Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Диодни габарити на Вектра Ц

StacK снимка StacK 08 август 2012 - 09:09

На мен ми се занимава ама опкома ми като не става ... :).

Други варианти, които не са за препоръчване, но ако все пак някой прецени:

1. прекарване на отделна инсталация, която системата не следи.
2. поставяне на допълнителни цокли за LED габаритите, свързани паралелно на халогенните крушки (увити с алум. фолио, за да не се вижда как светят).
Отговори

ivooo снимка ivooo 08 август 2012 - 11:02

 StacK, на 08 август 2012 - 09:09, каза:

На мен ми се занимава ама опкома ми като не става ... :).

Други варианти, които не са за препоръчване, но ако все пак някой прецени:

1. прекарване на отделна инсталация, която системата не следи.
2. поставяне на допълнителни цокли за LED габаритите, свързани паралелно на халогенните крушки (увити с алум. фолио, за да не се вижда как светят).


Не мисля, че е необходимо нова инсталация или да увиваш каквото и да било !!!
Колегата Shmortz го каза много точно,а именно пежата си го имат като проблем и този модул е в порядъка на 350-400лв по информация от хора занимаващи се с такива и ремонта им.
StacK явно ОП-кома ти е стара версия..... скоро мисля излезе най-новата, но всичко е с пари :)
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 08 август 2012 - 17:52

Тези дни ще си взема OP-COM и ще пробвам да видим какво ще стане,новата версия която е 2012 от този сайт http://sklad66.com/cms/OP-COM.html (Извинявам се ако правя някаква реклама).Пишете някакви отзиви който е поръчвал от тук ;)
Мнението беше редактирано от VeNcHeNc0: 08 август 2012 - 17:52
Отговори

StacK снимка StacK 25 август 2012 - 17:32

 StacK, на 05 август 2012 - 10:14, каза:

Тъй като пресвяткването идва от системата за следене за изгоряла халогенна крушка, някой да пробва с Опком да включи ксенонови фарове от UEC. До колкото знам тогава спира следенето.
Аз съм с включени такива, но Опкома, с който пробвам не ми дава достъп до промени в конфигурацията на UEC и REC.
Обаче въпреки, че би трябвало да е спряло, LED-овете на задния номер си мигат. Не знам дали при габаритите ще сработи.


Днес пробвах и аз да сложа LED габарити. Въпреки, че съм с активирана функция за ксенони, блиц ефекта си го има.
Значи и това не върши работа.
Регистрира ми и изгоряла крушка и си върнах халогенните.
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 август 2012 - 10:57

 StacK, на 05 август 2012 - 10:14, каза:

Тъй като пресвяткването идва от системата за следене за изгоряла халогенна крушка, някой да пробва с Опком да включи ксенонови фарове от UEC. До колкото знам тогава спира следенето.
Аз съм с включени такива, но Опкома, с който пробвам не ми дава достъп до промени в конфигурацията на UEC и REC.
Обаче въпреки, че би трябвало да е спряло, LED-овете на задния номер си мигат. Не знам дали при габаритите ще сработи.



 StacK, на 25 август 2012 - 17:32, каза:

Днес пробвах и аз да сложа LED габарити. Въпреки, че съм с активирана функция за ксенони, блиц ефекта си го има.
Значи и това не върши работа.
Регистрира ми и изгоряла крушка и си върнах халогенните.


Аз съм с фабричен ксенон и си мисля, че би трябвало да ми е настроена колата, което значи, че това не действа...
Отговори

micevmi снимка micevmi 03 септември 2012 - 21:42

Здравейте колеги днес сложих тези:

Публикувано изображение

Philips W5W Blue Vision
Публикувано изображение

Исках да светят малко по бяло от нормалните и сложих тези. Светят няколко идеи по бяло от нормалните мен ме удовлетворяват, умишлено не исках диодни...
Ще направя снимки и със ксенона утре...
Мнението беше редактирано от micevmi: 03 септември 2012 - 21:46
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 26 септември 2012 - 17:58

Закупих най-новия ОП-КОМ колеги,когато влязох в менюто на "UEC" опцията за ксенони беше на "not present",направих я на "present" , но пак не станам пресвяткането продължи. Някакви други идеи???
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 септември 2012 - 09:54

Еми VeNcHeNc0, аз лично понеже не исках да рискувам минах на варианта на колегата micevmi. Съпоставени с ксенона на дневна светлина са си по-жълти, но вечер и самостоятелно са си доста бели. И аз като ги снимах на снимката като чели белеят, но не са толкова бели като на снимката на VeNcHeNc0 :)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 16 октомври 2012 - 20:59

Жорка, тези габарити заглеждал ли си ги ? Светят супер ярко! Отзад пише, че са само за offroad според законите в някои държави (не и в нашата), но не знам дали пак биха ти правили проблем ...

Публикувано изображение
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 октомври 2012 - 09:18

Не, ама според мен щом са с диод ще мигат, ама нищо не пречи да изкубнеш един и да пробваме :)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 18 октомври 2012 - 22:36

Хех много неща се събраха да пробваме ... лошо няма, само малко нинджа умения и габаритът е вън :) бтв аз се хващам за това, че са с по-висока консумация, canbus-ите не знам какво лъжат и как, но реалната консумация остава ~0.4-0.5W.... нали ?
Отговори

Shturkov снимка Shturkov 22 февруари 2016 - 13:55

Колеги понеже от скоро съм собственик на Вектра Ц 2008г. и си купих лед габарити, защото съм с ксенон и ме дразниха жълтите крушки преди това. Новите крушки са Канбус и не ми свети грешка на Борд компютъра, но когато ги изключа продължават да мигат няколко секунди. Въпросът ми е някой намерил ли е решение на проблема и фатално ли е това или не трябва да ме притеснява.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 февруари 2016 - 14:19

Не съм чул/чел някой да е намерил решение! Повечето дето са с диоди, казват, че ги кефи...
Мен въобще не ме кефеше и ги сложих на H-kaта не жената.
Не мигат само няколко секунди след заключване, а мигат през определено време. Писал съм някъде по на горе, че охраната на платения паркинг дето ми стой колата, когато бях с диоди, ми каза, че мига по цели нощи. Не било на точно време, ама много често като си правил обиколката и виждал, че мига. Даже единия си беше играл да хване зависимост, повтаряемост или интервал, ама каза, че нямало...
Не съм чул на някой да му е изгоряло нещо...
Отговори

stoyan gts снимка stoyan gts 08 декември 2016 - 18:54

Чудно от днес и аз съм с диодни габарити и дискотеката е пълна. Незнам да сд притеснявам ли или да си слагам скучните жълти габарити. Ако някой е намерил решение да споделя.
Отговори

sathv снимка sathv 08 декември 2016 - 19:59

 IGNEV, на 18 октомври 2012 - 22:36, каза:

canbus-ите не знам какво лъжат и как, но реалната консумация остава ~0.4-0.5W.... нали ?

Не така. Консумацията е голяма щото за да излъжат колата вътре има най обикновено съпротивление симулиращо лампа с нажежаема жичка вързано успоредно. И в интерес на истината бая грее. За да няма премигване съпротивлението трябва да се намали, ама тока се вдига и цокъла се разтопява.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 12 декември 2016 - 19:12

И аз от мойто наблюдение тези крушки, които ги водят CANBUS error free/correct, what ever ... имат по едно въпротивление с което докарват ВИСОКАТА консумация на кручка с нажежаема жичка.
което обезсмисля цялата идея на LED-а, високо КПД ...
и може би остава само цветът на светлината като проблем ...

Не знам за загряването ... реално погледнато това съпротивление би трябвало да докара консумирана мощност колкото на обикновенна круша.
Тоест консумацията на тока трябва да е същата 5W (~0,41666A) което пък от своя страна би трябвало даводи до същата отделена топлина ...
Сега, не знам коефицентите на трансфоримиране на електрическата енергия в топлина (ако изобщо има такъв параметър/коефицент) за двата елемента съпротивлението и ел. крушка ...
Но би трябвало да са почти еднакви, тоест почти еднакво да се загряват и двата елемента ...
Ако не е правилно изчислен елента и заради това през него протиша доста повече ток, от където пък и се загрява доста повече ...

Странното е че не съм виждал лед крушки с радиаторче на резистора, което ме води на мисълта че не би трябвало да се налага ... нооо "едно е теорията, друго е практиката" :-)
Щом колегите казват че има такава опасност, може да се пробва, да се закачи за един токоизправител (>500мА 12V) и да стои така пуснато и да се види колко се загрява след 2-4-6-10-12ч ...
и ако грее много, да се помисли за охлаждане ...
Отговори

Коцето снимка Коцето 12 декември 2016 - 20:42

Колко ще грее резистора зависи от това каква мощност е направен да разсейва, ако е 0,5w ще грее, ако е 5w няма да грее. Друг е въпроса къде ще му се намери място на големия резистор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg