Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

неработещ BID дисплей на Сигнум

shunter снимка shunter 20 юли 2012 - 12:49

Здравейте! Днес се сблъсках с този проблем. Отварям колата, но информационният дисплея (BID)не светна както обикновено. При запалване на автомобила радиото се включи, но дисплеят остана черен и не показваше никаква информация. Също така, предполагам поради тази причина, бутоните на волана не са активни и не мога да командвам радиото. Системата е CD 30 MP3. Вчера докато оставя колата всичко си работеше на 6, проблема е от днес сутринта.
Моля за съвет относно причината довела до този проблем.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 20 юли 2012 - 14:44

Според мен е от високите температури. остави колата на сянка да се охлади малко и ще тръгне.
Отговори

shunter снимка shunter 23 юли 2012 - 09:02

Очаквах по сериозен отговор, но явно никой не се е сблъскал с такъв проблем. Това с температурата на вън е ..... написал съм че това е станало вечерта, когато температурите не са високи.
Отговори

StacK снимка StacK 23 юли 2012 - 11:59

Колега, предполагам си го свършил, но да изключим и това, предпазителите провери ли?
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 23 юли 2012 - 13:50

Колега, отговорът ми е съвсем сериозен!Казвам го от опит. имах същия проблем, само че с MID. зимата при много ниските температури ми гаснеше, а сега го прави някой път и в горещините. затова предположих, че може да е от това.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 24 юли 2012 - 16:07
Отговори

shunter снимка shunter 24 юли 2012 - 08:24

За да съм честен не бях проверявал бушоните до вчера. Причината беше че колата има бушони разположение на 3 места в купето, а аз нямах информация кой бушон за какво е. След ровене намерих ръководство за Вектра С и започнах да чета наред. Та стигнах и до местоположението на бушоните и описанието им, това което ми трябваше се намира отстрани на таблото и капака се вижда при отворена врата. Вчера след работа започнах да ги оглеждам за да разбера дали е от тях. Оказа се че бушоните за Система Инфотейнмънт, както я водят, са 4. Гнездата където се намират са с номера 1-20А, 17-15А, 21-7,5А и 26-7,5А. Започнах да ги проверявам един по един докато стигнах до бушон №21 където за мое учудване такъв не фигурираше. За проба взех бушон от друго гнездо със същият ампераж и о чудеса дисплеят проработи. И така отидох да купя един бушон за да запълня липсата. Интересен факт, който ме накара да се чудя за причината му, е че след изваждането на бушона инфо. дисплеят продължи да си работи и да показва всичката информация.
Та сега идва обяснението ми, според мен, за липсата на този бушон. Преди седмица колата беше на обслужване в Каргоекспрес и има вариант там да е изкаран въпросният бушон. Както по горе написах след изваждането на бушон 21 дисплеят продължава да работи, явно има някакъв период докато системата открие липсата му. И така съм карал приблизително седмица докато BID-а спре да свети. Не искам да ги обвинявам хората в сервиза, но достъп до автомобила няма как да се получи иначе. Факт бушона не беше изгорял, просто нямаше такъв в гнездото.
Ако имате други предположения съм готов да ги обсъдим за да не предизвикам по голям проблем в по колата.
Отговори

StacK снимка StacK 24 юли 2012 - 19:56

1, 17, 26 както си писал са за дисплея. 21 като гледам в менюала е празен. Покарай малко така, пък да видим.
Мнението беше редактирано от StacK: 24 юли 2012 - 19:57
Отговори

shunter снимка shunter 24 юли 2012 - 21:24

ориентирах се по тази схема. за позиция 21 е посочен Система Инфотейнмънт. надявам се да съм си решил проблема. кажи ми от къде ти е информацията за да сверим данните с цел да не направя по голяма беля.

Публикувано изображение

Благодаря за интереса по темата!
Отговори

StacK снимка StacK 25 юли 2012 - 15:00

Прав си, на поз. 21 трябва да има 7,5А.
Аз гледах менюала за Сигнум след 2007-ма и то Vauxhall.
Сега си погледнах и ръководството в колата (2003-та)и въпросния предпазител е наличен.
Карай така, няма да направиш никаква беля.
Твоята какъв модел е?
Мнението беше редактирано от StacK: 25 юли 2012 - 15:01
Отговори

shunter снимка shunter 25 юли 2012 - 15:46

Автомобила е Сигнум от 2007г. с Z18XER. Реално си гледал правилният модел само че Vauxhall. Не знам какво да си мисля вече. Към момента всичко е ок и дано да продължава да е така. При теб има ли бушон в гнездо 21, ако си отварял де?
Мнението беше редактирано от shunter: 25 юли 2012 - 15:51
Отговори

помагащ снимка помагащ 26 юли 2012 - 13:47

Колега нека ти охладя малко ентусиазма , имаше цяла серия Вектра и Сигнум с този проблем и по-голяма част се смениха по гаранция в сервизите , а при теб е тръгнал защото си го рестартирал с предпазителя . Успех
Отговори

shunter снимка shunter 26 юли 2012 - 14:36

В този ред на мисли изникват няколко въпроса.
Какво правя тогава, да търся нов дисплей ли?
Какъв е проблема и подлежи ли на поправка, без смяна на дисплей?
Добре ли е да оставя този бушон на позиция 21 или да го махна от там?
През колко време ще гасне и проблем ли е да го рестартирам при всяко гаснене?
Отговори

StacK снимка StacK 27 юли 2012 - 10:10

 shunter, на 25 юли 2012 - 15:46, каза:

Автомобила е Сигнум от 2007г. с Z18XER. Реално си гледал правилният модел само че Vauxhall. Не знам какво да си мисля вече. Към момента всичко е ок и дано да продължава да е така. При теб има ли бушон в гнездо 21, ако си отварял де?


При мен има също.
Отговори

помагащ снимка помагащ 27 юли 2012 - 17:17

 shunter, на 26 юли 2012 - 14:36, каза:

В този ред на мисли изникват няколко въпроса.
Какво правя тогава, да търся нов дисплей ли?
Какъв е проблема и подлежи ли на поправка, без смяна на дисплей?
Добре ли е да оставя този бушон на позиция 21 или да го махна от там?
През колко време ще гасне и проблем ли е да го рестартирам при всяко гаснене?

по принцип е за смяна но проблема е на какъв ще попаднеш да не е от тази серия
според мен е температурно нестабилен флаш
за 21 не съм го гледал за какво но не битрябвало да е проблем
никой незнае колко време ще работи до следващия рестарт .по мои наблюдения колкото е по-топло толкова по-често
Отговори

shunter снимка shunter 28 септември 2012 - 09:00

преди време ми се наложи да свалям десен стоп и открих още документи за колата. един от тях е точно за смяната на инфо дисплея по гаранция в Дж. ауто. Така че пак си остава момента с умишленото махане на бушона в сервиза.
Отговори

StacK снимка StacK 28 септември 2012 - 23:12

Щом не пишеш, предполагам не ти е правил проблеми от както си сложил предпазител 21?
Отговори

shunter снимка shunter 01 октомври 2012 - 08:41

Да, откакто е поставен бушона не съм имал никакви проблеми с дисплея или каквото да е било друго.
Отговори

shunter снимка shunter 17 декември 2012 - 17:09

Уви, вчера сутринта като отворих колата дисплея не светна. Въпреки че е вкарана топла в гараж и температурите не бяха особено ниски проблема пак се прояви. Ще пробвам да го рестартирам отново иначе ще трябва да се търси друг :sad-smiley-046:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg