Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

X20DTH не пали когато е топла

Стаевски снимка Стаевски 24 юни 2016 - 14:10

Аз не разбрах сега с коя помпа си: С твоята, а пък със електроника на тази от омегата с другия номер или с цялата друга помпа от омегата? Сега я караш със задралия авансатор ли? Ако е така какъв и е шума при ускорение когато натиснеш повече газта, а не я ускоряваш по малко? Чува ли се тракане с бавно ускоряване? И когато си ускори тракането затихва ли? В смисъл какви са симптомите на задрал авансатор при студена и топла кола /помпа/?
Отговори

titan22 снимка titan22 24 юни 2016 - 15:31

Карам я с моята помпа,но с електрониката на ОМЕГА-та.По принцип колата си има ускорение,няма разлика в тракането след смяната на електрониката.Трака малко по-силно когато е студена,но така си работи откакто е купена.За уточнение,моята помпа е с номер 011,на Омега-та е 009.Симптомите на задрал авансатор са че като натискаш плавно педала,след известно време набива грешката,а като се опиташ да тръгнеш рязко,забива на секундата и светва ЧЕК-а,а и мощността отива по дяволите.
Мнението беше редактирано от titan22: 24 юни 2016 - 15:32
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 юни 2016 - 17:53

За задрал авансатор, колегата Титан е прав. При плавно подаване на газ всичко е в ред и при по рязко или в баир светва чека и колата върви като с 45 коня. Ако е в начален стадий на повредата, на топла се оправя и върви като луда. Грешката 1220 е ясна за тази повреда. Имаме една служебна и вече две години се кара така със задрал авансатор, но винаги пали от раз, независимо от температурата. Титанче имах същия проблем и се оправи със смяна на датчика за обороти на кол. вал. Намери от колега за проба или да ти пратя моя с дефекта да видиш как е с него. А за електрониката на помпата може и от това да е и знаеш майстора, Милен Иванов от Пловдив. Ще пращам на сина на Астрата ел. блока на помпата при него след твой коментар.
Мнението беше редактирано от k opel e: 24 юни 2016 - 17:54
Отговори

titan22 снимка titan22 24 юни 2016 - 18:14

Милен го знам,говорили сме по моя проблем с него.В неделя ще видя датчика,а и по моргите има като моята и от там мога за взема за проба.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 юни 2016 - 13:58

А тая електроника дето си я качил на твойта кола - не личи да е ремонтирана, нали !? :confused: Че така както го описваш.. все-едно транзистора грее и докато не се охлади не започва да функционира нормално..
Отговори

titan22 снимка titan22 25 юни 2016 - 16:58

Не е пипана,а и на мен ми се въртят подобни мисли,но утре ще се занимавам с колата.Възможно е когато съм сменявал електрониката,жичките на клапана за аванса да са се оплели и да дават на късо.
Отговори

titan22 снимка titan22 26 юни 2016 - 11:02

Днес имаме нов проблем,грешки 15 и 17 и ЧЕК-а не свети.Възможно ли е имобилайзера да ми прави въртели?
П.П. тези грешки ги чете от имобилайзера,връзка с компа няма.
Мнението беше редактирано от titan22: 26 юни 2016 - 11:09
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юни 2016 - 21:41

 titan22, на 26 юни 2016 - 11:02, каза:

Днес имаме нов проблем,грешки 15 и 17 и ЧЕК-а не свети.Възможно ли е имобилайзера да ми прави въртели?
П.П. тези грешки ги чете от имобилайзера,връзка с компа няма.

P0017 не е ли за взаимовръзката на датчик колянов и разпределителен вал?
Отговори

titan22 снимка titan22 26 юни 2016 - 23:14

Така я дават тази грешка,аз я отдавам на това че свалях датчика да го почистя,целия беше в масло,и после пак го върнах на мястото му.След изчистване на грешките,остана само грешка 15.Тишо,грешките от имото ги пише само с номерата,примерно 12,15,17,не е като от компа-р030 примерно.Незнам дали съм заключил имобилайзера след като си играх с въвеждане на кодове,но това ще го видя утре като закарам колата да махнат имобилайзера.
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 юни 2016 - 10:32

Ако имаш ядове с имобилайзера, на контакт чека би трябвало да мига.
Отговори

titan22 снимка titan22 27 юни 2016 - 12:56

ЧЕК-а въобще не свети и нямам достъп до ЕКУ-то.Дал съм имобилайзера на майстор да извлече кода ище видим какво ще стане.Между другото го питах за премахване на имото и той ми каза че не ставало на тази кола да се махне.
Отговори

titan22 снимка titan22 29 юни 2016 - 13:30

Здр.колеги,сагата с моя таралясник продължава.Днес я закарах на качествена диагностика за да се види какво се случва с колата и се оказа че инсталацията на ЕКУ-то или някой датчик или кабел дават на късо и гори бушона за захранване на ЕКУ-то.Следва "най-приятната" част-разплитане на инсталацията и търсене на проблема.Дано не се окаже че компа е сдал багажа и от него гори силовия бушон.
Отговори

titan22 снимка titan22 29 юни 2016 - 20:48

Така,малко развитие по проблема,гори силовия бушон за захранване на ЕКУ-то и ГНП-то.След махане на буксата на помпата,бушона не изгаря.Когато махна клапаните също не гори бушона,както и като закача клапана за количеството на горивото,обаче като вържа клапана за аванса и бушона изгаря на момента.Мерил съм с мултицет жичките на клапана към маса и няма нищо.От къде може да е проблема,освен евентуално да е окъсило нещо в електрониката и като вържа двата клапана и да гори бушона?Други предположения?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 юни 2016 - 20:56

 titan22, на 29 юни 2016 - 20:48, каза:

Така,малко развитие по проблема,гори силовия бушон за захранване на ЕКУ-то и ГНП-то.След махане на буксата на помпата,бушона не изгаря.Когато махна клапаните също не гори бушона,както и като закача клапана за количеството на горивото,обаче като вържа клапана за аванса и бушона изгаря на момента.Мерил съм с мултицет жичките на клапана към маса и няма нищо.От къде може да е проблема,освен евентуално да е окъсило нещо в електрониката и като вържа двата клапана и да гори бушона?Други предположения?

Между двете жички на клапана мери ли? Ако там е накъсо товари транзистора и може би оттам е и голямото късо. А може и транзистора да е изпечен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 юни 2016 - 20:57
Отговори

titan22 снимка titan22 29 юни 2016 - 21:13

Транзистора си е оригиналния и не е мръднал.Освен това,този транзистор гори от клапана за количеството на горивото,не от клапана за аванса.Проблема идва като закача долния клапан,този който е на шибаното място и сега умувам как да го сваля и да го сменя с друг.
Мнението беше редактирано от titan22: 29 юни 2016 - 21:17
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 юни 2016 - 21:28

Премери и двата клапана за късо. И към корпус и само в намотката. За съжаление не знам какво трябва да бъде съпротивлението на намотките им ако са изправни. Ако другото е оцеляло може да минеш само с нов/нови клапани.
Отговори

titan22 снимка titan22 29 юни 2016 - 22:38

Мерил съм ги,но явно на долния клапан му е минало времето и утре ще видя как да го сменя.Проблема идва само от него.За по-сигурно ще го меря пак.
Мнението беше редактирано от titan22: 29 юни 2016 - 22:38
Отговори

titan22 снимка titan22 30 юни 2016 - 09:50

Здр.,за сега колата работи,проблема беше в жичките на долния клапан.Явно като съм мърдал жичките за да сложа изолация съм ги оплел и са давали на късо и затова е горял силовия бушон.Остава да видя как ще се държи когато загрее,ако пак прави същия номер да не запали,ясно е на къде отиват нещата.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 01 юли 2016 - 08:03

Е няма как късото да се оправя с наливане на вода /охлаждане/.
П.С. Мислех, че и авансатора се управлява от транзистор!?
Отговори

titan22 снимка titan22 01 юли 2016 - 13:31

Късото стана ден след като бях пипал жичките на клапана,иначе сега колата пали,макар и малко по-трудно,но пали без да я поливам с вода.Така че колега нещо не си разбрал както трябва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg