Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проверка на VIN в сервиз

ГостBat Joro_* 28 август 2014 - 19:55

Здравейте на всички,
Малко на бързо се регистрирах тук, но след двумесечно ходене по автокъщи, най-накрая намерих нещо по-читаво, а именно Astra H. Та въпросът ми е, тъй като колата ми е малко извън ценовия критерий, гледах, че пише че е обслужена и е закупена от представителство на OPEL предполагам в Италия, някой знае ли, дали ако отида с ВИН номера в сервиз на опел, ще им е достъпна информацията или трябва да се свързвам по някакъв начин с OPEL Italia? Знаете ли дали тази услуга се заплаща, и дали няма някой добър колега от форума, който да я върши тази работа от добротата на сърцето си? Извинете ме, ако такъв въпрос вече е задаван, малко са на зор нещата и стигнах само до 10-тата страница с теми.
Поздрави
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 август 2014 - 10:25

Аз на скоро купих 2е коли, които си заслужаваше да бъдат проверени. Едната беше 3г, другата 4г, и резултата е: в Бг нямат връзка даже и между отделните представителства!!! т.е. не може да идеш промерно в Дженеръс и те да ти кажат колата е обслужвана тогава и тогава в Булвария и т.н.т.
На добра воля, могат да ти кажат кога е влизала при тях, ако е влизала, но нищо друго. Същото може да провериш и в другите фирми. Но да намериш инфо в Бг, за кола в Италия, НЕ може...

Не зная дали ако пишеш на въпростното представителство, ще ти отговорят, но може да пробваш :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 29 август 2014 - 10:31

myopel.bg ?
Отговори

kirenski снимка kirenski 29 август 2014 - 10:35

и в май опел БГ не става :mhihi:
Сервизна книжка и след това тест на комп за да видиш дали са и врътнати километрите :kinggrin: :mhihi:
Мнението беше редактирано от kirenski: 29 август 2014 - 10:36
Отговори

rtaa снимка rtaa 29 август 2014 - 10:45

В myopel има информация, само ако акаунта ти е потвърден... Доколкото знам за да го потвърдят, трябва да отидеш в представителство със големия талон и да покажеш, че ти си собственик на автомобила... Пък и информацията, която се показва в myopel е само за периода, когато автомобила е твоя собственост... Аз пък си мисля, че имат всичката информация, която ти е нужна, просто предполагам законово нямат право да я предоставят на трети лица, какъвто се падаш ти в случая... И все пак може да се разходиш до някой от дилърите и да си пробваш късмета... Но пък ако си въведеш вин номера във myopel ще видиш дали скоро е била в сервиз...
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 август 2014 - 11:20

До колкото виждам, колегата говори за автокъща и Италия, което значи, че колата е нов внос. Няма талон за нея и даже колата физически не е в представителството...

т.е. няма за какво да ходи!!!

Аз бях при приятел (човек от форума) с първия и единствен собственик под ръка. С талона и всичко. И въпреки това ми казаха, че виждат само ремонтите при тях. Но пък моята кола както казах беше купувана от Бг. Беше карана само 3г и ремонтите в представителството в което бяхме, съвпадаха с интервалите, нищо че не беше обслужвана там...
Отговори

lupo13 снимка lupo13 29 август 2014 - 12:52

може със сигурност ДА СЕ провери .. явно не сте попаднали на точния човек като сте ходили .. това със сигурност съм го проверил/тествал на два пъти във София ауто .... за другите представители не гарантирам ,но съм почти убеден че и те могат да го проверят това.
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 август 2014 - 13:08

Питал съм за тази услуга в АутоМакс, докато още бяха дистрибутори, защото сега чувам, че са станали нещо като бояджийно към ЛевИнс. Питал съм в Дженеръс на Бояна, казват че могат да ми дадат информация само за тяхните сервизи. Питал съм в Булвария в Дружба от където ми е купувана Вектрата...
Или съм е*ати каръка, или това го правят само в София Ауто.

lupo13 може ли тогава да споменеш малко повече, за кола само от Бг ли може да се проверява или и от чужбина. По спомен ти си им колега, да не би да е обвързано нещо с това или си е рутинна услуга, която се заплаща?
Отговори

lupo13 снимка lupo13 29 август 2014 - 13:52

еми до колкото знам не се заплаща тази услуга(или поне мен не са ме таксували) но в мойте случай ставаше въпрос за коли нов внос от Италия. Както веднъж съм проверявал и кола купена в България и пак ми изкараха всичко какво е правено по нея.
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 август 2014 - 14:17

Super, значи колегата Bat Joro да бяга до АutoVia и да пробва...
Отговори

ГостBat Joro_* 29 август 2014 - 15:59

Благодаря за полезната информация, ако се стигне до там, ще драсна 1 ред с коментар!
Мнението беше редактирано от Bat Joro: 29 август 2014 - 15:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg