Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Почистване на ЕГР клапан и Интеркулера /Y20DTH/

Раковски снимка Раковски 29 май 2016 - 19:20

Привет колеги, ще помоля някой който вече е правил процедурата да сподели на бързо как стават нещата, защото не са ми много ясни. :)
Интеркулера е целия в омаслен което мисля, че не е нормално и мисля да го сваля да го изчистя хубаво. Също така мисля, че е хубаво да се изчисти и ЕГР клапана.
Със свалянето не мисля, че имам проблем. Въпроса ми е след като ги сваля как да ги почистя най-добре с какво ги чистихте вие вашите? И колко време трябва да съхнат после преди да ги монтирам отново на колата. :)

Благодаря ви предварително за отделеното време! :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 май 2016 - 19:37

Чисти се в ултразвукова вана.
Отговори

Раковски снимка Раковски 29 май 2016 - 19:59

 ivan_pop, на 29 май 2016 - 19:37, каза:

Чисти се в ултразвукова вана.

Благодаря колега, но не разполагам с такава вана. :)
Мнението беше редактирано от Раковски: 30 май 2016 - 00:06
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 май 2016 - 22:45

Здравей колега, точно за твоята кола не знам дали те устройва, ама го виж:
http://www.opelclub....pic=77055&st=60
А за кулера аз си го чистя с пароструйката внимателно и го оставям хубаво да се оттече накрая. Ествено при махнати тръби на входа и изхода;-)
Отговори

Раковски снимка Раковски 30 май 2016 - 11:59

Благодаря колега но от тази тема не намерих да се споменава по моя проблем. Аз мисля да го сваля направо. Аз до колкото разбрах ти го чистиш направо на колата, без да го демонтираш.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 юни 2016 - 22:25

Точно, само е трудно да се стигне до долния маркуч и да се извади, ама майстора се справя... И после е много важно да се изцеди хубаво от водата.
И не случайно ти показах темата. Ако чистиш се чисти целия колектор не само самия клапан на ЕГР. Щото щато го изчистиш само него ефекта е само за кратко и следва бързо задръстване отново. При чистене на целия колектор ефекта е доста по- различен. Аз го правя всяка пролет и съм доволен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 юни 2016 - 22:28
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg