Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Смяна на задни барабани с дискове+снимки

Иво Илиев снимка Иво Илиев 29 октомври 2013 - 21:46

Здравейте колеги,предстои ми смяната на барабаните с дискове от Астра Ф GSI.Някой ако е правил маневрата нека да пише какви са особенностите.Купил съм целите главини комплект,ревизирал съм ги,и дисковете са минати на струг за изправяне и обиране на ръбовете отвътре и отвън.Колата ми е от профила-96година,барабаните и новите дискове са с лагер-главина,но имам малко съмнение че ще трябва сменявам и моста защото няма да ми съвпаднат дупките на главините на моста,но утре ще проверя със сигурност.Очаквайте продължение на темата и със снимков материал.Някой ако има мнения и препоръки да пише...P.S забравих да кажа че имам ABS:)
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 01 ноември 2013 - 18:06
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 29 октомври 2013 - 21:58

Всичко съвпада, само ще имаш проблем със жилото на ръчната. Аз заварих едни планки по подобие на оригинала, изшкурих заварката и боядисах. Сега всичко е наред, само че не я карам аз вече :p . Поздрави.
Отговори

galata снимка galata 29 октомври 2013 - 21:59

Ще следя с интерес. Твоята лагер главина за дисковете и тя ли е с ABS?
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 29 октомври 2013 - 22:11

Да и двете са с лагер-главина и ABS
Отговори

diavolo_84 снимка diavolo_84 30 октомври 2013 - 08:01

Колега дано да си взел дисковите спирачки с щитовете (предпазната ламарина)щото на старата ти барабанна спирачка спрямо онази са коренно различни.
И да колегата е прав ще ти трябва ново жило или да "по Българиш"старото твоито е по дълго,влиза вътре в барабана а при диска е вън на едни като кукучки.Но ако нямаш по добре си купи ново че аз съм патил с втората цедка :)))!!
А и още нещо ако на барабана имаш АБС а на диска НЕ трябва само да прехвърлиш едни пръстени тоест (гривната за АБС-а)и си готов.Никав мост не ти трябва!!!
ПОЗДРАВИ и успех с начинанието ти!!!
Мнението беше редактирано от diavolo_84: 30 октомври 2013 - 08:02
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 30 октомври 2013 - 18:48

Дисковете са с ламарините на тях,изшкурени и подготвени за черна боя.За ръчната със сигурност ще я побългарявам с някакви планки,аз съм с лагер-главина с ABS и на дисковете и на барабаните
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 31 октомври 2013 - 07:49
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 30 октомври 2013 - 19:50

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 31 октомври 2013 - 07:25
Отговори

espero2000 снимка espero2000 30 октомври 2013 - 20:06

отиваш у магазинът и си купуваш жило за астра ГСИ или да е с дискове отзад. Или втора ръка друга опция. За монтажа сваляш и слагаш твойте. като ревизираш, намажиги водачите на апаратите с смазка за водачи, продават в магазините. Карат без смазка около година и се бъгват леко. Всичко при теб си еднакво. Тръбичките са с накрайник 10 както е и на барабана, лесна работа. И да ги пръскаш и да не ги пръскашслед година и я няма боята. Някаквъ ръждопреобрзувател, и четка за бромашина и жулиш яко, иначе стават бързо същите.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 31 октомври 2013 - 07:28

Знам че ще падне боята след време,ама пустия му мерак :)
Отговори

espero2000 снимка espero2000 31 октомври 2013 - 18:18

мерака е хубаво нещо, ако го няма сме за никъде. Успех всички сме минали, казвам ти го по рано да не вземеш да се отчаеш като го видиш по натам . Поздрави!
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 31 октомври 2013 - 18:46

И ламарината вече е боядисана Публикувано изображение
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 ноември 2013 - 11:43

Само да добавя, запази си главините от барабаните, едни и същи са. На мен едната ми беше проблемна и я смених със старата, всичко си дойде на място. Поздрави и успех.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 01 ноември 2013 - 18:03

Тъкмо това щях да меря утре,мерси все пак.Ето и малко снимки от днес,сглобени и утре ще ги слагам Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 ноември 2013 - 21:16

Аааа много готино е станало, браво! Очакваме снимки и със монтирани вече дискови спирачки :)
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 01 ноември 2013 - 22:08

Да се надявам утре вечер ще има снимки с вече сложените дискове,без ръчната,и за нея ще сложа снимки по натам ако е хубаво времето,понеже ремонтите ги правя пред блока:)
Отговори

galata снимка galata 01 ноември 2013 - 22:57

Искате да кажете, че главината от моите барабани ще си пасне с дисковете?
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 01 ноември 2013 - 23:34

Зависи какъв ти е барабана и главината,аз сменям всичко но главините само са еднакви,не можеш просто да махнеш само барабана и да сложиш дискове а пък задното на барабана да остане.Накладките при задните дискови спирачки са вътре в барабана,накладките и всичко вътре е различно от барабанните спирачки.Ако си без АБС,си търси от Вектра А с лагер и главина отделно,ако имаш АБС те са лагер-главина с АБС както е при мен,мойте са от Астра ГСИ/20NE или 20XE/
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 02 ноември 2013 - 18:55

Всичко е добре освен дисковете и работата отива на към нови дискове
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 05 ноември 2013 - 19:48
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 06 ноември 2013 - 20:55

В събота ще съм съм с нови дискове
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 10 ноември 2013 - 09:11

Малко развитие по темата.Вчера сложих и новите дискове,биенето го няма вече
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg