Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос за монтаж на аларма

baidimitar снимка baidimitar 09 октомври 2012 - 09:25

Здравейте колеги, някой от вас занимава ли се с монтиране на алармени системи за автомобили? Питането ми е конкретно за астра Н, която "май" няма фабрична аларма и трябва да монтирам такава. Обикновена ли да сложа, такава по КАН ли...(управлението да е с ключа)? Обикновената ще ми управлява ли централното, комфорт евентуално и т.н.
Може също да препоръчате място, където ще ми монтират аларма бързо и качествено.
Мнението беше редактирано от baidimitar: 09 октомври 2012 - 09:32
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 октомври 2012 - 10:11

Аз когато си купих Вектрата бях изправен пред същата дилема, с тази разлика, че аз имах аларма. Само че тя работеше само при проникване (с обемни датчици) и при повдигане (това не съм го пробвал), но нямах шоков датчик, т.е. всеки можеше да си свали това-онова. Като на всичкото от горе свиреше с един клаксон дет е в багажника. Звънях тук-там но въобще не ми хареса идеята да ми виси второ дистанционно и първо да изключвам алармата, после да си отварям вратите и това за разлика от да речем 200лв :) (тази цена си я измислих, защото не си спомянм колко струваше)
За това отидох в Равена и си сложих аларма по КАН. Мога да кажа че съм много доволен. Всичко е компактно и истинско. Като и знам, ако свири само сирена значи е външна заплаха, чуя ли и клаксон работата отива на бой
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 09 октомври 2012 - 14:30

Моят съвет е да отидеш в "Равена" на ул. Д.Хаджикоцев и да си монтираш за около 130 лв свястна аларма.Аз на 3 коли вече съм сложил от там и проблем няма вече много години.Управлява ми и комфорт модула и го правят мн. професионално.Освен това срещу още 15 лв могат да ти изкарат и някое тайно ключе, което да ти прекъсва каквото искаш, така че и да пробият алармата отново да не могат да я запалят.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 октомври 2012 - 20:23

при астра Х и вектра Ц всичко се управлява по потенциали, обикновена аларма може да се монтира, но с модифициране и добавяне на малко други елементи, но цената ще достигне тази която работи по КАН, може даже и да я подмине...
Отговори

Petio снимка Petio 10 октомври 2012 - 07:57

И в крайна сметка алармата закакво ти е да се пазиш от крадци или за да послужи пред застрахователите за каското
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 10 октомври 2012 - 13:21

 Petio, на 10 октомври 2012 - 07:57, каза:

И в крайна сметка алармата закакво ти е да се пазиш от крадци или за да послужи пред застрахователите за каското


За каското, разбира се :) Иначе на мен ми е все тая каква ще е. Равена предложиха цена 180 лева за аларма по CAN, с монтажа, която си ползва оригиналния ключ с всичките му там функции, което според мен е абсолютно приемливо :)
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 10 октомври 2012 - 13:24

Ако някой иска да ти краде нещо от колата/самата кола колкото и аларми да сложиш, нищо няма да ти помогне. :) Всичко е главно за каското.. а имам 2ма познати, които деня, след като им изтече каското, преди да го подновят колите им вече бяха изчезнали.. а докато още бяха застраховани никой не им ги беше пипнал :D
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 октомври 2012 - 13:39

 Petio, на 10 октомври 2012 - 07:57, каза:

И в крайна сметка алармата закакво ти е да се пазиш от крадци или за да послужи пред застрахователите за каското

То е ясно, че ако решат да ти крадат колата ще ти я вземат, ама все пак шок датчика си е хубаво нещо, най-вече при нашите коли дето се разглобяват с поглед. Аз не смея да я оставя пред блока на тъмно защото е като пъзел. Пръскалките на фаровете се вадят с едно движение, решетките при халогените също, предната броня е на 6 рапидки...

 baidimitar, на 10 октомври 2012 - 13:21, каза:

Равена предложиха цена 180 лева за аларма по CAN, с монтажа, която си ползва оригиналния ключ с всичките му там функции, което според мен е абсолютно приемливо :)

Леле аз моята май я плащах много повече преди половин година...
Мнението беше редактирано от Жоро: 05 април 2013 - 09:34
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 10 октомври 2012 - 14:07

Леле аз моята май я плащах много повече преди половин година...
[/quote]
Ами незнам, вчера това ми казаха по телефона, уговорих си час... изрично питах, това е цената с монтаж и две години гаранция.
Отговори

sharpshooter_ снимка sharpshooter_ 30 ноември 2012 - 21:46

Потвърждавам, от вчера съм с аларма от там,като я контролирам от ключа, за цена от 185лв с монтажа :) Изключително съм доволен, така че ги препоръчвам :icon_wink2:
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 април 2013 - 09:49

 Жоро, на 09 октомври 2012 - 10:11, каза:

...За това отидох в Равена и си сложих аларма по КАН. Мога да кажа че съм много доволен. Всичко е компактно и истинско...


 baidimitar, на 10 октомври 2012 - 13:21, каза:

... аларма по CAN, с монтажа, която си ползва оригиналния ключ с всичките му там функции...


Само да предупредя, за да не останете изненадани както мен. При мен единият ключ е настроен на дед лок, или по-ясно казано на това двойното заключване. Като заключвам колата натискам веднъж заключване и тя се заключва цялата, но ако натисна втори път заключване, тя се дозаключва. Като даже и някой да счупи стъклото и да вдигне пина на вратата тя не се отваря. А при отключване като натисна един път отключване се отключва само моята врата, а другите се отключват с второ натискане.
Та какво се оказа, това било опция на ключа, който се настройвал да излъчва друг код, и в моя случай втория ключ, който никога не е ползван си е настроен по стандартния начин. Едно натискане цялата кола заключена, едно цялата кола отключена. И в крайна сметка се оказва, че не мога да си изключа алармата, защото тя чака кода за двойното отключване. И сега трябва да ида да си програмирам и втория ключ на дед лок, защото както казах централното се вдига, но алармата не се изключва...
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 април 2013 - 09:11

 Жоро, на 05 април 2013 - 09:49, каза:

Само да предупредя, за да не останете изненадани както мен. При мен единият ключ е настроен на дед лок, или по-ясно казано на това двойното заключване. Като заключвам колата натискам веднъж заключване и тя се заключва цялата, но ако натисна втори път заключване, тя се дозаключва. Като даже и някой да счупи стъклото и да вдигне пина на вратата тя не се отваря. А при отключване като натисна един път отключване се отключва само моята врата, а другите се отключват с второ натискане.
Та какво се оказа, това било опция на ключа, който се настройвал да излъчва друг код, и в моя случай втория ключ, който никога не е ползван си е настроен по стандартния начин. Едно натискане цялата кола заключена, едно цялата кола отключена. И в крайна сметка се оказва, че не мога да си изключа алармата, защото тя чака кода за двойното отключване. И сега трябва да ида да си програмирам и втория ключ на дед лок, защото както казах централното се вдига, но алармата не се изключва...


Специални благодарности на колегата Swing, че ми отвори очите да си прочета книжката (а по-точно това го пише на стр.67)

Цитат

Промяна на предварителната настройка: Задръжте бутона (тук е иконката за отваряне) на дистанционното управление и бутона (тук е иконката отваряне на вратите) на вратата на шофьора натиснати едновременно докато зумерът прозвучи два пъти.
След това, при еднократно натискане на бутон (тук е иконката за отваряне), ще се отключва само вратата на шофьора. Целият автомобил ще се отключва с две натискания на бутон (тук е иконката за отваряне) на дистанционното управление.
За да възстановите оригиналната настройка, задръжте бутон (тук е иконката за отваряне) на дистанционното управление и бутон (тук е иконката отваряне на вратите) на вратата на шофьора натиснати едновременно докато зумерът прозвучи.
Отговори

freestyler911 снимка freestyler911 19 август 2014 - 18:48

Бихте ли споделили кой модел аларма слагате.
От седмица съм собственик на Астра Z20LEL и я държа на платен паркинг с нощна охрана, защото нямам аларма. Нямам условия за монтаж въпреки че бих монтирал самостоятелно. Реших да използвам посочения от вас сервиз Равена. Надявам се и аз да остана доволен. Мисля да ползвам варианта за управление на алармата от ключа. Споделете кой модел ползвате.

п.п. Каското покрива ли откраднати елементи? Ако не покрива, май ще си я държа на платения паркинг...
Отговори

Alkilatora снимка Alkilatora 02 септември 2016 - 06:54

Много интересен сервиз е този на Равена. Имам аларма от тях която спря да работи (алармата е М3000NS), отключвам заключвам никакво действие от нея. Като извадя буксата и я поставя отново се чува звук сякаш се задейства , но само толкова. При две последователни натискания на сервизния бутон влиза в някакъв режим , но какво точно трябва да се направи неми е ясно. Някои ако се е сблъскал с такъв проблем нека помага.
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 септември 2016 - 08:12

 freestyler911, на 19 август 2014 - 18:48, каза:

Бихте ли споделили кой модел аларма слагате.

п.п. Каското покрива ли откраднати елементи? Ако не покрива, май ще си я държа на платения паркинг...

Не зная кой е модела, отидох казах си колата, те ми предложиха мисля, че 2а варианта и аз избрах единия. Даже не си спомням кой, по-евтиния или по-скъпия. Моята кола имаше фабрична аларма но без шоков датчик, идеята ми беше да има такъв...

Каското не покрива липсващо елементи, освен ако няма част от тях. Примерно счупено огледало. Счупената част липсва, но стойката му е на колата. Тогава, понеже не може да се ползва др.част ти вземат стойката и ти го плащат, но ако е развито, не се изплаща нищо. Аз обаче направих друга сметка. 12м по 80лв прави 960лв на година, какво толкова ще ти откраднат, че да не си под тези пари? Отделно паркинга е охраняем, но не носи отговорност за колата ти. Могат да ти откраднат всичко от нея, както и нея самата и те ти казват, че парите са за мястото... И пак пиеш студена вода...

 Alkilatora, на 02 септември 2016 - 06:54, каза:

...

Не разбрах какъв е проблема на сервиза. Ходил ли си при тях, те какво констатираха, защото от това което чета, разбирам, че се опитваш да си разпрограмираш алармата, а после те били странни...
Отговори

Alkilatora снимка Alkilatora 02 септември 2016 - 12:46

 Жоро, на 02 септември 2016 - 08:12, каза:


Не разбрах какъв е проблема на сервиза. Ходил ли си при тях, те какво констатираха, защото от това което чета, разбирам, че се опитваш да си разпрограмираш алармата, а после те били странни...


Какво неразбра. Алармата сама е сгънала и сега немога да я накарам да работи със ЦЗ.
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 септември 2016 - 15:39

Неразбрах какво ти казаха/отказаха в сервиза?
Отговори

Alkilatora снимка Alkilatora 02 септември 2016 - 16:48

 Жоро, на 02 септември 2016 - 15:39, каза:

Неразбрах какво ти казаха/отказаха в сервиза?


Нищо конкретно не ми отговориха в сервиза, даже ме пратиха в седма глуха! Има ли някакъв представител в Бургас , който като му се обадих първо каза че е мнооооого зает. След като обясних за какво иде реч направо ми отказа. С Равена имам само един разговор , при които те ме препратиха при техния човек да я погледне , но той непожела. За какво повече да говорим , уж да избираме български производители а отношението им към клиентите им е под всякаква критика.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg