Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Неравномерха работа на двигател на празен ход - Meriva 1.6 Z16XEP

danel снимка danel 22 февруари 2017 - 22:07

Колега, твоя двигател би трябвало да да е сходен поне малко с моя и да кажа. При моя мотор Фабрично и от опел го
отчитат като дефект един температурен датчик /на термостата/ се бъгва и не дава реални стойности на екуто, и от там постоянно грешка /ремонт сервиз/ и вентилатора работи на макс при студен двигател. Решение - подмяна на датчика
около 25лв и някой лев за майстора. Дано да помогна. За мотора провери, не съм сигурен дали е сходен. Датчика при не правилна работа бърка екуто и двигателя я тресе я работи добре я квот му дойда - прави го на газ бензин или квот си налял без значение.
Мнението беше редактирано от danel: 22 февруари 2017 - 22:16
Отговори

slavchon снимка slavchon 23 февруари 2017 - 20:43

 danel, на 22 февруари 2017 - 22:07, каза:

Колега, твоя двигател би трябвало да да е сходен поне малко с моя и да кажа. При моя мотор Фабрично и от опел го
отчитат като дефект един температурен датчик /на термостата/ се бъгва и не дава реални стойности на екуто, и от там постоянно грешка /ремонт сервиз/ и вентилатора работи на макс при студен двигател. Решение - подмяна на датчика
около 25лв и някой лев за майстора. Дано да помогна. За мотора провери, не съм сигурен дали е сходен. Датчика при не правилна работа бърка екуто и двигателя я тресе я работи добре я квот му дойда - прави го на газ бензин или квот си налял без значение.


Благдаря за информацията ! И без това има да сменям термоста, той се роодава комплект с един датчик. Надявам се да е същият. И това ще пробвам
Отговори

danel снимка danel 23 февруари 2017 - 23:11

А дано да е това, и стига мъки.
Отговори

slavchon снимка slavchon 24 февруари 2017 - 12:03

 danel, на 23 февруари 2017 - 23:11, каза:

А дано да е това, и стига мъки.

Всъщност ти имаш предвид датчика при термостата, нали? Защото има и друг темп. сензор.
Отговори

slavchon снимка slavchon 24 февруари 2017 - 15:24

Нов ъпдейт:
- щуцерите на газта са сменени, бяха разбити
- рейката за дюзите е затегната - беше охлабена
Уви, ефект върху тресенето на двигатея няма :)
Отговори

slavchon снимка slavchon 25 февруари 2017 - 20:55

Сменен и термостатът с темп. датчик. В интерес на истината колата работи по-добре, но едно притрисане пак си има макар и по-слабо.
Остава да опитам с "бял пушек" за проверка на пропуски ...
Отговори

danel снимка danel 25 февруари 2017 - 23:46

Колега забравих да спомена нещо което не е маловажно и е препоръчително, а не струва скъпо. Веднъж в месеца, примерно на дълъг преход спираш газовото и караш на бензин /нормално каране/ около 50 км. Бензиновия комп по някакъв
начин се ошашавва от газовия и почва да губи заводските настройки. Едно спокойно каране на бензин го вкарва в правия път, разхода на 5та или 6та е минимален, пък и се прочистват бензиновите инжектори. Аз наливам и добавка Бардал - не знам какво върши но ми става едно такова хубаво :love_opel: и така.
Отговори

slavchon снимка slavchon 26 февруари 2017 - 12:11

 danel, на 25 февруари 2017 - 23:46, каза:

Колега забравих да спомена нещо което не е маловажно и е препоръчително, а не струва скъпо. Веднъж в месеца, примерно на дълъг преход спираш газовото и караш на бензин /нормално каране/ около 50 км. Бензиновия комп по някакъв
начин се ошашавва от газовия и почва да губи заводските настройки. Едно спокойно каране на бензин го вкарва в правия път, разхода на 5та или 6та е минимален, пък и се прочистват бензиновите инжектори. Аз наливам и добавка Бардал - не знам какво върши но ми става едно такова хубаво :love_opel: и така.

Благодаря ! И това съм правил - карал съм по 300-400 км само на бензин ...
Отговори

slavchon снимка slavchon 06 март 2017 - 13:40

Е, и белият пушек го пуснахме :) Резултат - има някакъв пропуск из под компютъра. Според младежът дето прави пробата трябва да е от щуцерите на газовата. Съотвтетно в сервиза на газаджиите пръскаха със спрей и казаха, че няма никакви индикации да пропуска от шуцерите :) Могло да е от един куп неща в смукателния колектор. Казаха: ние можем да ти рзаглобим колектора, но няма никаква гаранция, че като сменим една гарнитура пропускът ще е от нея, а нещо от нещо друго. Изводът - на никой майстор не му се разглобява 2 дни, срещу което да вземе 20-30 лв. :)) Като за тези два дни може да смени амортисори, масла и какво ли не ма някой друг за много повече пари ... Това е крайният извод
Отговори

Moni1909 снимка Moni1909 15 март 2017 - 21:02

Колега аз имам сходен проблем.

P1700 Отказ на скоростната кутия или изключена предавка, (това го отчитам че колата работи на място)
Р0314 Неизправност в един от цилиндрите (не се уточнява)
Р0303 Неизправност в запалването на цилиндър 3
Р0304 Неизправност в запалването на цилиндър 4
Р0300 Нарушен е реда на запалване на цилиндрите
Р0302 Неизправност в запалването на цилиндър 2
Р0301 Неизправност в запалването на цилиндър 1

Това е точният ред на грешките, ако някой има идея какво се случва нека сподели, ще съм благодарен.
Между впрочем при минусови температури колата не пали, върти като побъркана и неще.

Opel Astra 1.6 - Z16XEP
Отговори

slavchon снимка slavchon 16 март 2017 - 13:33

 Moni1909, на 15 март 2017 - 21:02, каза:

Колега аз имам сходен проблем.

P1700 Отказ на скоростната кутия или изключена предавка, (това го отчитам че колата работи на място)
Р0314 Неизправност в един от цилиндрите (не се уточнява)
Р0303 Неизправност в запалването на цилиндър 3
Р0304 Неизправност в запалването на цилиндър 4
Р0300 Нарушен е реда на запалване на цилиндрите
Р0302 Неизправност в запалването на цилиндър 2
Р0301 Неизправност в запалването на цилиндър 1

Това е точният ред на грешките, ако някой има идея какво се случва нека сподели, ще съм благодарен.
Между впрочем при минусови температури колата не пали, върти като побъркана и неще.

Opel Astra 1.6 - Z16XEP


Уви, аз изредих всички възможно майстори дето ми препоръчаха, смених разни неща и проблемът си остана :)
Отговори

Moni1909 снимка Moni1909 16 март 2017 - 13:44

Другата седмица ще меря компресия, пък после ще видя какво ще правя. Писна ми от диагностики и майстори, една шапка пари заминаха и нищо. :icon_wink2:
Отговори

slavchon снимка slavchon 16 март 2017 - 16:21

 Moni1909, на 16 март 2017 - 13:44, каза:

Другата седмица ще меря компресия, пък после ще видя какво ще правя. Писна ми от диагностики и майстори, една шапка пари заминаха и нищо. :icon_wink2:


Ако те успокоява същото и при мен :) Аман от майстори - форумни, нефорумни всякакви. Всеки гледа да вземе повече пари за по-малко работа и на никой не му се рови 2 дни за 30 лв да намери такъв проблем. Това е истината уви
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 18 март 2017 - 14:02

Напълно логично е като няма да изкарат пари, да не им се занимава на майсторите.Аз ако бях в твоето положение щях да отворя главата ,защото този двигател и газ е равносилно на умрели клапани.
Отговори

Moni1909 снимка Moni1909 18 март 2017 - 15:55

 mistarmi, на 18 март 2017 - 14:02, каза:

Напълно логично е като няма да изкарат пари, да не им се занимава на майсторите.Аз ако бях в твоето положение щях да отворя главата ,защото този двигател и газ е равносилно на умрели клапани.


И мен ме съмняват клапани но ще видим.
Отговори

slavchon снимка slavchon 18 март 2017 - 17:08

 mistarmi, на 18 март 2017 - 14:02, каза:

Напълно логично е като няма да изкарат пари, да не им се занимава на майсторите.Аз ако бях в твоето положение щях да отворя главата ,защото този двигател и газ е равносилно на умрели клапани.


Общо взето само за това още не съм плащал :) Но да дам около 800 лв. само за отваряне без да броим какво ще трябва вътре да се прави, ми идва твърде много. Пък и има майстори дето се кълнат, че няма как да има проблем с клапаните при така измерената компресия
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 март 2017 - 18:43

Не ми се вярва да има умрели клапани, все пак проблема е от много време, вече някой от цилиндрите щеше да се "губи"
Отговори

slavchon снимка slavchon 20 март 2017 - 12:59

 Hotblooded, на 18 март 2017 - 18:43, каза:

Не ми се вярва да има умрели клапани, все пак проблема е от много време, вече някой от цилиндрите щеше да се "губи"


И аз така мисля
Отговори

slavchon снимка slavchon 30 септември 2019 - 09:13

 slavchon, на 22 февруари 2017 - 20:51, каза:

Ъпдейт по темата :)
1. дросел клапа почистена
2. следваща стъпка да се търси дали не смуче въздух гадината
- разбита е резбата на щуцера на газовата уредба за един от цилиндрите - може да смуче въздух от там - ще ходя да го сменят
- ако и това не помогне - проверка на уплътнението на входящия колектор
Хич не ми се иска двигателя да отварят :)


Е май само ЕГР клапана остана непроверен. По форумите пише, че е добре да го изолирам направо ...
Отговори

waspa снимка waspa 17 октомври 2019 - 19:47

Какво стана,колега?Провери ли го?Пиши,че и аз май съм със същата болка.Благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg