Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Зафира 1.8 бензин

ivanova1963 снимка ivanova1963 21 май 2010 - 20:35

Сестра ми си купи Опел Зафира 1.8 бензин втора употреба. Светна една лампичка с ключ върху кола. Ходихме в автосервиз на Опел, казаха ни, че най-възможно е проблема да е компютъра. Но тестовете не го доказаха напълно. Каква може да е причината? Колата губи мощност като стигне до 130 км.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 21 май 2010 - 21:56

Чек енджина може да свети по много различни причини. Предполагам, че колата работи в авариен режим и повече от 3500 оборота не може да вдигне. Единствено диагностика може да ви насочи към проблема.
Отговори

oops71 снимка oops71 21 май 2010 - 23:13

Причините наистина може да са много.Ударих Зафирката на една висока шахта ушким я огледах след това и не забелязах сериозни поражения . След време и при мен светна същата лампа. Оказа се че съм ударил пробката на картера от там почнало да капе по малко и понеже аз съм си малко каруцар и само карам нямаше кой да види че маслото паднало под минимума.И Аз мисля че ако не е нещо елементарно като в моя случай иска диагностика.
Отговори

eric снимка eric 22 юни 2010 - 10:38

 ivanova1963, на 21 May 2010, 20:35, каза:

Сестра ми си купи Опел Зафира 1.8 бензин втора употреба. Светна една лампичка с ключ върху кола. Ходихме в автосервиз на Опел, казаха ни, че най-възможно е проблема да е компютъра. Но тестовете не го доказаха напълно. Каква може да е причината? Колата губи мощност като стигне до 130 км.



Имах същия проблем. Закарах колата в Опел-Стефанов Пловдив и след диагностика се оказаюзапушена дроселна клапа. Отсраняването на проблема ми струваше около 45-50лв. и от тогава проблем няма.
Отговори

Hevy снимка Hevy 25 юни 2010 - 18:55

Запушена не може да бъде, малко са те поизкъпали в тоя сервиз, но за толкова пари трябва да звучи страшно все пак...ако си я беше изчистил сам щеше да ти излезе без пари, просто заяжда клапата когато там е мръсно...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg