Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Астра Ф

ngsi16v снимка ngsi16v 27 февруари 2010 - 16:18

Здравеите колеги акотемата ми нее за тук моля дая преместите мерси :61: Искам да си подменя окачването на моята Астра но се питам далинякои иманаблюдения върхо това http://kz-tuning.com/store/index.php?page=...=1&Itemid=2 Ако някои има други предложения моляразбирасе снимката нее като за моя модел но просто дали ще даржат
Мнението беше редактирано от ngsi16v: 27 февруари 2010 - 16:21
Отговори

NoRe снимка NoRe 27 февруари 2010 - 19:33

Аз също съм решил да слагам окачване,но съм се спрял на APEX към 760 лв и още се чуда какво да правя :61:
Отговори

ngsi16v снимка ngsi16v 28 февруари 2010 - 19:42

И аз незнам но маи ще го поръчам и ще видя как е :icon1_mrgreen:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 28 февруари 2010 - 19:44

Зависи какво целиш, ако целиш само визия ще ти свърши работа.Ако целиш ефект във возията, съществува само едно окачване и то е КОНИ :icon1_mrgreen: Но за тези пари, ще си вземеш само два предни аморта, направи си сам съпоставката.
Отговори

NoRe снимка NoRe 05 март 2010 - 19:22

Така ,а някой за Apex-а да каже нещо?
Отговори

Sammy снимка Sammy 05 март 2010 - 21:10

колегата е прав за конитата,жалти регулируеми.само че според мен се ориентираи за 4 конита от ванка щи доидат на хубави пари и винаги са много читави щото там патищата са перфе и ето ти го окачването,които е наи добро за наще патища

мое мнение
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 05 март 2010 - 22:31

Аз пък не мисля че Кони е най доброто- това че така мислим ние може и да е така.
Това което съм чел по форумите за АПЕХ- са че стават но за какво?
Линка който е дал колегата го видях но там освен примерна снимка няма друго :hahaha:
Няма нито серия освен FKAKX008, нито данни (щеше да е добре), спецификация да не говорим(ще си избегнеш ровене по нета за инфо)...Истината е че трябва да си наясно за какво точно го вземаш окачването за да купиш точното. Иначе рискуваш ако купуваш насляпо да си вземеш някой боклук от ниска серия и точно след 1 година горчиво да съжаляваш че не си взел друго. Събери повече ТТ данни за това което искаш да си купиш :mhihi: за да му се насладиш истински :hahaha:
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 05 април 2010 - 12:50

 NoRe, на 05 Mar 2010, 20:22, каза:

Така ,а някой за Apex-а да каже нещо?

Като си бях взел астрата и все още се намираха читави пътища из Бг и аз бях манияк на спортните окачвания и съм пробвал най различни марки като съм сменял винаги целия комплект от една марка с цял комплект от друга тоест бах в началото с амортисьори на APEX и пружини на същата фирма жълти , но нещо не ме кефиха понеже не кой знае колко стабилна и отгоре на всичко вози като лагерна количка. Смених ги с KW малко по-добри са но пък ми изпадна на бартер от една астра нов внос забележете за стандартни окачване амортисъори ш пружини на КОНИ холандски и навсичкото отгоре бяха новички и регулируеми. Сложих ги и наистина няма по -добри просто това е марката за спортно окачване кеф ти меко кеф ти твърдо с едно завътане . Понеже наняколко пъти се наложи да сменям картер и предна броня и навсичкото отгоре ми се разби цялата кола взе да скърца тапетите пукаха и сумати и ще неприятности като криви джанти и прочие се сбогувах завинаги съсспортното окачване и сега карам със стандартни пружини на астра ГСИ и амортисьори на билщайн Б-2 маслени супер си ми вози колата и не се притеснявам ще ще помеля картера .
Отговори

O-Z снимка O-Z 27 април 2010 - 14:08

 NoRe, на 27 Feb 2010, 20:33, каза:

Аз също съм решил да слагам окачване,но съм се спрял на APEX към 760 лв и още се чуда какво да правя :mhihi:


Аз си купих цял комплект APEX от Хеед миналата година. Излезе ми 900 лв, амортисьори и пружини. Здрави са, НО трябва да сте подготвени за друсане, тропане, падане на кори, износване на накрайници, опиране на много места. Крика и той малко трудно влиза.....магистралата е кофти работа с това окачване. При голяма скорост окачването вместо да поема неравностите просто подскача, при достатъчно голяма скорост съм сигурен че мога да прескоча мантинелата. Иначе визията е уникална, на хубав път със завои чупи кости и вратове и е страшен купон. Конито е по-добър вариант защото може да се регулира твърдостта.
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 27 април 2010 - 19:16

Що не харесвате Апексите ...

Аз отпред съм с Жълти пружини на Апекс свалят с 4-ри сантимтра с Газови амортисиори Билщайн страхотна возия колата стана Стегната а не твърда хем съм и с 16-ки а отзад съм с Бели пружини KW свалят 3-см пак с газови Билщайн няма такава возия направо се учудих колата ми хем е много стабилна хем вози адски добре по паважа си перкам без никви ядове да намалям и темподобни все едно че караш Голф 2 така ми стана колата .......

Според мен ако не ходиш да караш по някой писти взимай си Или Апекси от най меките или КW ама при 2-рите цените са доста по високи ....
Слагаш им обикновени газови амортисиора и си супер....
Отговори

O-Z снимка O-Z 28 април 2010 - 07:24

 zorkovp, на 27 Apr 2010, 20:16, каза:

Що не харесвате Апексите ...

Аз отпред съм с Жълти пружини на Апекс свалят с 4-ри сантимтра с Газови амортисиори Билщайн страхотна возия колата стана Стегната а не твърда хем съм и с 16-ки а отзад съм с Бели пружини KW свалят 3-см пак с газови Билщайн няма такава возия направо се учудих колата ми хем е много стабилна хем вози адски добре по паважа си перкам без никви ядове да намалям и темподобни все едно че караш Голф 2 така ми стана колата .......

Според мен ако не ходиш да караш по някой писти взимай си Или Апекси от най меките или КW ама при 2-рите цените са доста по високи ....
Слагаш им обикновени газови амортисиора и си супер....



Аз го правих тоя номер, спортни пружини и газови аморт. с нормален ход (т.е. за нормална пружина). За три месеца заминаха....бяха Сакс. Може Билщайнките да карат повече време.... :mhihi:
Отговори

loopman снимка loopman 02 септември 2010 - 09:56

Моето наблюдение за нещата е-моята кола я взех от Швейцария пристигна с комплект apex червени и оригиналните амортесьори в този момент след 2г каране по София имам 1 здрав амортесьор при всяка неравност оставям по нещо от колата и няколко изпаднали пломби в устата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg