Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

относно бордкомпютър на Зафира 2004г

allyx снимка allyx 08 февруари 2013 - 20:37

Потърси назад някъде имаше една тема с много страници за преминаване от ТИД към МИД - там е описано всичко подробно и със снимки :) Аз като се постопли, почвам да се занимавам по въпроса, че глезотийката си е глезотийка хехе
Отговори

djedaq снимка djedaq 09 февруари 2013 - 14:17

А къде се намира този бордкомпютър в колата? Къде трябва да погледна да проверя дали го има?
Отговори

hudson снимка hudson 09 февруари 2013 - 15:05

Бордовия компютър (ако имаш предвид това което отчита разход и др.) е в самия МИД.
Но той няма да започне да ти отчита нищо, след като не си го опроводил до съответните датчици.
Борда се явява като обикновен калкулатор - подаваш му данни за скорост, налично гориво, натоварване на двигателя и по тях той ти смята разхода.
Ти въобще чете ли ми предните мнения и линковете които дадох?
Отговори

djedaq снимка djedaq 09 февруари 2013 - 20:09

Да,прочетох всичките ти мнения и линковете към темите, и се извинявам че пак попитах, но съм останал с мисълта че борда е отделен елемент от системата който обработва сигналите, а MID-a е само дисплея за изобразяване на стойностите им. Така сега вече ми станаха ясни нещата и се надявам да имам необходимото окабеляване и букси,и със смяна на подходящото лостче да го подкарам и да се възползвам от екстрата! Извинявам се още веднъж за некомпетентността ми, но не съм наясно с тези материи!

Лека и безаварийна!
Мнението беше редактирано от djedaq: 09 февруари 2013 - 20:12
Отговори

kiki9999 снимка kiki9999 10 февруари 2013 - 16:19

djedaq има вероятност дисплея да е закл.софтуерно .Само трябва да се отиде до Generous Auto срещу 58 лв.проверяват и отключват.
Отговори

djedaq снимка djedaq 13 февруари 2013 - 21:12

[quote name='kiki9999' timestamp='1360505983' post='1099364']
djedaq има вероятност дисплея да е закл.софтуерно .Само трябва да се отиде до Generous Auto срещу 58 лв.проверяват и отключват.
[/quote

Ще го проверя и това! Благодаря ти!
Отговори

kiki9999 снимка kiki9999 19 февруари 2013 - 19:33

djedaq какво стана докъде стигна.
Отговори

djedaq снимка djedaq 24 февруари 2013 - 00:43

 kiki9999, на 19 февруари 2013 - 19:33, каза:

djedaq какво стана докъде стигна.

Излезнаха непредвидени проблеми от личен характер и съм го оставил на заден план за сега! Но със сигурност като има някакво развитие, ще пиша!
Поздрави!
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 20 декември 2013 - 22:30

 djedaq, на 24 февруари 2013 - 00:43, каза:

Излезнаха непредвидени проблеми от личен характер и съм го оставил на заден план за сега! Но със сигурност като има някакво развитие, ще пиша!
Поздрави!

колега и аз съм с същият дисплей и да те "успокоя" - в официалния сервиз ми казаха че няма как да се отключил софтуерно този който е в колата(2003 г.), трябвало смяна на дисплея, и аз съм с триредовия и нищо няма от разход и така нататък, и аз имам същото окабеляване както при теб, пробвах и с смяна на лостчето с такова с бутони за борд- резултата пак нулев
Отговори

deja77 снимка deja77 22 април 2015 - 00:31

Здравейте,

Някой знае ли къде се намира въпросният модул за проверка на изгорели крушки (Bulb test) на Zafira A?
Също така, дали въпросният модул става от Вектра Б примерно - различават се по следните надписи(другите параметри върху кутията са еднакви):

Вектра Б - 2x(5+5)W
Zafira A - 2x4 oder(or) 2x10W

Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg