Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Vectra C - смяна на стъкло на страничното огледало

smff снимка smff 27 февруари 2013 - 00:31

Здравейте,
Вчера затваряйки вратата на моята Вектра Ц се чу странен шум като счупване на стъкло. Отворих вратата и видях че е паднало стъклото на страничното огледало. Всичко останало си е там разлепило се е само стъклото и при падането се счупи. В един магазин намерих такова за 26 лева, но се оказа че продават стъклото заедно с нагревателя. Та въпроса ми е ако някой е монтирал такова стъкло как става? Разглобява ли се нещо? Трябва ли да се сваля цялото странично огледало?
Благодаря за помощта предварително.
Отговори

shunter снимка shunter 27 февруари 2013 - 08:47

Аз като вземах колата също имах този проблем. Аз реших да взема директно огледалото с нагревателя. Монтажа е по лесен, държи се на 4 щипки който само с леко натискане си лягат и всичко е тип топ. Ако решиш да вземеш само стъклото ще започнеш да търсиш с какво да го залепиш и да се чудиш дали няма да падне отново. Също така основата върху която ще го залепиш не се знае в какво състояние е и може да се наложи и нея да обработваш допълнително. Моят съвет е да си вземеш огледалото с подгрева, разликата ако не се лъжа е в порядъка на 15 лв., но сам си прецени.
Отговори

Vectra forever снимка Vectra forever 27 февруари 2013 - 09:05

За да махнеш стария подгрев натисни надясно ел. регулирането, за да се получи процеп между подгряващата плочка и корпуса на огледалото. После си вкарай пръстите в процепа и натисни навън да го освободиш от щипките. Ако не ти влизат пръстите използвай нещо подходящо.
Поздрави!
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 февруари 2013 - 10:01

 Vectra forever, на 27 февруари 2013 - 09:05, каза:

...

Дам точно така:

Прикачен файл  01.jpg (96,56K)
Брой изтегляния: 46

Прикачен файл  02.jpg (93,97K)
Брой изтегляния: 65

Прикачен файл  03.jpg (95,51K)
Брой изтегляния: 43
Отговори

smff снимка smff 27 февруари 2013 - 19:43

Благодаря на всички за бързия и изчерпателен отговор.Днес взех огледалото и утре ще го сменя така като гледам изглежда че няма да имам проблеми със смяната
Мнението беше редактирано от smff: 27 февруари 2013 - 19:45
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 06 март 2013 - 18:44

Възможно ли е да ми изпратите на Л. С. адреса на магазина от който сте закупили стъклото. Ако пък и посочите телефон ще съм Ви много благодарен
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg