Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

връщане на километрите с op-com

ina_vectra снимка ina_vectra 20 юни 2011 - 17:55

Здравейте имам OP-COM и ми бяха казали ,че с него мога да си върна показанията на километража на колата(Вектра Б 1.8 16V 1998г.).Възможно ли е това?И ако да как се прави? :love_opel:
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 20 юни 2011 - 19:41

На Астра Г става със сигурност, пробвал съм, но мисля че и на Вектра Б става... Избира се диагностика на таблото, после долу в дясно пише eeprom-нещо си, като се отвори прозореца се избира Reed eeprom, след като ти изкара километрите пишеш колко искаш да са и избираш write eeprom, или поне това си спомням, че беше процедурата.
Отговори

asensio снимка asensio 20 юни 2011 - 19:51

То хубаво ще го върнеш, става. Ама после ще я продадеш и се оказва че коли на по 15 години са на по 85 хиляди и някой яде дървото. Макар и да става не мисля че е редно да се прави. Всички знаем че по автокъщите го правят. Сега да се е****ме и помежду си ли ? Ти си знаеш за какво го правиш, ама ако е за това.... Не го одобрявам, после нямало хора между нас...
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 20 юни 2011 - 22:36

И аз не го одобрявам, просто обяснявам как става. Моя километраж не съм бутал, но съм връщал на приятели, на които немога да откажа...

ПП: Мен пък ме интересува това Insp, може ли да се направи да излиза на 10 000 км, а не на 15 000, за да си го използвам като индикатор за маслото :confused: С Оп-Ком може да се направи на 15 000 и на 30 000 само :ranting:
Мнението беше редактирано от Siskoбг: 20 юни 2011 - 22:41
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 юни 2011 - 00:34

на астра може да се връща само ако километража е VDO на TRW се връща само със сваляне... може също да се познае дали е въртян ако инспекцията е с много повече от 30000 след показанието на километража, а самата тя не може да се променя освен на 15 000 или на 30 000 и съответно 1 или 2 години...
при вектра Б километражите са VDO и се въртят без проблем и няма начин да се разбере дали са пипани после...
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 21 юни 2011 - 05:48

Благодаря за отговорите,исках да разбера дали става самото врущане и как става.А относно поста на колегата дето ме критикува леко няма да си връшам километража и няма да си продавам колата,интересно ми е как става затова попитах
Отговори

Migel снимка Migel 21 юни 2011 - 07:36

 Shmortz, на 21 юни 2011 - 00:34, каза:

на астра може да се връща само ако километража е VDO на TRW се връща само със сваляне... може също да се познае дали е въртян ако инспекцията е с много повече от 30000 след показанието на километража, а самата тя не може да се променя освен на 15 000 или на 30 000 и съответно 1 или 2 години...
при вектра Б километражите са VDO и се въртят без проблем и няма начин да се разбере дали са пипани после...



Точно това щях да попитам. Не ми стана ясно как се разбира, че километража е превъртян???
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 юни 2011 - 19:26

еми нали писах вече, на вектра Б няма начин да се разбере щото няма инспекция, на другите ако инспекцията е повече от 30 000 значи е въртян но с колко не се знае точно, толеранса е голям в зависимост дали е била скоро занулена инспекцията преди връшането или не...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 21 юни 2011 - 19:28
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg