Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Монтаж - реле за дневни светлини

mupkoc снимка mupkoc 19 септември 2012 - 21:23

Ясно ми е как да гледам снимки, но резолюцията е много малка и текста не се чете.

Публикувано изображение
Отговори

Diyan Hristev снимка Diyan Hristev 19 септември 2012 - 21:51

 Meydger, на 19 септември 2012 - 17:08, каза:

koceku, обяснил е човека, но ти не си прочел първа страница от темата
http://www.opelclub....dpost&p=1068748

На мен ми направи впечатление, че колегата Diyan Hristev не използва пин 6 (+12V при контакт) от буксата на оригиналното реле.

Пин 6 оригинално се използва за управление на габаритите. При желание за стартиране на габаритите при подаване на контакт, може входа на едната закъснителна верига (на габаритите) да се свърже към извод 6 или директно към релето и габаритите да се задействат веднага при подаване на контакт.
Поздрави!
Отговори

bojo06 снимка bojo06 19 септември 2012 - 22:11

 Meydger, на 19 септември 2012 - 21:23, каза:

Ясно ми е как да гледам снимки, но резолюцията е много малка и текста не се чете.

Публикувано изображение

Съжалявам за недоразумението.

http://imageshack.us.../autolight2.png
Отговори

bojo06 снимка bojo06 19 септември 2012 - 22:26

Странна, но работи! Номерацията на пиновете е като за оргиналната букса. Първото реле може да се изпълни с транзистори, както е и на оргиналното реле............
Мнението беше редактирано от bojo06: 19 септември 2012 - 22:28
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 21 септември 2012 - 21:31

 bojo06, на 17 септември 2012 - 11:31, каза:

Оргиналното реле е производство на WEHRLE Германия и срещу 39лв. може да го получите от ....

От днес вече с такова реле карам. За информация - светват габарити,след това къси или дълги на 2 сек. след запалване на двигателя ( зависи в кое положение е лоста на волана),също и осветление на номера. Не светва само таблото и не потъмнява дисплея.
Отговори

titan22 снимка titan22 22 септември 2012 - 18:28

Точно така е и при Астра Ф,днес си монтирах същото реле и фаровете и габаритите отзад светят.
Отговори

Гостvarkov_* 22 септември 2012 - 20:08

 pavlovdaniel, на 11 септември 2012 - 09:10, каза:

А я кажи,колега от къде го намери и колко струва,че и аз съм решил да си сложа такова реле.

Ако не си си сложил вече?! Трябва да имаш букса за такова реле! Пращат го от Варна и струва 50лв!
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 23 септември 2012 - 18:25

Колега titan22,
Аз днес също се опитах да включа Wehrle 58 226 608 релето.
При мен много трудно влиза в буксата и не до края на клемите. Затова се и отказах.
После два часа рових в нета да се уверя, че точно това реле става и за Astra F. В крайна сметка намерих указания със снимки за Astra F Bertone. Там се вижда, че релето е същото Wehrle 58 226 608 и не влиза до края.
http://astra-f-cabri...-eingebaut.html
При теб имаше ли такива проблеми? Къде и как закрепи релето зад таблото?
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 24 септември 2012 - 08:53

 varkov, на 22 септември 2012 - 20:08, каза:

Пращат го от Варна и струва 50лв!

Някой да има координати къде във Варна, че да отида на място.Или поне телефон.
Отговори

atanasii снимка atanasii 24 септември 2012 - 16:19

Здравейте Колеги!
Без да претендирам че съм открил топлата вода :):):).Ето го и моето решение елементарно и ефтино!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Джиджавката работи вече на няколко коли.Като на моята си изведох индикация на TID дисплея(едно от празните гнезда за крушка под самия дисплей) за включени къси.
С една дума релето сработва 15 секунди след като се появи плюс-респективно след като е запален двигателя.Схемата е елементарна и всеки може да си я направи но лесния начин се вижда на снимката :):):).
И да добавя кабелните обувки влизат в орегиналната букса.
Мнението беше редактирано от atanasii: 24 септември 2012 - 16:21
Отговори

bojo06 снимка bojo06 24 септември 2012 - 19:38

 atanasii, на 24 септември 2012 - 16:19, каза:

Здравейте Колеги!
Без да претендирам че съм открил топлата вода :):):).Ето го и моето решение елементарно и ефтино!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Джиджавката работи вече на няколко коли.Като на моята си изведох индикация на TID дисплея(едно от празните гнезда за крушка под самия дисплей) за включени къси.
С една дума релето сработва 15 секунди след като се появи плюс-респективно след като е запален двигателя.Схемата е елементарна и всеки може да си я направи но лесния начин се вижда на снимката :):):).
И да добавя кабелните обувки влизат в орегиналната букса.

И как ще запазиш работоспособността на ключа за светлините?
Отговори

atanasii снимка atanasii 24 септември 2012 - 19:55

Въпроса не е как ще запазя работоспособноста на ключа.Нищо не се променя като сложиш "релето" .Далаверата е че през деня релето пали само късите.Някои хора биха казали че по този начин ще се пести гориво като не светят габарити и т.н.
Ако си използваш ключа за светлините просто включваш габаритите и осветлението на таблото.
Отговори

stannn снимка stannn 25 септември 2012 - 21:33

 SunMaster, на 24 септември 2012 - 08:53, каза:

Някой да има координати къде във Варна, че да отида на място.Или поне телефон.


За релето на Wehrle което по нищо не се различава от оригиналното:

Във Варна релето на WEHRLE струва 48 лева.

Ето и информация за магазина

Магазин Варна

Партньор
МСМ Автоелектроникс

Варна,
ул. ”Григор Пърличев” №15 (това е зад Макдрайв)
http://goo.gl/maps/aAxSA

(052) 604 235

0888 548 065
0897 946 137
0878 245 251

msm_autoelectronics@yahoo.com

Публикувано изображение
снимката е от интернет, но релето е същото.
Мнението беше редактирано от stannn: 25 септември 2012 - 22:05
Отговори

xbmx снимка xbmx 27 септември 2012 - 01:06

Здравейте колеги ,много ще съм благодарен ако някой може на ми отговори на въпроса, а именно е къде се намира буксата за реле за автоматично включване на светлини на омега б 99г.
Благодаря предварително.
Отговори

stannn снимка stannn 27 септември 2012 - 09:53

Цитат

при Омега Б е зад кората под жабката, до дясната врата. При мен буксата е черна и е залепена отгоре с черна лепенка.
Мисля си обаче, че въпреки тази инсталация, един DRL вързан към дългите е по-удачен и изгоден вариант.
Бушона е 8, и е най-десният на най-долният ред.


Това е от друг форум. Дано ти помогне при намирането.
Отговори

miti1 снимка miti1 27 септември 2012 - 14:36

Колеги на Вектра Б 2000 год бихте ли ми казали къде да го търся тоя куплунг за релето,ако го имам въобще? И кой му е предпазителя?
Благодаря Ви!
Мнението беше редактирано от miti1: 27 септември 2012 - 14:56
Отговори

stannn снимка stannn 27 септември 2012 - 15:48

 miti1, на 27 септември 2012 - 14:36, каза:

Колеги на Вектра Б 2000 год бихте ли ми казали къде да го търся тоя куплунг за релето,ако го имам въобще? И кой му е предпазителя?
Благодаря Ви!


Зад таблото с бушоните на единия от сноповете кабели е буксата. А бушон за да тръгне се слага на 32 позиция. 10А трябва да е бушона.

Ето нагледно.
http://www.opelclub....34
Отговори

miti1 снимка miti1 27 септември 2012 - 17:18

Благодаря ти колега!В друга тема четох че си сложил вече такова би ли дал нещо номер на релето или снимка?
Отговори

stannn снимка stannn 27 септември 2012 - 17:45

Снимки мога да ти дам от нета с които аз ходих да го търся. Релето го взех за колата на баща ми.

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение

а това е снимка на кутията.
Публикувано изображение

номера който ти трябва е 58 226 608. Може да си разпечаташ някоя от снимките и да го прегледаш за всеки случай преди да го вземеш. Аз така направих.

Релето реално струва 39 лева по информация на колега от форума. Тъй като аз го вземам от Варна, а там магазина не е фирмен е нормално да си сложат някой лев за тях и на мен ми излезе 48 лева. В сайта на Фуго има адреси на фирмените им магазини. Предполагам в тях ще е най вероятно 39 лева. Мен тая цена ме устройва. При положение, че не се правят допълнителни магарии с нови кабели и подобни аз съм доволен. А оригиналното реле в Булвария е на цена 124 лева. Там вече ходих лично. И за Варна се поръчва. Нямат ги налични или поне в момента в който аз ходих нямаха.


Ето и едно видео което показва как работи самото реле.



отзад свети само габарит или по друг начин казано само външните крушки.
Мнението беше редактирано от stannn: 27 септември 2012 - 18:14
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 28 септември 2012 - 12:49

А какво мислите за тия релета около 20-25лева излиза но немога да разбера с палене на двигателя ли включва фаровете

http://www.ebay.com/...984.m1438.l2649
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg