Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Зафира DTI 2.2 пали трудно след като е седяла на наклон?!

allyx снимка allyx 09 ноември 2017 - 19:36

Здравейте,

Имам странен проблем, който се проявява долу-горе откакто имам Зафирата. Когато съм спрял за няколко часа на наклон(с муцуната нагоре), дори да е съвсем малък, понякога не успявам да запаля и имам чувството, че стартера върти "напразно" - двигателя се върти по-бързо и леко от нормалното. Понякога ми се налага да въртя около минута, като изведнъж се усеща, че се "напъва" и тогава запалва без проблем. Няма никакво значение дали е топло или студено, дали е загрял двигателя или не и т.н. Във всички други случаи, както викат джамбазите, пали от четвърт оборот дори при студ навън.

Минал съм през няколко майстора, които гледаха горивната система, електрониката, дали връща гориво в резервоара, но уж не откриха нищо. ЕКУ-то не връща никакви грешки. За мен нещо се случва и се връща горивото в резервоара и върти докато го "изсмуче" наново, но понеже се случва напълно случайно, не мога да го хвана. Другото, което си мисля е да не би ЕГР клапана да засяда в отворено положение и да не й стига въздух. Но това никога не ми се случва, когато съм спрял на равно и не виждам как може да влияе.

Ако имате някакви насоки, ще съм много благодарен. Или препоръка към добър майстор около София, който ще вземе проблема(а не само парите) присърце.
Мнението беше редактирано от allyx: 09 ноември 2017 - 19:37
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 ноември 2017 - 20:42

Три варианта- лс на колегата k opel e или при Бижо. А може и при мен;-)
П.с. Почти е сигурно, че е въздух, ама си трябва ръчичка и акъл. А ако можеш да се оправяш сам по колата, във форума има толкова информация точно по тоя въпрос, че ум да ти зайде. Напиши 'въздух vp44" в търсачката и ще видиш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 ноември 2017 - 20:43
Отговори

georgibandit снимка georgibandit 10 ноември 2017 - 13:32

Смуче въздух
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg