Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Неоткриваем теч на фреон

sxs снимка sxs 11 юли 2012 - 16:23

Пак се вкарах в приключение. Изтече фреона и немогат да разберат от къде. Първоначално казаха от вътрешния радиатор (за тази диагноза дори платих 38лв.). Свалиха го, надувахме го на 25атм. и не изпуска от никъде потопен във вода. В момента съм в патова ситуация. Някой сблъсквал ли се е с подобен случай? Ако имате идеи от къде може да изпуска, някое завряно на майка си в ... место нека ме насочи, моля.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 11 юли 2012 - 18:34

Най - често е от семерината на компресора, погледнете там.
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 юли 2012 - 14:53

Сипахте ли оцветител във фреона, най-лесно се хваща така, но проблема е че даже и така, на мен на астрата не можаха да ми открият теча. Ходих при 3ма майстори, тече много а не се знае от къде :( За това си купих нова кола :blahblah:
Отговори

sxs снимка sxs 12 юли 2012 - 16:31

Същата работа. Има оцветител и не се вижда от къде тече.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 12 юли 2012 - 17:35

Моята връзка
Пробвано на хладилник върши работа, около 15 лева е спринцовката.
Отговори

reload снимка reload 12 юли 2012 - 21:02

 sxs, на 11 юли 2012 - 16:23, каза:

Първоначално казаха от вътрешния радиатор (за тази диагноза дори платих 38лв.). Свалиха го, надувахме го на 25атм. и не изпуска от никъде потопен във вода..


Вътрешния радиатор - изпарителя или кондензатора? Единият е в купето, другия след компресора. Кажи също и за колко време ти заминава фреона. То е дълга тема, но сам виждал да тъсят теч освен с лампа, оцветители, и пяна и дистанционен микрофон и слушалки. Надува се системата с азот и търсят на места където няма визуален достъп - свистене. Няма начин да не се открие щом се губи! Смени сервиза!
Отговори

sxs снимка sxs 12 юли 2012 - 21:58

Този който е вътре в купето. Но както писах надувахме го на 25атм. и не изпуска от никъде. Така че няма да е от него. Иначе за 3 дни изгуби 200гр. Смениха ми гумичките при връзките на радиаторчето та дано от тях да излезе. Ще го тестват ден-два. Пък аз ще си плащам. Та така.
Я да ви попитам и нещо друго: казаха, че когато колата загрее компресора изключвал. На какво може да се дължи това?

 swetla777, на 12 юли 2012 - 17:35, каза:

Моята връзка
Пробвано на хладилник върши работа, около 15 лева е спринцовката.


Гледах ги подобни неща ама ме е страх да не повредя нещо компресора??? Така с подобна добавка самоче за антифриза на старата ми кола си прецаках водната помпа.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 12 юли 2012 - 22:18

Мисля, че е било просто съвпадение с водната помпа, но щом те е страх не пробвай. Химията само преминава и се движи по системата, но ти си преценяваш все пак ти си собственика на колата. Лично аз ползвам постоянно химий защото така си спестявам пари и нерви и досега проблем с химия съм имал само за промиване на охладителна система проби радиаторчето на парното, но тук не става дума за промиване, а за запушване на малки течове.
Отговори

reload снимка reload 13 юли 2012 - 01:27

 sxs, на 12 юли 2012 - 21:58, каза:

Я да ви попитам и нещо друго: казаха, че когато колата загрее компресора изключвал. На какво може да се дължи това?

Kогато намалее фреона в системата при първоначално пускане всичко е о.к, но след като дроселира ТРВ-то, налягането пада / смукателно и нагнетателно/ и комресора дефакто спира да върти потока. При климатроника ел. съединителя изключва, а при другите и да не изключи просто работи и не върши нищо. При теб като чета, 99% повредата е при външният радиатор - кондензатора. Свали вентилатора и там точно зад електромотора се получава сулфатизация и алуминия става на много малки пори-дупчици, които дори не се виждат, но фреона заминава! Не знам точно от какво се получава това, дали от токовете или от лугата и боклуците между ламелите, които остават там от зимата, но това е проблем при нашите коли. Затова са ми казали и го правия, когато мия колата карам хората от автомивката да пръскат с водоструйката право във вентилатора и колкото е възможно да се разкарат тези гадости от там. Засега има ефект!
Това не са мои доводи, най-много сменени и захвърлени радиатори в сервизите са от Опел и то пробити точно там! Провери и това!
Мнението беше редактирано от reload: 13 юли 2012 - 03:40
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 юли 2012 - 18:10

+1
Това е много голяма загуба на фреон и е напълно възможно да е от кондензера. Погледнете м/у двата радиатора и през решетката отпред с UV лампа.
След като се реших да сменя моя при доказан теч, той буквално се разпадаше вече. Основният теч беше точно зад оста на перката на радиатора.
А що боклуци имаше там - съжалявам, че не направих снимки.
Ако сменяте кондензера, задължително с него подменете и филтър-дехидратора.
Отговори

oci снимка oci 16 юли 2012 - 10:48

Колега, надуване с въздух е най-неправилния начин да откриеш микро теч на фреон. Първо ако има микро пукнатина при надуването двете повърхности може да се доближат една до друга и да замаскират теча. Втора молекулата на фреона, особено по-новия вид е много по-малка от на въздуха. Затова дадена дупка може да не изпуска въздух но да изпуска фреон(най-често разните уплътнения се предават).

Моя съвет е да отидеш при друг майстор(кофти е знам :nea: ) и да го караш да слага пак оцветител и после да бръмчите с УВ лампата...
Отговори

sxs снимка sxs 24 юли 2012 - 08:15

Закара ме до морето без да изпусне фреона. Ако и на връщане имам климатик значи е било от гумичките на радиаторчето в купето. Ако ли не сме сипали тройна доза оцветител и ще гледаме пак.
Отговори

a701 снимка a701 28 юли 2012 - 18:00

Здравейте и от мен ! Преди има няма 20 дни закарах колата за да и напълнят климатичната система с фреон. Закачиха я за машината , тя изпомпи колкото е имало в систмата , направи проверка за течове ( отрицаелна ) и напълни 730 грама фреон , колкото е указано на табелката.Първите няколко дни климатика работеше чудесно , след това постепенно започна да отслабва силата на изстудяване и така до вчера когато изобщо нямаше разлика между включен и изключен климатик.Засега не съм предприел нищо защото незная на кой майстор мога да се доверя. Скоро ще пътувам към България и се надявам да ме упътите към някой хував сервиз в югозападна България , в който да не си оставям парите напразно.Благодаря предварително
Отговори

swetla777 снимка swetla777 28 юли 2012 - 18:19

Във форума в платените обяви има виж, в горна баня зад травматологията срещу топливо има добър и до мен в Лозенец са бившите импасаджий. Това за София ти си решавай къде.
Отговори

sxs снимка sxs 29 юли 2012 - 22:26

+1 за Горна баня. Т.нар. Стенли.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 29 юли 2012 - 23:40

Не разбрах как се казва, защото доста хора работят и той шеф ли е собственик ли е не разбрах с единия крак не е добре, но иначе работят безупречно, импасаджийте също са добри отзиви има за най добрите в софия, но не са евтини.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 юли 2012 - 08:39

 sxs, на 29 юли 2012 - 22:26, каза:

+1 за Горна баня. Т.нар. Стенли.

Може ли да поясниш къде се намира тоя Стенли, защото не мога да тръгна из горна баня за викам Стенли, също така, какво се оказа на твоята кола?
Отговори

swetla777 снимка swetla777 30 юли 2012 - 09:17

Ъгала на ул. Инж. Борислв Огойски и ул. Д. Григоров срещу топливо зад травматологията, като караш по Бул. Никола Петков и стигнеш отбивката за горна баня завиваш зависи от къде идваш, ако от посока Бояна наляво от Овча Купел надясно и подминаваш травматологията и първата възможна надясно тя е и единствена, ако не се лъжа преди тунела и караш направо и стигаш до един завой малко преди завоя има ламарини и вътре постройки със сервизи най различни влизаш вътре и в дъното на ъгъла са двете помещения в които работи, а и да тръгнеш в Горна Баня и да викаш Стенли за климатиците със сигурност, ако е местен ще те упъти. Ще го познаеш, че куца с десния крак средна възраст личи си отдалеч като свестен човек. Дано съм бил полезен с описанието и инфото, успех ти желая дано си оправиш проблема и си доволен.
Мнението беше редактирано от swetla777: 30 юли 2012 - 09:18
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 30 юли 2012 - 09:25

Един глас за следния младеж - Юли - фирмата е Юли авто - координати по-долу.
Мега-коректен Човек и специалист, работещ с доста, доста поносими цени. Цялата фирма ползваме само неговите услуги що се отнася до авто-климатици :good:


Адрес: Редута; ул.Кобилино Бранище 17
Работно време:
Понеделник - Петък: 09:00-19:00
Събота: 09:00-15:00
Телефон: 0878 78 87 96
Отговори

sxs снимка sxs 30 юли 2012 - 22:35

 Жоро, на 30 юли 2012 - 08:39, каза:

Може ли да поясниш къде се намира тоя Стенли, защото не мога да тръгна из горна баня за викам Стенли, също така, какво се оказа на твоята кола?


Оказа се че изпуска от гумените уплътнения на вътрешното радиаторче. Някакви дребни гумички ама струват 80лв. Ха-ха. Няма значение важното е че вече работи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg