Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Vectra B 1.8 i

Branimir снимка Branimir 17 септември 2013 - 18:07

Здравейте колеги. Един риятел си продава Вектрата. 1.8 бензин , седан. По двигателя всичко е супер поддържано. Няма газово. Досега е карана само на бензин. 205 000 километра. Сменен съединител. Интересува ме двигателя дали е читав? и колко точно коня е ? те май 1.8 всичките са 16V. Кажете тромава ли е колата с този двигател и въобще всякаква информация. Засега още не сме говорили с него сериозно така че не знам коя година е нито колко ще й иска, но когато седнем да говорим искам да съм запознат по темата изцяло. Благодаря
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 17 септември 2013 - 22:03

1.8 на Вектра Б е само 16в, но има няколко варианта. Х18ХЕ - 115к.с. - 1'во поколение екотек с електроника като на х20хев, като цяло х20хев, но 1.8... Следващия е 2'ро поколение - х18хе1, който пак е 115к.с., но е малкия блок, по-скоро е като х16хе(да речем). Ако е от последните мисля, че ги има във Вектра Б - з18хе, който вече е 125к.с. и е 3'то поколение екотек... Всичките са непретенциозни и непроблемни двигатели, а спрямо твоята ф'ка с този 70к.с. мотор ще лети... Определено не е за гонки, но да речем, че дава 17" на 402.33м и прави за около 10сек до 100 от място. Топ спиид е към 200км/ч. Поддръжката не е кой знае колко тежка, нито се прави всеки ден. Аз лично съм за з18хе или х18хе. Може и да се почовърка и да стане доста по-приятен за каране, но за бегачка не е!
Отговори

Branimir снимка Branimir 17 септември 2013 - 23:41

мерси за отговора. Аз не искам състезателна кола но пък и не искам на 130 да почва да издъхва. Като цяло искам друга кола, защото при астрата вече се появява скърцания, тракания и разни шумове а и като цяло шумоизолацията нее толкова добра. Искам кола която да е тиха и нормално бърза и комфортна.
Отговори

Baharov снимка Baharov 18 септември 2013 - 07:43

Здравейте,
моля Ви да ми дадете мнение по следния въпрос: смятам да сменям старата Омега с Опел Вектра 2.2 бензин, автоматик, 2007-а година. Моля Ви кажете впечатления относно този модел, тъй като до 2-3 дни трябва да дам отговор дали ще я взема? Благодаря Ви предварително
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 18 септември 2013 - 12:26

 Baharov, на 18 септември 2013 - 07:43, каза:

Здравейте,
моля Ви да ми дадете мнение по следния въпрос: смятам да сменям старата Омега с Опел Вектра 2.2 бензин, автоматик, 2007-а година. Моля Ви кажете впечатления относно този модел, тъй като до 2-3 дни трябва да дам отговор дали ще я взема? Благодаря Ви предварително

Има такава тема от преди 2-3 дни един пич пита за новото 2.2, като цяло старото е доста добро, с верига е... Ползвай ТЪРСАЧКАТА!!! з22се(z22se) е стария 2.2 147к.с.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 септември 2013 - 13:32

 Branimir, на 17 септември 2013 - 23:41, каза:



116-ката (X18XE)
Ще ти удовлетвори изискванията, убеден съм!
за задъхване на 130км/ч и дума неможе да става..
Колата като цяло е много приятна зе каране (особено извънградско), а щом досега си карал 70кс в началото ще ти се струва като самолет :mhihi:.
Успех!
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 18 септември 2013 - 13:40
Отговори

Александър снимка Александър 28 септември 2013 - 18:21

 Branimir, на 17 септември 2013 - 18:07, каза:

Здравейте колеги. Един риятел си продава Вектрата. 1.8 бензин , седан. По двигателя всичко е супер поддържано. Няма газово. Досега е карана само на бензин. 205 000 километра. Сменен съединител. Интересува ме двигателя дали е читав? и колко точно коня е ? те май 1.8 всичките са 16V. Кажете тромава ли е колата с този двигател и въобще всякаква информация. Засега още не сме говорили с него сериозно така че не знам коя година е нито колко ще й иска, но когато седнем да говорим искам да съм запознат по темата изцяло. Благодаря


Аз карам Вектра с мотор Z18XE, който е почти същия като Х18ХЕ1, както на вървене така и на горене. Колата е леко тромава в града, но това е може би заради скоростната кутия, почти не минавам 2000 оборота в града, а карам на 4-та, 5-та предавка. Този мотор почва да става много пъргав след 3500 оборота, така че при 130 км/ч е изключително динамичен и по магистрала създава чудесно впечатление . Аз лично съм достигал 220км/ч и до 200 колата въобще не се замисли. Ако е поддържана добре ще останеш доволен. Поздрави!
Мнението беше редактирано от Александър: 28 септември 2013 - 18:22
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg