Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Скоростен лост Астра Г-99г.

Tonito снимка Tonito 18 декември 2011 - 12:21

Здравейте,имам проблем с луфт на скоростния лост на Астра Г 99г.Може ли някой да каже как точно се разглобява пластмасовата основа на лоста? Виждам,че луфта е в самата ябълка в основата на лоста,но ме е страх да напъвам за да не прецакам нещо.
Поздрави и благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от Tonito: 18 декември 2011 - 12:21
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 декември 2011 - 21:58

В дъното на лоста има една метална част, коят се изхлузва (завърта) от лоста и после се вади една ос. Тогава лоста излиза на горе...
Отговори

Марто снимка Марто 18 декември 2011 - 22:58

Мисля че това клипче е супер показателно , как да се реши проблема с разбитата ябълка.

Отговори

Galabov снимка Galabov 18 декември 2011 - 23:16

Здр колеги.Лично аз се мъча от една година да реша проблема но не мога.Питах в официалните дилъри но втулката не се продава по отделно,може да се купи целия лостов механизъм които струва около 630 лв:)тези дни ще ходя при стругар да ми прави втулка,след това ще пиша какво е станало.Ако някои се е занимавал и е решил проблема нека пише:)
Отговори

Tonito снимка Tonito 19 декември 2011 - 10:35

Благодаря за реакцията на всички.Мисля,че клипчето ще ми е доста полезно,при първа събота и неделя свободни ще се пробвам и ще пиша за резултата.
Поздрави и успех.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 19 декември 2011 - 10:44

Здравей, този клип е валиден за скоростна кутия с жила като Ф23, за Ф18 и други е с лостов механизъм и там се процедира както колегата Жоро е писал. Има една пластина щтракната на стика избутва се настрани и после цялият щивт се издърпва и после само дърпаш стика нагоре.
Отговори

Tonito снимка Tonito 19 декември 2011 - 13:30

В интерес на истината скоростния лост е като в клипа.Не съм сигурен за модела на кутията,но не е с лостче,което да завъртиш и изтеглиш.Астрата е 99г.дизел,2.0
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 декември 2011 - 13:43

 BiserRs, на 19 декември 2011 - 10:44, каза:

Здравей, този клип е валиден за скоростна кутия с жила като Ф23, за Ф18 и други е с лостов механизъм и там се процедира както колегата Жоро е писал. Има една пластина щтракната на стика избутва се настрани и после цялият щивт се издърпва и после само дърпаш стика нагоре.

То и аз се пулих доста време на клипчето, защото не съм виждал такава система, а сам си изкубнах лоста от донора (Астра Г)
Мнението беше редактирано от Жоро: 19 декември 2011 - 13:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg