Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Имплантиране на 3ти стоп от Астра Г на Астра Ф

Жоро снимка Жоро 21 септември 2012 - 08:49

Понеже сега видях, че инфото как става го има само в темата за ДУШИЦАТА, та ето една идея от мен, как можете да си сложите качествен, силносветещ 3ти стоп. Идеята ми дойде докато карах зад една патрулка :))))

Вземате 3тия стоп от Г-то + малко пластмаси (те са си ваши)Режат се тези стърчащите "уши" на стопа защото те не се ползват!

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Тук вече залепен за едната лайсна с "пласмосава заварка" - аз лично го правя посредством голям поялник и допълнителна пластмаса, като ползвах тази от отрязаните части :)

Публикувано изображение

Наложи се да изградя парче понеже имаше разлики межди извивката на стопа и лайсната

Публикувано изображение

След кит за брони, черен шприц за брони, вече боядисани с черен мат - пак бъмпър...

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Ето как пасва на задното стъкло

Публикувано изображение

А ето и как свети, мисля че свети доста ярко. Защото отгоре козирката му пази сянка, а отдолу самия той си фокусра светлината. А и самия той е с диоди и лупи...

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 21 септември 2012 - 12:27
Причина за редактиране:: Прибавих темата в списъка полезни и важни "направи си сам" теми.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 септември 2012 - 12:29

Жоре можеш ли да обясниш как и къде си вързал/прекарал кабелите за захранването.
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 септември 2012 - 12:38

Тъй като стопа виси на пластмасата на 5тата врата, кабела минава през гофрето с другите кабели.
+ взема от от стопа (в момента не мога да напиша цвета на кабела) а - ползва едно от винтчетата на стопа...
Отговори

yordan_ снимка yordan_ 02 октомври 2012 - 16:03

Колега пластмасите само със спрей ли ги пръсна или преди това ги обработи с нещо друго?
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 октомври 2012 - 09:05

 Жоро, на 21 септември 2012 - 08:49, каза:

черен шприц за брони, вече боядисани с черен мат - пак бъмпър...

 yordan_, на 02 октомври 2012 - 16:03, каза:

Колега пластмасите само със спрей ли ги пръсна или преди това ги обработи с нещо друго?

Няколко пъти пробвах да сложа пластификатор върху различни пластмаси от интериора и нещо не ми се получаваше, за това аз лично минавам пластмасите първо водно с много финна шкурка, после ги мия с обезмаслител меглио и те започват да скърцат от чистота и след това ако има нужда слагам шприц, който после пак го шкуря, ако ли не направо черен спрей за брони...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg