Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Каското покрива ли падане на ЛАК

K0414 снимка K0414 04 юли 2008 - 13:42

Здрвеите колеги,

пред няколку дни бях на една автомивка близу ТУ-София(АДРИАЛ ли беше незнам). и ебаха му мамата на лака на капака. Искам да питам покрива ли каското такива неща. и как е наидобре според вас да се постъпи.

поздрави


п.с. препоръчаите някои добар бояджия
Отговори

vektra1 снимка vektra1 04 юли 2008 - 21:03

Зависи от много неща може и да ти го признаят ,аз лично бих направил една черта с ключ преди да отида при застрахователите и казваш че е станало на паркинг . /сега ако четът колеги от застрахователния бранш сигорно ще ме похвалят :kuku: / Така гарантирано ти завеждат щета и си готов, признават се до три детаила да не нашариш колата :kuku: . :kuku:
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 юли 2008 - 22:19

Колега предполагам, че няма да искат да ти го платят :(

 vektra1, на Jul 4 2008, 10:03 PM, каза:

Зависи от много неща може и да ти го признаят ,аз лично бих направил една черта с ключ преди да отида при застрахователите и казваш че е станало на паркинг . /сега ако четът колеги от застрахователния бранш сигорно ще ме похвалят :kuku: / Така гарантирано ти завеждат щета и си готов, признават се до три детаила да не нашариш колата :kuku: . :kuku:

Е да ама не!!! Даже ида кажеш, че някой нарочно ти е одрал колата с ключ, те може да ти кажат, че има стара щета или по-точно той не е за плащане...
Отговори

Владко снимка Владко 05 юли 2008 - 10:32

 Жоро, на Jul 4 2008, 11:19 PM, каза:

Колега предполагам, че няма да искат да ти го платят :(

Е да ама не!!! Даже ида кажеш, че някой нарочно ти е одрал колата с ключ, те може да ти кажат, че има стара щета или по-точно той не е за плащене...


Всяка щета, причинена след описа би тряяло да се зачете. Щом като си застраховал колата е нямало драскотина, а сега има- значи тряя да я покрият. От друга страна тва са ебахти циганските номера, аз никога няя да направя подобна простотия.. но после да не псувате, че застрахователите изплащали малки суми след като и вие се опитвате да ги минете.. не пасат трева хората, вие ги цакате после и те вас ;)
Отговори

Дамян снимка Дамян 05 юли 2008 - 11:29

Прочетете си полиците,тези които имат.
Там е описано какво се покрива и какво не,под какви обстоятелства.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 05 юли 2008 - 12:53

При правене на каско колата минава на оглед,естествено че ако е имала забелешки по този детаил или друг са описани и няма да платят пълния размер на щетата.Но ако е била без забелешки няма начин да не платят пълния размер или за по нова кола разходите в сервиз.Които кокто иска да постъпва при щета но всички по стари коли ги цакат максимално ,дана не се налага да ходите по застрахователи и то за по сериозни щети тогава обаче ще разберете кои кого прецаква * за съвесните които не правели сами щета *.Ако някои си мисли це хората които правят огледи ги е грежа за твоита кола , те просто гледат максимално да спестът разходи на фирмата за която работят а това че евентоално ще трябва ти да доплащаш за ремотна при пълно каско не ги касае изобщо.Там нещата се едни за сметка на други защото при щета да кажем на доста скъпа кола , ги боли сърцето при полочаването на фактурата от сервиза и тези средства трябва да се компенсират от някъде .Естествено от обикновенните коли при каско 300лв колко да ти даде по експертна отцетка ти казва че Таивански калник от Интеркар ти е 40 лв боя това онова взимаи 100лв и аиде.А със тези пари и по гаражните маистори няма да се оправиш да не говорим за вкарване в сервиз.
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 05 юли 2008 - 14:08

ако кажеш че е валял леко киселинен дъжд може и да мине :kuku:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 юли 2008 - 14:13

 taxiruse, на Jul 5 2008, 03:08 PM, каза:

ако кажеш че е валял леко киселинен дъжд може и да мине :kuku:

Може да кажеш, че си бил при гаджето в Челопечене и там е станала далаверата онзи ден :kuku:
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 05 юли 2008 - 14:21

дааа
Каското покрива природни бедтсвия - дъжд-а е точно такова :kuku:
Отговори

K0414 снимка K0414 07 юли 2008 - 11:27

мерси за советите, другата седмица ше хода на оглед па ше видим кво ше стане.
в всеки случаи ше споделам как се получиле нещата.

колеги даи кажете качествен боджия и не много скъп.

преди дни бях при момчетата на ъгола Сименоновско и Околуврсното и ми поискаха 300лева за да оправат целия капак, все пак 300 кинта се много пари :kuku:
Отговори

vectra снимка vectra 07 юли 2008 - 22:18

 K0414, на Jul 7 2008, 12:27 PM, каза:

мерси за советите, другата седмица ше хода на оглед па ше видим кво ше стане.
в всеки случаи ше споделам как се получиле нещата.

колеги даи кажете качествен боджия и не много скъп.

преди дни бях при момчетата на ъгола Сименоновско и Околуврсното и ми поискаха 300лева за да оправат целия капак, все пак 300 кинта се много пари :kuku:


Пробвай на СБА Панчарево...добре работят и доста бързо!

п.с. Моля те опитай се да пишеш малко по-грамотно...
Отговори

K0414 снимка K0414 08 юли 2008 - 08:35

 vectra, на Jul 7 2008, 11:18 PM, каза:

Пробвай на СБА Панчарево...добре работят и доста бързо!

п.с. Моля те опитай се да пишеш малко по-грамотно...


Контакти на "СБА Панчарево" има ли някой, как да ги намерам?

п.с. Обещавам че ще бъдам макло пограмотен, никога през живота ми
не съм учил Български език поне съм од Македония и по някаква случайност работя в София :kuku:


Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 08 юли 2008 - 09:41

Здравей колаега.
Преди седмица и половина и аз се разправях с каското, имах една черта от ключ най-вероятно, признаха ми щетата. Ама....незнам ако теглиш и ти една черта, при положение, че ти е паднал и лака, т.е. имаш стара щета преди надрасканото какво ще стане. Аз лично не бих го направил. Мен ако питаш отиди така, както си е с падналия лак и...каквото стане.
Относно бояджия ако не беше хоризонтална повърхност, т.е. ако е калник или врата нещо бих ти препоръчал точния човек, взима евтино и работи без грешка. Гледал съм няколко коли които е боядисвал...е няма капка разлика със старата боя. Проблема е, че няма камера, боядисва на ръка, и не се наема да боядисва хоризонтални повърхности като капак, таван, багажник, защото не боядисва в специално помещение, падат прашинки и ще уцапа работата.
Ходих и в този сервиз за който казваш на Симеоновско, близо до пресечката с околовръстното - и на мен ми казаха 300 лева за целия капак :kuku: . Ходих и в един сервиз в Надежда, дето работели мн добре там пък ми казаха 300 лв без боята :kuku: :knee:
В момента съм я оставил за боядисване в друг сервиз на Симеоновско шосе, казва се "Rock & Roll Service", там ми казаха 200 лв че ще ми легне всичко, не са малко, но не намерих по-евтино. Боядисват в камера, имат си и магазин за бои към сервиза, те си правят боите и ми казаха, че ще нагласят боята така, че да не личи че е боядисвано, доколко ще успеят :kuku: Видях че в сервиза има само готини коли - S class-и, BMW - 5ци, 6ци, Mustang.... предполагам щом им поверяват такива возила си разбират от работата. Чакам до края на седмицата да е готова и тогава мога да ти кажа със сигурност дали са си свършили работата като хората и....да ти ги препоръчам съответно. Така че, ако не си намерил майстор очаквай включване с отзиви когато си взема колата.
Поздрави :knee:

PS: Относно цената не вярвам да намериш по-евтино. Питал съм и на няколко места в Пазарджик (защото съм от там) и то при познати (въпреки че нямах желание да им е давам на тях, защото не работят мн добре), но исках да видя дали има чувствителна разлика в цените, и там така ми казаха - около 200 лв, с материалите, труда, изпичане в камера. Но....все пак, който търси намира...........
Отговори

Кокито снимка Кокито 08 юли 2008 - 10:11

поне според мен най-евтино би ти излязло да искаш да ти я правят в сервиз посочен от застрахователната компания,един лев няма да дадеш от себе си....(но качеството не е гарантирано)
Отговори

K0414 снимка K0414 08 юли 2008 - 16:20

 mitaka_t, на Jul 8 2008, 10:41 AM, каза:

Здравей колаега.
Преди седмица и половина и аз се разправях с каското, имах една черта от ключ най-вероятно, признаха ми щетата. Ама....незнам ако теглиш и ти една черта, при положение, че ти е паднал и лака, т.е. имаш стара щета преди надрасканото какво ще стане. Аз лично не бих го направил. Мен ако питаш отиди така, както си е с падналия лак и...каквото стане.
Относно бояджия ако не беше хоризонтална повърхност, т.е. ако е калник или врата нещо бих ти препоръчал точния човек, взима евтино и работи без грешка. Гледал съм няколко коли които е боядисвал...е няма капка разлика със старата боя. Проблема е, че няма камера, боядисва на ръка, и не се наема да боядисва хоризонтални повърхности като капак, таван, багажник, защото не боядисва в специално помещение, падат прашинки и ще уцапа работата.
Ходих и в този сервиз за който казваш на Симеоновско, близо до пресечката с околовръстното - и на мен ми казаха 300 лева за целия капак :kuku: . Ходих и в един сервиз в Надежда, дето работели мн добре там пък ми казаха 300 лв без боята :kuku: :knee:
В момента съм я оставил за боядисване в друг сервиз на Симеоновско шосе, казва се "Rock & Roll Service", там ми казаха 200 лв че ще ми легне всичко, не са малко, но не намерих по-евтино. Боядисват в камера, имат си и магазин за бои към сервиза, те си правят боите и ми казаха, че ще нагласят боята така, че да не личи че е боядисвано, доколко ще успеят :kuku: Видях че в сервиза има само готини коли - S class-и, BMW - 5ци, 6ци, Mustang.... предполагам щом им поверяват такива возила си разбират от работата. Чакам до края на седмицата да е готова и тогава мога да ти кажа със сигурност дали са си свършили работата като хората и....да ти ги препоръчам съответно. Така че, ако не си намерил майстор очаквай включване с отзиви когато си взема колата.
Поздрави :knee:

PS: Относно цената не вярвам да намериш по-евтино. Питал съм и на няколко места в Пазарджик (защото съм от там) и то при познати (въпреки че нямах желание да им е давам на тях, защото не работят мн добре), но исках да видя дали има чувствителна разлика в цените, и там така ми казаха - около 200 лв, с материалите, труда, изпичане в камера. Но....все пак, който търси намира...........


Колега,

уведоми как ше излезнат нещата с "Rock & Roll Service" и дали каското ше ти покрие целата щета?

п.с. към коя фирма ти е каското, аз съм към БУЛИНС
Отговори

double_d снимка double_d 08 юли 2008 - 19:59

колега ако си към БУЛИНС не очаквай да може да си я оправиш с парите, сега като чета колко ти е боята.

вчера за тази паркинг щета ми дадоха 66 лева и някакви стотинки, като в описа на щетата е отбелязане че ще има нужда от боядисване...

Публикувано изображение
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 08 юли 2008 - 20:43

 K0414, на Jul 8 2008, 05:20 PM, каза:

Колега,

уведоми как ше излезнат нещата с "Rock & Roll Service" и дали каското ше ти покрие целата щета?

п.с. към коя фирма ти е каското, аз съм към БУЛИНС


Нямаш проблеми колега, само да стане готова. По принцип уговорката ни беше, че до края на тази седмица 100% ще я оправят, но утре ще намина през сервиза да видя какво е положението. Така и така на връзката с ключовете, която им оставих съм забравил да си взема един ключ, който ще ми трябва, та утре вечер ще мина да си го взема и ще проверя докъде са стигнали.
Каското ми иначе е към БУЛСТРАД и там нещата за коли на 10 години и отгоре, (че даже вече май е и 7 год., не 10) стоят по следния начин: отиваш, завеждаш щета, правят ти "експертна" оценка на щетата и ти превеждат някаква сума по сметка, спрямо тази направена оценка, а пък ти си оправяш проблема където и както поискаш. Това което колегата OPEL DRIVER те е посъветвал да си отремонтираш колата в техен сервиз, за Булстрад е само за коли под 7 год. и аз нямаше как да се възползвам от това, защото наистина нямаше да платя и стотинка, въпреки че наистина остава риска дали качеството ще е на ниво. При другите компании незнам как стоят нещата. А каква сума ще ми изплатят, по-нататък ще мога да ти кажа, защото ми казаха, че ще получа парите в срок от 15 раб. дни, а досега са минали само половината, но.....честно казано съмнявам се, че ще успея да си покрия разходите и на 70% даже, но.....ще видим като ми изплатят......
Засега това е, когато има развитие по тези въпроси с моя случай ще пиша/

Поздрави :mhihi:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 08 юли 2008 - 22:22

не че нещо ма тоз капак се сваля и става вертикален ;) да не се правят на хитри майсторите. Моя в каква дупка бачка и резултата е без прах и перфектен. Ма съм от варна и няма как да те пратя при него. Иначе от както видях какво прави безконтактното с боята ми на места си купих 1л шампоан Sonax и на мивката им го връчвам за да ползват гъбата. Става супер и лака не го боли :mhihi:. Каското много зависи имаш ли връзка при застрахователя. Ако нямаш човек е 50 на 50, както казала бабата на въпроса "какъв е шанса да срещнете динозавър на улицата" с други думи или ще го срещнеш или няма.
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 08 юли 2008 - 22:58

 simbon4o, на Jul 8 2008, 11:22 PM, каза:

не че нещо ма тоз капак се сваля и става вертикален ;) да не се правят на хитри майсторите. Моя в каква дупка бачка и резултата е без прах и перфектен....


Да колаега, съгласен съм, че като се свали и става вертикален. Но човека, за който аз говорех работи в сервизЧЕ към към един магазин за авточасти и автобои. Основната дейност на сервизчето е смяна на масла и антифриз. Той просто се възползва от това, че магазина за бои му е под ръка и може да си нагласи боята както иска и боядисва в масларницата "на частно" така да се каже, след работното му време. Та мисълта ми е, че боядисването не му е основно занимание и явно не му се занимава, а и може би няма възможност за допълнителен демонтаж и монтаж към боядисването и...все пак той си решава какво иска да боядисва. Мен лично много ме е яд, че не се съгласи той да ми боядиса капака (след като съм виждал боядисвани коли от него, а и може би ако бях много настоятелен щеше да склони, но той ме посъветва да не я оставям при него, за да не се объркат нещата и да ме е яд. Явно си върши работата старателно и иска всичко да е ОК, иначе лесно можеше да ми вземе парите и после я стане, я не....а и по-добре културно да ме предупреди и да ми откаже услугата, отколкото да си "спечели" недоволен клиент и лоша реклама в последствие), предложих му да го свали и така да го боядиса, ама......като не иска, на сила не мога да го накарам......
Поздрави :mhihi:
Отговори

mitaka_t снимка mitaka_t 11 юли 2008 - 21:31

Здравей колега!
Бях ти обещал да пиша след като си взема колата от бояджийте. Днес към 17:00 я взех от "Rock & Roll Service". И.......останах МНОООГО изненадан. Бях меко казано ОЧАРОВАН. Гледах си капака и не вярвах на очите си...Незнам дали ще ми повярваш но....нямаше грам разлика в цвета. Даже и....нали го бяха полирали, изглеждаше по-добре отколкото калниците. Много съм благодарен на момчета от сервиза, наистина си свършиха ПЕРФЕКТНО работата и определно си заслужават парите, с удоволствие им платих. И....вече мога да ти ги препоръчам на 100%. На мен ми взеха 200 лева, точно колкото ми казаха, когато им я закарах, нямаше цигании от рода на "еми да, аз ти казах 200, ама се оказа че трябва повече боя, пък там и с търкането имаше проблем та излезе 250" Напротив, момчетата бяха много точни, държаха се много учтиво, коректно и професионално. Та....ако не си намерил някъде по-евтино, съвета ми е - отивай там...няма да съжаляваш.
Поздрави :mhihi:


PS: Сега нямах време да снимам колата, но тази вечер заминавам за морето за 2 дни и там ще направя някоя и друга снимка и в понеделник ще ги кача, за да видиш резултата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg