двудневен престой, бабата палеше от раз и след 30 секунди гаснеше. При ежедневно каране нямах никакъв проблем. След като угасваше филтъра се оказа пълен до половина с нафта. Ясно беше, че смуче въздух. Направих доста неща за които съм описал и без ефект. Набедих задната част на системата, като фълтър маркучи към сондата и самата сонда, защото ако беше проблема към помпата филтъра щеше да е винаги пълен, при условие, че към сондата всичко е в ред. Купих корпус на филтъра и нов филтър и то най-скъпия. Измих двете части на филтъра с обезмаслител. Намазах горния край на долната част на корпуса с четка за рисуване с бял латекс. Намазах с латекс и горната част на голямата гумичка и бързите връзки на двата маркуча към сондата. Но както казах колата запали от раз. Викнах за помощ приятел, който е механик по автокранова хидравлика на Либхер. Разгледа капачката на стария корпус на филтъра. Извади уплътненията към бързите връзки и с лупа установи, че проблема е от тях. Те от кръгли са станали вътрещната леко конусна, а вънщната леко цилиндрична. Гумичките са по две на входа и на изхода. Вътрешната е кафява, а външната жълта. С два цвята са защото тази от към конуса на щуцера е с малко по-голям диаметър. Между тях има разделителен сегмент от полиамид, който почти не контактува и не повреден. Същите гумички са и на бързите връзки към сондата. Размерите им трябва да са много точни. Едната е 1,7 мм. дебела, а другата 1,8. Утре ще ходя до фирма Димто, която предлага всякакъв вид уплътнения от Германия и там по контролен шаблон ще се уточнят точните размери, за които ще пиша. Приятелят ми каза, че гумичките трябва да са за оперативно налягане на хидравлика което е до 30 бара. Ще направя проба и с стария корпус с новите уплътнения и след това ще сменя същите и на сондата. Като окомплектовам стария корпус на филтъра и се докаже че с него всичко е в ред, мога да услужа на колеги, които имат подобна беля.
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 септември 2015 - 23:04

Да не отварям нова тема, искам да попитам дали някой знае за какво служи куплунга на горната капачка на корпуса на нафтовия филтър? Не можах да го намеря в ел. схемите. Мислех, че е подгрев с реотан, защото кабелите са дебели, но тази пластмаса би се стопила. На оммер не дават и дверте ми капачки никаква верига.
Отговори

asensio снимка asensio 23 септември 2015 - 23:34

За греене е на горивото зимата. Ма точно принципа как работи съм го забравил.
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 септември 2015 - 23:49

Значи както си мислех. При кабел 2,5 квадрата трябва да е 100-150 вата. На моите и двете капачки излиза, че са изгорели реотаните.
Отговори

asensio снимка asensio 23 септември 2015 - 23:56

Не са, ама като е студено горивото тогава прави контакт реотана. Колкото повече вдига температурата толкова по малко грее горивото и в един момент спира. Някаква таква схема беше. Когато е студено тогава го замери.
Отговори

BadMad снимка BadMad 25 септември 2015 - 11:41

Колега, имам същия проблем с корпуса на филтъра, можеш ли да ми кажеш точните размери на гумичките?
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 септември 2015 - 07:07

На гумичките вътрешния диаметър трябва да е 9мм. виншния 12,5мм или 12мм. Не можаш да отида до фирма Димто и не съм сигурен кой от двата размера ще пасне точно. От старите трудно може да се свали външния размер, защото са деформирани. В понеделник ако имам възможност ще проверя във фирмата кой размер ще пасне точно и ще пиша. Там дават възможност да се пробва с различни размери и да се види при кой ще е най добрия вариант.
Отговори

BadMad снимка BadMad 26 септември 2015 - 17:32

Много ти благодаря, колега! Днес взех гумички 9мм на 12мм и до няколко дни ще напиша какво съм направил и какъв е резултата :)
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 септември 2015 - 17:41

Свалят се с фино шило или с заточена като игла спица от колело. Отвън има черен водач на штуцера, който е залепен и не се вади. Трябва да го прескочиш. Щуцерите са 9,5мм и би трябвало 9 на 12 да паснат. Има подобни за водопровод и се скапват за дни и трябва да са маслоустоичиви. Ако паснат същите са и на сондата. Ще се радвам ако пишеш.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 септември 2015 - 20:54

Всъщност размерите на о-пръстените на двата щуцера на капачката на филтъра еднакви ли са? Че и мойте са смачкани, а и тези на резервоара също.
Всичките ми проблеми с въздух все през зимата са се появявали, и затова обмислям профилактична смяна на мойте преди зимата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 септември 2015 - 20:55
Отговори

asensio снимка asensio 26 септември 2015 - 23:39

Поне като съм гледал, тия бързите връзки всички ми изглеждат еднакви.
Отговори

nurim снимка nurim 27 септември 2015 - 15:13

здравейте колеги аз от известно време(2 месеца) карам вектра Б (x20dtl), като първи досаден проблем е именно този с дърпането на въздух.Е как стоят нещата при мен , първо разбрах че имам теч от помпата http://prikachi.com/...02/8331902T.jpg да това добре беше отстранен , и сега може да се каже 10-12 часа няма ядове пали преди 3 -4 макс и няма палене.Но това не е решение на проблема .Направи ми и впечетление филтърната кутия долу има пропка тя е винаги мазна ,но филтъра ще бъде подменен с проточен филтър или филтърно тяло с помпа да речем от омега може би.Най лошото е че преди мен някой е чистил сондата в резвоара и е шчупил щипките на бързите връски и маркучите мърдат те направо са унищожили сондата отделно са мазали закрепващата гривна със силикон и дори имам съмнения че и на гориво нивомера му има нещо.
Мнението беше редактирано от nurim: 27 септември 2015 - 15:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg