Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

DVD 800 Navi Карти за България

Angel Penev снимка Angel Penev 18 януари 2013 - 11:01

Уважаеми Колеги,
моля за вашата помощ.
От къде и как мога да се сдобия, по възможност, без да плащам с карти за България за навигация на Опел Инсигния, ДВД 800 Нави.

Моля да ме извините, ако вече е писано на темата, но не можах да го открия.

Поздрави,
Ангел
Мнението беше редактирано от Angel Penev: 18 януари 2013 - 11:13
Отговори

todorin снимка todorin 02 февруари 2013 - 12:35

 Angel Penev, на 18 януари 2013 - 11:01, каза:

Уважаеми Колеги,
моля за вашата помощ.
От къде и как мога да се сдобия, по възможност, без да плащам с карти за България за навигация на Опел Инсигния, ДВД 800 Нави.

Моля да ме извините, ако вече е писано на темата, но не можах да го открия.

Поздрави,
Ангел
Отговори

Angel Penev снимка Angel Penev 04 февруари 2013 - 07:55

Има ли решение за моят въпрос?

Аз все още търся карти или кой да ми го направи.

Поздрави,
Ангел
Отговори

sathv снимка sathv 05 февруари 2013 - 14:29

Върви във фирмен сервиз. Някой неща не винаги могат да станат безплатно.
Отговори

titan22 снимка titan22 05 февруари 2013 - 16:33

Колега,тия дни ще ти дам отговор дали може да се направи диск за Инсигния,но няма да е безплатен,а няма и да е на сервизна цена.
Отговори

sathv снимка sathv 05 февруари 2013 - 17:10

Диск може да си купиш от тук тук .
Мисля , че навигацията не иска да чете презаписани имиджи. Освен ако някой не е преодолял защитата но идва ли ще сподели
Отговори

Angel Penev снимка Angel Penev 06 февруари 2013 - 16:13

Благодаря много за отговорите ви колеги.

На titan22 разчитам много.
Ако има нужда ще ти изпратя мобилен телефон, за да се разберем.

По отношение на презаписаните дискове, мисля, че не е голям проблем, защото намерих в интернет DVD 800 Navi, което го записах на Dual Layer DVD, предвид големината му и колата го разпозна, но уви е пълен firmware update, за който ме е страх да го пусна... (не е само за навигацията)

Поздрави,
Ангел
Отговори

titan22 снимка titan22 06 февруари 2013 - 18:55

Казал съм на човека и сега е въпрос на време да направи нещо.Има ли резултат,ще ти пиша веднага.
Отговори

dionisi снимка dionisi 08 март 2013 - 13:46

@Angel Penev
Колега какво стана успя ли да си подкараш диска с навигацията който си намерил? Също така откъде го свали - може и на лично да ми пратиш линка
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 08 март 2013 - 16:58

поне моя опит е следния, купих си ЦД от Навтек, дойде и мойта го прочете и без проблеми си качих картите за БГ. На приятел колата също го прочете, записахме го на носител и пак го ръгнахме в на приятеля колата, разпозна го като навигацонен диск, но нито пожела да ичете картите от там, нито да ги инсталира в паметта на навигацията. От друга страна ЦД-то е записано читаво с копи диск 2 диск и на РС се браузва без проблеми. Моя съвет е ако ти искат пари за записвано ЦД не давай, по добре дай малко повече и си купи оргинално, поне знаеш че ще работи със сигурност.
Отговори

dionisi снимка dionisi 08 март 2013 - 17:23

Зависи какво значи малко повече :) Днес се обаждах до София Ауто и оттам искат 623лв или 570лв за ДВД-то, в зависимост от това коя година е колата (казах им че е '09, но казаха ако реша да поръчвам ще направят допълнителна проверка), а в сайта на навтек е ~400лв (и става за Инсигния '09 пратих запитване).

Относно копирането ето тук http://stevejenkins....igation-dvd-cd/ е описано как е възможно да сработи. Мисля да пробвам този вариант с моето ДВД, което няма карти за БГ.

Твоята навигация каква е DVD800 или някой друг модел? И колко пари ти струваше от сайта на навтек и кога си го поръчвал(може и на лично да ми пратиш цената ако искаш)

п.с видях ти в темата ти май си със CD500 NAVI? Ако и твоя приятел е със същата може да пробвате по метода описан тук http://gpsundergroun....html#post48906 . Поне пича пише, че е успял

Поздрави.
Мнението беше редактирано от dionisi: 08 март 2013 - 17:31
Отговори

nikal снимка nikal 01 май 2013 - 16:35

Колеги,има ли някакво развитие с картите за DVD800,че и аз не намирам?
Отговори

todo1 снимка todo1 20 юли 2013 - 17:32

Да питам и аз, че онзи ден се сдобих с въпросния голям наследник на моята Омега...
Отговори

dionisi снимка dionisi 24 юли 2013 - 22:28

Единственото развитие към момента съм го написал няколко мнения по-нагоре и струва 400лв :icon_wink2:
Отговори

todo1 снимка todo1 14 октомври 2013 - 15:27

Въпрос: Само еднократно ли се използва това ДВД? Докато пътуваш из Европа не ти го иска пак като пресичаш границите на отделните държави, нали?
Т.е. цялата информация, всички карти се зареждат само веднъж.
Идеята ми е, ако някой си купи ДВД-то, може ли да качи картите на няколко коли? И всички коли на които са качени картите
ще могат да си ги ползват безпроблемно? Без да се налага да имат физическото копие на диска в колата, или?
Мнението беше редактирано от todo1: 14 октомври 2013 - 15:31
Отговори

dantonov снимка dantonov 05 декември 2013 - 14:28

И аз се нареждам на опашката!
:)
Ако някой има по-нова информация, моля да я сподели!
Отговори

dionisi снимка dionisi 12 декември 2013 - 14:37

@todo1

Да можеш да качиш картите от диска в паметта на навигацията и след това диск не се изисква.
Но диска за DVD800 е към 8гб, а паметта в навигацията е към 2гб, т.е. не можеш да качиш целия диск със всички държави
Отговори

todo1 снимка todo1 12 декември 2013 - 15:56

 dionisi, на 12 декември 2013 - 14:37, каза:

@todo1

Да можеш да качиш картите от диска в паметта на навигацията и след това диск не се изисква.
Но диска за DVD800 е към 8гб, а паметта в навигацията е към 2гб, т.е. не можеш да качиш целия диск със всички държави


Благодаря много за отговора!
Мнението беше редактирано от todo1: 12 декември 2013 - 15:56
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 12 декември 2013 - 17:18

Ами може да не си поръчваш DVD-то, а да си купиш CD-то само с карти за източна Европа, цената е около 110 EUR и не би трябвало да имаш проблем с четенето. На моята се оказа че без проблем се четат DVD-та като разликата била само в размера на паметта CD500 - 1G , DVD 800 - 2G.
Отговори

Samo снимка Samo 12 юни 2014 - 21:03

Колеги, извинявайте че вдигам тази стара тема.
Днеска направиох голяма глупост, докато си ровех из менюто на Инсигнията попаднах на нещо от типа "Delete all user navigation data" или нещо подобно.
Пуснах го с идеята че ще изтрие всички точки на търсене от предния собственик и т.н. обаче....
Това тотално изтри всичките карти и сега при пускане на навигацията иска DVD.
Някакво решение различно от 400лв за диск с карти?
Edit: Някой да разполага с каквито и да е карти? Искам просто да го подкарам това да върви, пък макар и да не показва нищо в България.
Мнението беше редактирано от Samo: 14 юни 2014 - 19:00
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg