Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Поръчка на части от Ebay

HristiyanPetrov снимка HristiyanPetrov 13 септември 2013 - 20:07

 FRYER, на 20 септември 2010 - 19:59, каза:

Никога не съм плащал с кредитна карта!Използвам винаги и само Pay Pal и въпреки това отново имах опити за теглене на пари.


PAYPALL дава възможност да правите плащания през тяхната система без да се налага да правите регистрации ,да отваряте сметки и т.н. ,става с CHECK OUT without registration (плати без да се регистрираш),вкарват се данните на картата КРЕДИТНА и е много лесно.Правил сам го поне 30 пъти и нямам проблем и от България и от САЩ и т.н.
Отговори

maldinito снимка maldinito 18 септември 2013 - 19:38

За доставка до България е удобно използването на някоя посредническа фирма,
понеже цените за доставка извън Великобритания на продавачите от Ebay са доста високи.
Отговори

borkata87 снимка borkata87 11 ноември 2013 - 01:33

Здравейте колеги и съфорумци.
Аз пазарувам в ибей от доста години и ще Ви дам няколко съвета, които задължително трябва да вземете впредвид при пазаруването си там.
1. В ибей цените за доставка винаги излизат спрямо това, къде се намирате вие, когато сте си влезли в акаунта. Има обаче случаи, когато ако гледате дадена част например фарове отстрани на списъка с намерените резултати има реклами на същата част от селъри, на които може да пише безплатна доставка. Кликвайки обаче на съответния рекламиран продукт доста пъти сайта преизчислява цената на доставката и тя става платена. Ако ви се случи подобно нещо - т.е. кликнете на продукт от реклама не бързайте да натиснете купувам преди да прочетете по - надолу за доставката.
2. Ибей непрекъснато продължава да подобрява защитата на клиентите си, но хитреци винаги ще се намират. За това при всеки проблем с продавача отворете незабавно дело в Ибей. В тези случаи Ибей дава възможност на продавача да изложи в определен срок своето становище и след това решава спора в полза на една от двете страни.
Вече съм спечелил така няколко дела и от Ибей ми възстановиха парите.
3. Когато играете на търг запомнете едно основно правило - залагайте в последната минута. Това се налага, защото ако заложиш по - рано самия сайт често прави бъгове и ти изписва съобщение, че някой е наддал повече и така ти наддаваш и наддаваш и наддаваш до края на търга а после в История на наддаването установяваш, че си наддавал сам със себе си. Това ми се е случвало често. Когато обаче играя в последните секунди това няма как да се случи и не ми се е случвало.
Отговори

dlug снимка dlug 18 декември 2013 - 14:15

Аз пазарувам от някоя и друга година в E-bay и си доставям стоките от Англия чрез посредническа фирма за 2.20 лв/кг. независимо от обема. Еконт са меко казано кожодери. А относно това, което колегата borkata87 е писал по-горе-не съм съгласен с трета точка. Няма как да стане да наддаваш със самият себе си. Това се получава обикновено ако някой наддаващ в търга е задал опцията автоматично наддаване до определен праг (сума), и за това веднага след твоят залогф ти изписва съобщение, че някой е наддал повече от теб. В и-бей няма бъгове, няма как да си го позволят
Отговори

hudson снимка hudson 18 декември 2013 - 20:48

 HristiyanPetrov, на 13 септември 2013 - 20:01, каза:

Никога не пазарувай онлайн от дебитна карта ,ако не си запознат откраднати пари от ДЕБИТНА КАРТА НЕ СЕ ВРЪЩАТ , за разлика от това КРЕДИТНА Е ЗАЩИТЕНА простата причина е че в Дебитната парите са си твой , а в КРЕДИТНАТА СА НА БАНКАТА и си ги търсят доста по усилено при инцидент с кражба на средства !!!!

Колега, пазарувам онлайн от 2005 година насам, САМО с дебитни карти. Бих променил съвета ти на: НИКОГА не пазарувайте през интернет, ако не сте сигурни какво правите и не сте прочели всички условия по сделката, доставката и рейтинга на търговеца.
Освен това вече доста банки предлагат и 3D сигурност при пазаруване онлайн - тоест дори недобросъвестен търговец да разполага с номерата на картата ти, той не може да дръпне пари от нея докато не се въведе ПИН който собственика е генерилал при регистрацията за 3D сигурност.

 borkata87, на 11 ноември 2013 - 01:33, каза:

3. Когато играете на търг запомнете едно основно правило - залагайте в последната минута. Това се налага, защото ако заложиш по - рано самия сайт често прави бъгове и ти изписва съобщение, че някой е наддал повече и така ти наддаваш и наддаваш и наддаваш до края на търга а после в История на наддаването установяваш, че си наддавал сам със себе си. Това ми се е случвало често. Когато обаче играя в последните секунди това няма как да се случи и не ми се е случвало.

Както писах по-горе пазарувам от доста време ( Feedback ratings ми е 947) и как пък никога не ми се е случил този бъг с ибей... сигурен ли си че в хисторито на бидовете си натиснал и бутона Show automatic bids?
Наистина тръпката с наддаването в последната минута е голяма (особено в началото), но често си слагам максималния бид който смятам че си струва и не се занимавам докато не получа мейл че съм спечелил/загубил търга.
Отговори

djindjiplqktora снимка djindjiplqktora 15 септември 2014 - 23:16

Здравейте, някой открил ли е алтернатива на руския сайт за каталожни номера, да е поне на английски език?
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 25 ноември 2014 - 17:32

Ето на английски език http://www.partsbase.org/opel/
Отговори

428371 снимка 428371 08 април 2016 - 14:29

Малко Up от мен...

Цитат

2. Бърза проверка колко струва конкретната част в БГ. Ползвам този линк: Цък
Въвежда се каталожния номер на Opel – по-късия от двата. Ако нищо не излезе – сложете една нула отпред.

Има ли !БГ! алтернатива за справка за цените?
Вече иска login/pass. Какво толкова им е пречело да оставят цените да се виждат от всички :25:
Някой ако може да подскаже някой Login на Л.С. ще съм му благодарен!

П.П.
Links:
стария линк: http://store.stefano...ore/search.aspx
нов - http://store.stefanov.bg/
Мнението беше редактирано от 428371: 08 април 2016 - 14:31
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 април 2016 - 17:48

Аз като се интересувам за оригинална част, звъня по телефона в представителството на Опел във Велико Търново.Казвам VIN номера на колата и по него ми казват колко струва чарка дето ме интересува.Последния път питах за една биелетка.Цената в Опел беше 80 и няколко лева.Взех си от Косерите за 20 и няколко лева!За цената на тази от представителя на Опел ще купя почти 4 биелетки от Косерите! :smile3560:
Отговори

428371 снимка 428371 08 април 2016 - 23:30

Така е колега, истината е, че така те сами си затварят вратата за потенциални клиенти. Не че ги мисля де, сигурно печелят достатъчно добре щом не им трябват още клиенти :) Аз обикновено го ползвах за да добия груба представа за цената. Много по-бръзо и удобно е от това да звъниш на някой муден служител по телефона, а по официалните представителста са точно такива.На тях им е ясно, че няма как да ти продадът нещо с тези неконкурентни цени, при положение, че можеш да вземеш пак OEM от друг дистрибутор на много по-ниска цена. Аз лично 99% имам лош опит с обслужването от 2 различни представителства в София, а пък третите ги даваха по новините как сменят 4 гуми на линейка за 4 часа, така че работата и там е ясна. Още клиенти не им трябват, те парите си ги правят за сметка на големите надценки :biggrin: Хубавото, както и ти написа е, че има и други дистрибутори и алт. части и т.н. . Така че всеки има правно на избор и всеки си решава за себе си, дали да ходи, или да не ходи при тях.
Отговори

hudson снимка hudson 09 април 2016 - 08:05

 ivan_pop, на 08 април 2016 - 17:48, каза:

Аз като се интересувам за оригинална част, звъня по телефона в представителството на Опел във Велико Търново.Казвам VIN номера на колата и по него ми казват колко струва чарка дето ме интересува.Последния път питах за една биелетка.Цената в Опел беше 80 и няколко лева.Взех си от Косерите за 20 и няколко лева!За цената на тази от представителя на Опел ще купя почти 4 биелетки от Косерите! :smile3560:

В представителството са ти казали цена за ОРИГИНАЛНА биалетка. Като си искал по-евтина, да ги беше попитал за алтернативни варианти. Със сигурност щяха да ти изкарат цена като на косерите.
Аз често пазарувам от пловдивския дилър на опел. Според случая, си купувам оригинални или алтернативни части. Вярно че вече имам и приличен процент отстъпка при тях, но съм забелязал че на фактурата е написано: гаранция на оригиналните части - 2 години, гаранция на алтернативните - 6 месеца. Така че цената на алтернативната биалетка май е еднаква със тази на оригиналната.
А пазаруването от ибей си е и много на късмет. Масово предлаганите части са на ниво евро 07, косер и т.н. Като цената не е по-различна. Оригиналните части са си цифра и там и в повечето случаи цената им е близка до тази тук. Като се прибави и седмица или две чакане да пристигне + почти невъзможното връщане (или поне свързаното със много чакане и доста средства), е доста под въпрос колко е изгодно.
На изгодна оферта се попада в случай че някой си разпродава колата на части или си е купил оригинални части, но ги продава поради една или друга причина.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 април 2016 - 13:04

 hudson, на 09 април 2016 - 08:05, каза:

Аз често пазарувам от пловдивския дилър на опел. Според случая, си купувам оригинални или алтернативни части. Вярно че вече имам и приличен процент отстъпка при тях, но съм забелязал че на фактурата е написано: гаранция на оригиналните части - 2 години, гаранция на алтернативните - 6 месеца. Така че цената на алтернативната биалетка май е еднаква със тази на оригиналната.

За биелетката прецених,че ми е по-изгодно да взема Сваг от Косерите.От представителите на Опел си взех оригинални тампони за предна и задна стабилизираща щанга.Ще видя колко време ще изкарат!А тази гаранция дето си цитирал предполагам ще важи ако е сменена при тях въпросната част!
Отговори

sathv снимка sathv 09 април 2016 - 13:18

Абсолютно подкрепям мнението ти. Евтините части в ИБей са абсолютни ментаци. Оригиналите ако изобщо има такива са на същите цени като тук, само че тука имат гаранция. В повечето случаи човек получава такова качество за каквото е платил. Биалетка за 20 лева като махнеш ДДС, печалба за косера /а тя е поне 50%/, мито, транспорт, печалба за производителя, качество какво очакваш? Или пък изцепка, че цените на оригиналите били неконкурентни, щото видите ли имало по-евтини китайски боклуци. Из европата масово се работи само с оригинални части. Умирам от смях някой като каже, че при смяна на съединител стария бил оригинален и значело, че колата e на 200000, макар, че е сменян сигурно 2-3 пъти с оригинален. Търговията с тях е част от политиката на фирмите и влиянието им върху печалата на фирмите е сериозно в предвид ниската надценка при продажба на автомобила в следстие голямата конкуренция. /Примерно като при принтерите. Продават ти принтер на цена съизмерима с производствената и основната печалба се генерира от продажбата на оригинални консумативи/ Факт е, че при новите коли основната сервизна дейност се извършва и ще се извършва само в офциални сервизи. Основната конструктивна документация по диагностика вече не е налична за всеки, включително за официалните сервизи в БГ. При ауди например след диагностика, протокола се изпраща в Германия. Там се разчита и ти връщат указания за работа. По този начин се гарантира, че сервизната дейност ще е само в сервизи на ауди. Гаражите няма да притежават документация и ремонт по новите коли няма да могат да извършват. Ще сменят гуми, калници и брони, но по двигател нищо.По тоз начин производителите ще си гарантират сериозни печалби за изтънелите си джобове.
Отговори

428371 снимка 428371 11 април 2016 - 12:41

 sathv, на 09 април 2016 - 13:18, каза:

Или пък изцепка, че цените на оригиналите били неконкурентни, щото видите ли имало по-евтини китайски боклуци.

Е...Интересна изцепка ама кой го е казал това? Има си достатърчно дистрибутори, които могат да ти продадът каквото искаш - от OEM до най-евтиното. Всеки си избира какво да си купи и от къде. Истината е, че можеш да си купиш същата част (OEM) от друг дистрибутор много по-евтино. В форума рекламират подобни фирми(да не и правим реклама, само пример). Фирмите не са 1 или 2 ... Колегата hudson по-горе написа, че пазарувал от представителство с приличен % отстъпка , или иначе казано за сметка на надценката която си слагат ...Конкретен пример от мен - в представителството правят -30% от частите, ако работата е при тях. Да ама с тези -30% цената им пак беше по-висока!!! Цената, и по-важно сътошението цена/качество на работата е отделна тема, и без това стана офтопик. Е, който иска може да си я купи от друго място без надценка - всеки си има избор. Още в първото мнение го казах - който от където иска да си купува. Много сте заблудени ако си мислите, че от ebay не можете да си купите по-евтино оригинални части. Да не сте от тези които си мислят, че Опел си произвеждат всики части/консумативи сами?
Колегата още в първото мнение го е написал:

Цитат

Помнете, че щом сте си купили нещо, на което в обявата е пишело, че е оригинална и нова опелска част, ако пристигне нещо различно от описаното – винаги може да се възползвате от защитата, която ви дават ибей и пейпал и да си вземете парите обратно.

При положение, че темата е конкретно за ebay, малко в повече идва това - не си купувайте от ebay там са само боклуци (личи си че сте неподготвени и нямате опит), аз ползвам отстъпка в представителството. Добре колега ама не каза колко и как? Как да ти кажа - това малко на хвалба заприлича в тази тема. Аз съм сигурен, че и в ebay ще ви продадът оригинал за повече пари ако им ги дадете.Но това не ги прави по-качествени, или по-малко съответствено. Баница от пазарната икономика ще има за всички.

Това пък за китайските боклуци е съвсем друга тема. За вас всичко е 'китайски боклук', но за сметка на това всичко се произвежда в Китай, Тайван и др. Дрехи, бяла техника, електроника и т.н. - всичко.
Мнението беше редактирано от 428371: 11 април 2016 - 12:49
Отговори

hudson снимка hudson 11 април 2016 - 17:00

Ами като темата е за хвалене, да продължавам тогава :offtopic:
Пазарувам от ибей от 2005 година, акаунта ми е със над 1300 фиидбака - още ли смяташ че съм неподготвен и нямам опит?
И я ми кажи ти ползвал ли си системата им за връщане на пари? Ако си на острова, ОК, съгласен съм - перфектна е.
Но като си тук, нали трябва да върнеш стоката обратно за да си получиш парите. Плащаш доставката по обратния път, пайпал си вземат процентчето и да, върнали са ти парите... повечето.
По повод питането ти за отстъпката:
Колко - между 20 и 30%.
Как - служебните коли се обслужват там и покрай тях сам регистрирал в системата им и моята, на баща ми, на тъста и на няколко колеги.
Който и от нас да отиде, казва си номера на колата и му вадят частите по VIN на колата - кеф ти оригинални, кеф ти алтернативни.
Мнението беше редактирано от hudson: 12 април 2016 - 20:16
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 април 2016 - 17:46

И аз да споделя малко за цените.Скоро един клиент се налижи да търси клапан който мести валовоте на един Ситроен Hpi.Никъде го нямаше наличен и трябваше да се чака за доставката 10 дни.Цените бяха от 180 лв. до 250 лв. на различни места.Навсякъде ставаше въпрос за оригинален,че нямал алтернатива и цените са без отстъпка.Най-ниската цена беше при официалния представител на Ситроен! :confused:
Отговори

428371 снимка 428371 13 април 2016 - 21:12

 hudson, на 11 април 2016 - 17:00, каза:

Ами като темата е за хвалене, да продължавам тогава :offtopic:
Пазарувам от ибей от 2005 година, акаунта ми е със над 1300 фиидбака - още ли смяташ че съм неподготвен и нямам опит?
И я ми кажи ти ползвал ли си системата им за връщане на пари? Ако си на острова, ОК, съгласен съм - перфектна е.
Но като си тук, нали трябва да върнеш стоката обратно за да си получиш парите. Плащаш доставката по обратния път, пайпал си вземат процентчето и да, върнали са ти парите... повечето.
По повод питането ти за отстъпката:
Колко - между 20 и 30%.
Как - служебните коли се обслужват там и покрай тях сам регистрирал в системата им и моята, на баща ми, на тъста и на няколко колеги.
Който и от нас да отиде, казва си номера на колата и му вадят частите по VIN на колата - кеф ти оригинални, кеф ти алтернативни.


hudson, ще ме извиняваш ама не разбирам какво твърдиш?

Пример:
1. В ebay няма OEM. 2. В ebay има OEM, но с по-ниско качество. 3. В ebay са само '(китайски) боклуци'
4. Представителствата са конкурентни и продават без 30+ процента надценка; Те са благотворителни организации и работят на загуба като ти правят отстъпка.
5. Всеки тук си има фирма и поддържа коли само в официалите сервизи на Опел ... Останалите не заслужават отстъпка така или иначе.

Защо трябваше да спамим така темата за ebay, като дойдохте директно с офтопика. Темата информативна - всеки си прави сам избора. Още в началото казах, че всеки сам си избира какво да купува и къде. Фактите са такива каквито са: представителствата продават с голяма надценка. Абсолютно същите части можеш да ги вземеш без да се знимаваш с фирми, отстъпки и т.н. при положение, че не всеки има фирма. Не знам какво толкова има да се коментира ...
За капак дойде да кажеш, че пазаруваш от ebay. Да не купуваш китайски боклуци случайно от там ? Някак си не се вързват много нещата. Хем недоволстваш, хем пазаруваш. Ebay сигурно те заплашват да пазаруваш от тях. Че без теб ще им паднат приходите. Не виждам друго обяснение да пазаруваш боклуци щом си недоволен.
Мнението беше редактирано от 428371: 13 април 2016 - 21:13
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 януари 2017 - 21:29

Някой регистрирал ли се е скоро в ebay?И ако да,как стоят нещата с регистрацията?
Аз се регистрирах и като си въвеждам адреса ми пише да въведа валиден адрес.Не ми приема адреса който въвеждам!Е б**ти педалите,те ще ми кажат къде живея!
В paypal имам регистрация и там няма проблеми!
Отговори

hudson снимка hudson 03 януари 2017 - 23:26

Много ми е интересно, как от този текст:

 hudson, на 09 април 2016 - 08:05, каза:

А пазаруването от ибей си е и много на късмет. Масово предлаганите части са на ниво евро 07, косер и т.н. Като цената не е по-различна. Оригиналните части са си цифра и там и в повечето случаи цената им е близка до тази тук. Като се прибави и седмица или две чакане да пристигне + почти невъзможното връщане (или поне свързаното със много чакане и доста средства), е доста под въпрос колко е изгодно.
На изгодна оферта се попада в случай че някой си разпродава колата на части или си е купил оригинални части, но ги продава поради една или друга причина.


Ти успя да си направиш тези изводи:

 428371, на 13 април 2016 - 21:12, каза:

hudson, ще ме извиняваш ама не разбирам какво твърдиш?
1. В ebay няма OEM. 2. В ebay има OEM, но с по-ниско качество. 3. В ebay са само '(китайски) боклуци'
4. Представителствата са конкурентни и продават без 30+ процента надценка; Те са благотворителни организации и работят на загуба като ти правят отстъпка.
5. Всеки тук си има фирма и поддържа коли само в официалите сервизи на Опел ... Останалите не заслужават отстъпка така или иначе.
Темата информативна - всеки си прави сам избора. Още в началото казах, че всеки сам си избира какво да купува и къде. Фактите са такива каквито са: представителствата продават с голяма надценка. Абсолютно същите части можеш да ги вземеш без да се знимаваш с фирми, отстъпки и т.н. при положение, че не всеки има фирма. Не знам какво толкова има да се коментира ...
За капак дойде да кажеш, че пазаруваш от ebay. Да не купуваш китайски боклуци случайно от там ? Някак си не се вързват много нещата. Хем недоволстваш, хем пазаруваш. Ebay сигурно те заплашват да пазаруваш от тях. Че без теб ще им паднат приходите. Не виждам друго обяснение да пазаруваш боклуци щом си недоволен.


И така, по реда на написаното от теб.
1. В ибей има всичко, на всякакви цени.
2. ОЕМ си с качеството на ОЕМ и на съответната цена.
3. Представителствата, както и почти всички търговци продават със сериозна надценка. Номера е да ги накарш да ти направят отстъпка или да пазарваш чрез някой който вече е получил такава отстъпка. Никъде не съм и загатвал че са на загуба, нито че имам фирма.
4. И да, темата е информативна, точно това правя, давам допълнителна информация. Системата на ибей е чудесна, когато живееш там - това поне го знам от личен опит, но когато ти се налага да ползваш услугите на трета страна за доставка, нещата стоят различно.
Не разбрах също и къде недоволствам от пазаруването в ибей? Но пък пазарувам и китайски стоки от там, колкото и да не ти се вярва. Първо, защото не остана нито една световна марка, която да няма завод в Китай и второ, защото не е важно къде е произведена една стока, а ЗА къде е произведена.
Накратко - щом ми харесва и ми е изгодна, взимам я.
Идеята ми е, че потребителя трабва да има пазаруването от острова като още една възможност при търсенето на нужната му част, а не директното поръчване от там, щото видите ли, има тема че от там е най-изгодно.


 ivan_pop, на 03 януари 2017 - 21:29, каза:

Някой регистрирал ли се е скоро в ebay?И ако да,как стоят нещата с регистрацията?
Аз се регистрирах и като си въвеждам адреса ми пише да въведа валиден адрес.Не ми приема адреса който въвеждам!Е б**ти педалите,те ще ми кажат къде живея!
В paypal имам регистрация и там няма проблеми!

Регистрирай се с адреса на фирмата която ще ползавш да ти доставя покупките. После можеш да си добавиш още адреси и да си избереш кой да ти излиза по подразбиране при плащането. Или пък ако не използваш такава фирма, си нацели някакъв адрес в страната където се регистрираш - ако си в ebay.co.uk - адрес на острова, аки си в ebay.de - някъде в Германия и си готов.
Отговори

intatto снимка intatto 25 февруари 2017 - 18:07

аз си намирам частите от тук www.topchasti.bg от скоро ги има и са на добри цени
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg