Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Може ли да се направи да чете MP3...

Frost снимка Frost 12 януари 2011 - 16:49

Има ли някакъв начин CD плеър, който не чете фабрично mp3 да се направи да чете... визирам моят CD плеър - Kenwood? Не знам, четящото око ли трябва да се смени, нещо в софтуера...?
Оригинално колата ми е с CAR600 + 4 DISC CD changer Philips в жабката. По принцип ли са така претенциозни откъм дискове, защото моите записаните я тръгнат, я не тръгнат, засичат и тем подобни, обаче сложа ли оригинален - няма проблеми. Същото съм го забелязал и на другото CD на вектрата - Delco CDR500.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 12 януари 2011 - 17:00

Ако фабрично не чете мп3 няма как да го преправиш не е до софтуер само нито до око. по евтино ще ти е следното един трансмитер една флашка или карта памет и си ОК ще ти чете и Мп3 и т н
Отговори

Frost снимка Frost 12 януари 2011 - 17:26

То е ясно, че с трансмитер става най-лесно, ама едно, че не е добро качеството, второ е грозно...
Отговори

titan22 снимка titan22 12 януари 2011 - 17:58

Колега,за качеството можем да спорим и то много.Качеството зависи и от качествен монтаж,и от качествени записи,и т.н. нали се сещаш че калпав запис няма как да свири качествено на някое СД.Мога само да ти кажа че аз имам касетофон с трансмитер и качеството си е на ниво.
Отговори

Frost снимка Frost 12 януари 2011 - 18:25

Разбирам ви, колеги, но аз трансмитер няма да сложа в колата си... Та, както и да е, питах хора, занимаващи се с кар-аудио и казаха, че е възможно, но за същите пари ще си купя нов плеър... По другия въпрос нищо не казвате, за заводската музика.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 12 януари 2011 - 18:48

 titan22, на 12 Jan 2011, 17:58, каза:

Колега,за качеството можем да спорим и то много.Качеството зависи и от качествен монтаж,и от качествени записи,и т.н. нали се сещаш че калпав запис няма как да свири качествено на някое СД.Мога само да ти кажа че аз имам касетофон с трансмитер и качеството си е на ниво.


Аз съм на мнение че трансмитерите не става ама хичч , може да съм претенциозен но звука от тях е как да кажа леко скапан и не става за нищо и е грозно също така.


Към автора след като си със CD changer не си ли мислил за вариант за такъв който чете MP3 ? . Другото което може да се направи е да се сложи адаптер вързан на мястото на CD changer а който чете USB flash и карти памет . Но преди цената му беше около 150 лв и не знам дали си заслужава да запазваш оригиналното CD.

И не се лъжи да си купуваш трансмитер голяма е боза . Но за непретенциозните става да дрънка там нещо в колата .
Отговори

Frost снимка Frost 12 януари 2011 - 18:57

И аз това казвам за трансмитерите, все пак един приятел имаше доскоро преди да си сложи CD, и знам какво е качеството, дори от време на време се намесва и някоя друга честота от радиостанциите. Иначе CD changer-а е заводкси, не съм го слагал аз, а и в момента не се ползва, защото сегашния ми CD плеър не поддържа чейнджър. Въпросът ми за него беше друг, за претенциозността към дисковете... А това нещо за 150 лв. дето е, по-добре още 20-30 лв. отгоре и направо плеър с MP3 и USB...
Отговори

juliustheceaser снимка juliustheceaser 12 януари 2011 - 21:09

http://topdigital.bg/index.php?cid=70&...=9&prod=261
А какво ще кажеш за това-нема дискове-само флашка и карта с памет (и радио естествено).Имам по-предния модел-доста съм доволен-свири повече от добре.Винаги обаче има разни субекти, предубедени към "немарковите" стоки ,които претендират,че са големи разбирачи,но всъщност едва ли ще направят разлика "на ухо" между този плейър и някой марков.Ако ти не си от тях-ще ти върши чудесна работа.
Отговори

Frost снимка Frost 13 януари 2011 - 00:23

Хм, колега, мерси за предложението. Засега нищо няма да купувам... А и плеър без диск няма да си сложа, все някога ще ми се прииска да си пусна някой CD. Нямам нужния капитал, просто питах дали може от това да стане онова.
Отговори

juliustheceaser снимка juliustheceaser 14 януари 2011 - 21:29

Ами то капитал кой знае колко не ти трябва.Моделът който ти предложих не знам колко струва,но предния модел(актуален тогава) беше на цена 68.00 лв.А пък физическите носители като дисковете-за тях времето безвъзвратно отминава.
Отговори

Ludmil M. снимка Ludmil M. 22 януари 2011 - 17:27

аз имам същото радио и същия чейнджър и същият проблем. Реших го като изведох 3,2 мм стерео жак и към него включвам iPod. С едно ключе връщам обратно на диск, но досега не ми се е наложило. Инвестицията беше около 1 лев и около 1/2 час ровичкане. Ако идеята ти харесва пиши и ще обясня подробно.
Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg