Опел Клуб България: Детайли с имитация на карбон?! - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1

Детайли с имитация на карбон?!

#1 Потребителят не е активен   dancho_nakov 

• Сам си ремонтира колата...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Vectra В, z18xe
  • Град:София
  • Регистриран: 03.06.2012

Публикувано: 17 октомври 2012 - 14:56

Преди време имаше тема, в която 1 колега предлагаше да му изпращат детайлите, като ги правеше да изглеждат ето така
http://picbg.net/pic...6pHZPo&i=646826
Но никъде не мога да намеря темата.. ровех в търсачката, из гугъл рових и не мога да намеря това което търся.. Някой да помни темата?

Мнението беше редактирано от dancho_nakov: 17 октомври 2012 - 14:56

Публикувано изображение

#2 Потребителят не е активен   dancho_nakov 

Публикувано: 18 октомври 2012 - 00:18

Добре, като не се сещате, някой може ли да ми каже /понеже питах няколко човека на лс и в теми, но никой не ми отговори/ дали ако карбоновото фолио не е на 3M а от по-евтините имитации, за облепяне на пластмаси от интериора, при напичане от слънцето ще се разлепят ли? Вие, хората които сте слагали, какво фолио сте ползвали?? Ето в тази тема много добре му се е получило на колегата http://www.opelclub....howtopic=104780 , питах го в темата, питах и на лс и отговор не получих за това какво е фолиото..
Някой да сподели информация??
Публикувано изображение

#3 Потребителят е активен   Жоро 

• авто фен
  • Група: Валидиращи Модератори

• Автомобил:Vectra C, Z19DTH OPC Line; Astra H, Z16XER и ex Astra, X20XEV
  • Град:София - онова голямото село
  • Регистриран: 26.11.2004

Публикувано: 18 октомври 2012 - 08:27

Това с карбона ефекта е интересно, и аз се бях замислил по едно време, но тема не съм виждал, та ако някой знае коий може да го направи това да каже...
Колеги, тъй като зависи само от нас потребителите форумът да е едно още по-полезно място, нека всеки отдели 5 минути и да разгледа тази тема. След това проверете започнатите от вас теми и, ако има развитие, ги завършете!

Благодаря предварително

#4 Потребителят не е активен   dancho_nakov 

Публикувано: 18 октомври 2012 - 13:55

Колега, наистина е интересно и се получава много добър ефект.. гледах в youtube 1 клипче, как се прави.. техниката не е много сложна, но 1вото нещо което е, че ако тръгна сам да си ги правя тези неща, ако искам /както и в момента искам да го направя на Вектра б: пепелник, и около климатроника и лайсната около целия борд/, то трябва да изкупя над 10 броя докато се получи краен ефект.. Освен това трябва сумати пари за материали да прусна, защото от 1вия път знам, че няма да се получи..
И съм почти на 100%, че имаше такава тема, но нищо не мога да открия.. :(
Ако някой знае нещо, ще съм много благодарен и ще почерпя :)
Публикувано изображение

#5 Потребителят не е активен   stonik 

• Автомобил:Omega B Х25DT
  • Град:Пловдив
  • Регистриран: 03.10.2008

Публикувано: 18 октомври 2012 - 19:20

Здравей колега!
Аз си купих китайско карбоново фолио за велосипеда да тунинговам.Хартиса ми малко и реших да облепя пробно пепелника.Стана добре от първия път,но на другия ден се отлепи по ръбовете ,където има напрежение.Правих го с горещ въздух,но се отлепва.А с фолио на 3М не съм работил-много е скъпо.После от Домко си взех немско фолио с имитация на карбон,но по-различно и направих под ръчната имам едно като легенче.Много криво,но стана екстра и не е мръднало вече два месеца май.

#6 Потребителят не е активен   dancho_nakov 

Публикувано: 18 октомври 2012 - 19:22

Виж мнениеstonik, на 18 октомври 2012 - 19:20, каза:

Здравей колега!
Аз си купих китайско карбоново фолио за велосипеда да тунинговам.Хартиса ми малко и реших да облепя пробно пепелника.Стана добре от първия път,но на другия ден се отлепи по ръбовете ,където има напрежение.Правих го с горещ въздух,но се отлепва.А с фолио на 3М не съм работил-много е скъпо.После от Домко си взех немско фолио с имитация на карбон,но по-различно и направих под ръчната имам едно като легенче.Много криво,но стана екстра и не е мръднало вече два месеца май.

Колега, мерси за полезната информация :) Като минавам през Домко ще го видя това фолио. Иначе каква цена му е квадратния метър?
Публикувано изображение

#7 Потребителят не е активен   donal 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Митсубиши Галант 2,5 V6 A/T, Митсубиши Галант 2.0 16V американка
  • Регистриран: 12.04.2008

Публикувано: 18 октомври 2012 - 19:39

И аз съм слагал от това на Домко и издържа над 2 години. Единствено не ми се получи с една имитация на змийска кожа, но там самото фолио беше много дебело.Така че пробвай с това от домко, не беше скъпо.

#8 Потребителят не е активен   Mr^DeatH 

• OPEL MotorSport

• Автомобил:Vectra B C20XE
  • Град:Велико Търново
  • Регистриран: 26.10.2008

Публикувано: 18 октомври 2012 - 20:55

Значи колега на снимката от първия ти пост дръжките са направени с истински карбон. Продават се готови китове за направата на малки детайли ,цени не мога да кажа ,но комплекта стига горе долу за облепяне на едно огледало и след това се залива със смолата от комплекта (има доста клипове в YouTube). А вторият детайл е направен вече с имитиращо фолио . Има доста разновидности на това фолио ,но както винаги и тук по скъпото е по качествено и хубаво. По магазините за аксесоари има такова фолио но то не е на 3М,релефа въобще не е толкова голям колкото при 3М-ското. С 3М-ското се работи много по лесно от колкото с останалите. Фолиото задължително се лепи с пистолет за горещ въздух за да може да придобие формата на детайла. Тук идва и моментът на лепенето,колкото по гладка е повърхноста толкова по здраво залепва фолиото :) .

Ако искате ефектът от първия пост с истинския карбон може да погледнете в Тунинг БГ.Там има един пич който си е направил Кордобата с доста карбонови детайли и мисля ,че се занимава с направата на детайли от карбон (даже правеше една формула от карбон) .

Ако си търсите пък някой да ви лепне просто фолио на някой детайл потърсете в Google ,има доста хора които се занимават с това :)

Ето това е вашият човек за правене на карбонови детайли VASCAR .Въпросният човек е колегата VASCAR ,правите си регистрация в Tuningzone-bg.com и го питате на лично :)

Мнението беше редактирано от Mr^DeatH: 18 октомври 2012 - 21:05

OPEL MotorSport

#9 Потребителят е активен   Жоро 

• авто фен
  • Група: Валидиращи Модератори

• Автомобил:Vectra C, Z19DTH OPC Line; Astra H, Z16XER и ex Astra, X20XEV
  • Град:София - онова голямото село
  • Регистриран: 26.11.2004

Публикувано: 19 октомври 2012 - 08:13

До колкото знам, фолиото за да стане хубаво по ъглите и крайщата трябва да се маже с някакво лепило, за да не открехва...
А ако става въпрос за надграждане с истински карбон, ето какво открих снощи, инфо и координати в ТАЗИ ТЕМА :)

Мнението беше редактирано от Жоро: 19 октомври 2012 - 08:17

Колеги, тъй като зависи само от нас потребителите форумът да е едно още по-полезно място, нека всеки отдели 5 минути и да разгледа тази тема. След това проверете започнатите от вас теми и, ако има развитие, ги завършете!

Благодаря предварително

#10 Потребителят не е активен   sashog 

• Ходи на курсове...

• Автомобил:Astra G X18XE1
  • Регистриран: 29.12.2011

Публикувано: 19 октомври 2012 - 09:22

Малко опит и от мен. Лятото си облепих средната конзола с фолио на 3М и изводите са следните: 1 Наи-добре повърхноста да е гладка ( на астрата не е мн. гладка ) и вероятно по тази причина ми се поодлепи тук там. 2 Хубаво е човек когато лепи да има помощник ( при по-сложни или големи детайли ).3 Трябва фолиото хубаво да се нагрява за да залепва добре особено там където трябва да се опъва, иначе слънцето го нагрява и то се опитва да се свие и върне. 4 Точно заради слънцето е хубаво да се подлепят краищата с лепило.
При мен се получи горе долу добре, но поради някои от горните причини се поодлепи на места. Според мен е мн. важно фолиото но и самото лепене! Дано съм бил полезен.

#11 Потребителят не е активен   Mr^DeatH 

• OPEL MotorSport

Публикувано: 19 октомври 2012 - 09:50

А ето и Карбоновите Китове за които говорех Carbon Fiber starter kits.
Съответно цената не е малка и ако някой е мераклия може да си намери някой склад и да си пазарува от там Карбонов плат и смоли. Цената на карбона е в зависимост от дебелината и размерите на плата.

А ето тук и едно клипче как се покриват детайли Как да си покрием части с карбон
Пичът започна първо с шкурене на огледалото,след това го почисти и намаза с някакво лепило или смола.После залепи карбоновият плат и го изпъна хубаво. Съответно го изчака да изсъхне и нанесе смолата (не съм сигурен дали е смола) с четката на 2-3 ръце. Тъй като с четката остават белези по самия детайл и не е красиво,той го заглади хубаво с водната шкурка и го напръска с лак на спрей отгоре .

Вярно е ,че цената за направата на едно такова нещо не е никак ниска,но и ефекта е невероятен в сравнение с карбоновото фолио :icon_wink2:
Ако пък не ви се занимава да го правите собственоръчно просто се свържете с човека от темата която постна колегата Жоро
Аз с удоволствие бих си направил някой детайл ,тъй като обичам да си майсторя ,но ще е малко по нататък :icon_wink2:

Дано съм бил полезен :flag:

Мнението беше редактирано от Mr^DeatH: 19 октомври 2012 - 09:52

OPEL MotorSport

#12 Потребителят не е активен   dancho_nakov 

Публикувано: 19 октомври 2012 - 23:13

Благодаря много колеги за наистина ПОЛЕЗНАТА информация! :)
Утре в по-приемливо време ще звънна на момчето да го питам за цени и т.н. и ще споделя информация в темата :)
Публикувано изображение

#13 Потребителят не е активен   Mr^DeatH 

• OPEL MotorSport

Публикувано: 20 октомври 2012 - 00:00

И на мен ми е интересно в какъв порядък варират цените на тази услуга,че съм мераклия,но мерака ми е по голям да си го направя сам :icon_wink2:
OPEL MotorSport

#14 Потребителят не е активен   OPEL_VEKTAR 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:OPEL VEKTRA B X20XEV
  • Град:БУРГАС
  • Регистриран: 26.10.2011

Публикувано: 20 октомври 2012 - 12:05

Виж мнениеMr^DeatH, на 20 октомври 2012 - 00:00, каза:

И на мен ми е интересно в какъв порядък варират цените на тази услуга,че съм мераклия,но мерака ми е по голям да си го направя сам :icon_wink2:

Здравейте колеги аз работя в фирма за продажба на рекламни материяли ,цената на карбона на 3М е 100 на кв с ддс.Ние продаваме на хексис и цената му е към 70 лв но пак е скъпо ,много зависи как се лепи колко дълго ще го нагряваш оделно има запечатваш лак които е на 3М.Всеки би се справил ако има търпение и не бърза истенското фолио на всякаква повърхнина се залепя .ако ви интересува нещо повече на личния ..

#15 Потребителят не е активен   dancho_nakov 

Публикувано: 21 октомври 2012 - 00:45

Виж мнениеMr^DeatH, на 20 октомври 2012 - 00:00, каза:

колега, и аз искам сам, но като видях техниката ще трябва да похабя 3-4 комплекта за да получа крайния резултат.. и ще съм много назад след това.. :D
Публикувано изображение

#16 Потребителят не е активен   Mr^DeatH 

• OPEL MotorSport

Публикувано: 21 октомври 2012 - 23:32

Този комплект го дадох просто като пример ,за да се видят горе доло какви материали се използват и какъв е процеса на изработване :icon_wink2: .
OPEL MotorSport

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1

Бърз отговор

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители