Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Висок разход на газ (Опел Корса 1.2) - 95г.

Гостmegabait82_* 12 август 2015 - 07:51

Преди 1 месец закупих Опел Корса 1.2 моноинжекция, 95г., сега я засякох на газ и ми даде 12/100 газ което за мен е много.
Сменен е въздушния филтър, гумите не са меки, кара се нормално - даже слабо колата, без да се натиска газ много.
Нека ако някой е имал подобен проблем да сподели от какво може да е проблема (какво може да дава отражение за високия разход) или как го е оправил примерно-какво е сменил и т.н.

Мерси предварително!
Отговори

vladata снимка vladata 12 август 2015 - 08:32

 megabait82, на 12 август 2015 - 07:51, каза:

Преди 1 месец закупих Опел Корса 1.2 моноинжекция, 95г., сега я засякох на газ и ми даде 12/100 газ което за мен е много.
Сменен е въздушния филтър, гумите не са меки, кара се нормално - даже слабо колата, без да се натиска газ много.
Нека ако някой е имал подобен проблем да сподели от какво може да е проблема (какво може да дава отражение за високия разход) или как го е оправил примерно-какво е сменил и т.н.

Мерси предварително!

като за начало трябва да се погледне изпарителя на това обикновено газово. Ако платната са станали на дърво нормално да ти дава такъв разходи. На астрата си ги сменях на всеки 3 години и рядко съм имал проблеми с газта, все пак платната са 20-25лв.
Отговори

Гостmegabait82_* 12 август 2015 - 08:38

 vladata, на 12 август 2015 - 08:32, каза:

като за начало трябва да се погледне изпарителя на това обикновено газово. Ако платната са станали на дърво нормално да ти дава такъв разходи. На астрата си ги сменях на всеки 3 години и рядко съм имал проблеми с газта, все пак платната са 20-25лв.


Благодаря ти Владата. Ще я закарам тогава на газаджия да ги погледне тези платна на изпарителя, защото незнам аз дали може да ги сменя сам...

Ако от тях е проблема възможно ли е наистина да ми гори 12/100 градско и ако се сменят да падне до 10 примерно?
Отговори

vladata снимка vladata 12 август 2015 - 09:16

Може да ти гори и много повече от 12, зависи и колко е отворена от тройнка и изпарителя/месинговия винт/. Само разхода ли ти е проблема, някаква неравномерна работа на мотора, тресене, липса на мощмост, гърмежи и тн.??
Отговори

Гостmegabait82_* 12 август 2015 - 09:34

 megabait82, на 12 август 2015 - 08:38, каза:

Благодаря ти Владата. Ще я закарам тогава на газаджия да ги погледне тези платна на изпарителя, защото незнам аз дали може да ги сменя сам...

Ако от тях е проблема възможно ли е наистина да ми гори 12/100 градско и ако се сменят да падне до 10 примерно?



Скоро ходих на газаджия да ми сменя отзад нещата на газовата - не искаше да пълни бутилката. Та ми смени всичко , сложи ми клапан, смени ми пълначката. И тогава му казах да ми регулира отпред на компютъра - та ми взе 15 лв и би трябвало да е регулирано всичко. Има мощност колата нормална като за 1.2 мотор. Въпроса е че вече 2 пъти слагам за 10 лв газ което е 11 л и минавам 90км само градско.
Днес ще погледна какъв ми е изпарителя - турски или по хубав . И си мисля евентуално направо да сменя целия изпарител - да сложа примерно Ловато.Лошото е че пак пари ще се дават и то над 100 лв, а скоро (преди 3 седмици) дадох за тази кола 900 лв за доста ремонти и става златна. Но изпарителя може да е турски и да са заминали мембраните и то дето ще се дават 70-80 лв за мембрани по добре нов изпарител и то Ловато хубав.
Това е мнението ми...защото ако се сменят само мембраните и са БГ някакви не се знае какъв ефект ще има.
Отговори

Гостmegabait82_* 12 август 2015 - 09:41

 vladata, на 12 август 2015 - 09:16, каза:

Може да ти гори и много повече от 12, зависи и колко е отворена от тройнка и изпарителя/месинговия винт/. Само разхода ли ти е проблема, някаква неравномерна работа на мотора, тресене, липса на мощмост, гърмежи и тн.??


Тресене само има когато давам да паркирам на задна.Тогава незнам защо притръсва колата ...и 1път на първа като тръгнах притресе но дотам. Иначе в движение притръсване няма, мощност има ...гърмежи няма.
Отговори

Гостmegabait82_* 12 август 2015 - 10:55

 vladata, на 12 август 2015 - 08:32, каза:

като за начало трябва да се погледне изпарителя на това обикновено газово. Ако платната са станали на дърво нормално да ти дава такъв разходи. На астрата си ги сменях на всеки 3 години и рядко съм имал проблеми с газта, все пак платната са 20-25лв.


Гледах преди малко клипчета за смяна на мембраните - има вътрешна малка мембрана и външна голяма мембрана.Мисля това само се сменя. Развиват се болтчета като цяло само...не е кой знае колко трудно по мое мнение....така ли е?
Отговори

детеборе снимка детеборе 12 август 2015 - 13:20

То е лесно, ама един изпарител електрически е 50 лева, а да сменяш мембрани не се знае какво ще се получи. Та за мен е по добре нов .
Отговори

Гостmegabait82_* 12 август 2015 - 13:52

 детеборе, на 12 август 2015 - 13:20, каза:

То е лесно, ама един изпарител електрически е 50 лева, а да сменяш мембрани не се знае какво ще се получи. Та за мен е по добре нов .



аз вече за изпарител се настроих нов въпроса е че турските имат отрицателни мнения доста по форумите. Италианските оригинални са с масово хубави мнения ама за Ловато или БРС ми искат 130 лв с монтаж най евтино в града ми. :( А турски : 70 лв. но с вероятност да се скапе нещо по него
Отговори

детеборе снимка детеборе 12 август 2015 - 14:44

Аз съм с ферони повече от 20 000км и няма ядове за сега, като през зимата на газ паля докато температурите го позволяват. Взех го за 45 по спомени.
Отговори

vladata снимка vladata 12 август 2015 - 18:52

платната за ловатото ми бяха 32лв. оригинален ремонтен комплект(+4.50лв. доставка от софия), като + платната имаше и О-пръстени и схема за монтаж. Цялата процедура с демонтаж, почистване и монтаж трае не повече от 40 мин. за средно грамотен и сръчен човек. На изпарителя няма какво друго да му се "счупи", успех
Мнението беше редактирано от vladata: 12 август 2015 - 18:53
Отговори

npace снимка npace 13 август 2015 - 08:31

Ако изпарителя ти е Lovato или BRC, сменяй мембрани (оригинални разбира се+чистене) и не се занимавай с турски изпарител.Mimgas,Feroni и производнте често не покриват изискванията за добра работа на мотора и коректен разход.Аз бих си сменил платната на изпарителя ако е Lovato или BRC.

Относно евтините турски варианти: Mimgas е най-добре но не издържа толкова колкото Lovato или BRC.Откъм настройката след това: BRC се настройва по трудно но един път уцелиш ли го, с години няма да го пипаш.Лято/зима той все е добре.Lovato по лесен за настройка но иска пипане по често.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg