Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Не свети плафона в багажника? причини!

хибридния снимка хибридния 10 февруари 2014 - 10:25

Здравейте. Реших да публикувам тема в която да се покажат евентуалните причини за които може плафона в багажника на Астра Х да не работи(свети).
Първият етап е махането на щифта до ключалката на багажника

Прикачен файл  01.jpg (70,19K)
Брой изтегляния: 74

от тук

Прикачен файл  02.jpg (34,08K)
Брой изтегляния: 60

В дръжката за сваляне има едно еврейско винтче. Което съм пропуснал да снимам.
Следва махането на кората на вратата

Прикачен файл  03.jpg (76,47K)
Брой изтегляния: 67

След това махане на буксата от ключалката

Прикачен файл  04.jpg (82,15K)
Брой изтегляния: 70

От тук следва първия проблем, който според разговор с колеги от форума е често срещано явление за модела.
На снимката се вижда че е окислила буксата и може да не дава контакт. На нея се намират 3пластини(+/-/палчето за плафона) . Трябва да го изчистите със шкурка и спрей за премахване на окис или контакт спрей и така дотук проблема е решен. За по сигурно сваляте и самата ключалка . Тя се държи на трите болта на багажника. Там по същия начин изчиствате .

Прикачен файл  05.jpg (79,23K)
Брой изтегляния: 55

Другия проблем , който при мен се получи е не само окислението , ами едно от трите пинчета бе отчупен, за което не можах да си обясна как е станало? И какъв зор е видяло.

Прикачен файл  06.jpg (50,53K)
Брой изтегляния: 45

Ето и пинчето къде е останало в буксата.

Прикачен файл  07.jpg (56,12K)
Брой изтегляния: 45

Решението в случая е нова ключалка. При мен го направих по друг начин. Просто заглавих пинчето да стърчи по напред , та като щракна буксата да направи контакт със другата част останала в ключалката. Получи се , но докога никой не знае. То е ясно че ще се сменява ключалката , но по натам. засега свети.

После по обратния ред , монтиране на ключалката, буксата , кората , пинчето и имате светещ плафон.

Има и 3ти вариант , но за радост не стигнах до там. Може да има прекъснат кабел във снопа , там където е гофре между вратата и купето. Ако някой му се е случило , нека допълни .
Мнението беше редактирано от Жоро: 02 декември 2017 - 13:55
Причина за редактиране:: Слагам снимките директно в темата за да не се загубят...
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 февруари 2014 - 10:57

Ключалката не може ли да я разглобиш или да издялкаш част от пластмасата и да изкараш кабела отвън и там да го прекъснеш с някаква др.букса.
А това по буксата е от конденз или от някъде влиза вода, ако влиза вода трябва да го запечаташ по някакъв начин, защото накрая и ръжда ще тръгне. Ако stei види темата може да каже какви са неговите наблюдения за прииждането на влагата/мръсотията и дали е запечатвал нещо...
Отговори

хибридния снимка хибридния 10 февруари 2014 - 14:24

Интересното е че никъде покрай бравата , ламарините няма следи от вода .
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 февруари 2014 - 15:37

т.е. е конденз, за това и масово са със запотени стопове...
Някой който е свалял брони да каже имат ли вентилация на купето. Иначе др.вариант е да се напръскат контактите с нещо малко мазно...
Отговори

хибридния снимка хибридния 10 февруари 2014 - 22:44

Да има нещо такова със стоповете :) Въпреки че и това се оправя. Силикон по луфта между стъклото и пластмасата(корпуса).На един Голф 4ка така му оправихме и фаровете и стоповете. Дори на предишната кола на жена ми (ибиза 2001г) така и оправих фаровете . Като се стопли и това ще стане :)
Отговори

mgk86bg снимка mgk86bg 08 март 2016 - 17:26

Здравейте - имам един много голям проблем - става въпрос за буксичката за която става въпрос по - долу. Разглобих я точно както е описано и всичко е ОК по ния. Но за съжаление кабелите които влизат в нея ги извадих. Сега имам 3 стъчащи кабел и не знам кой къде влиза. Може ли някой да ми помогне - да снима в каква последователност трите кабела влизат в буксата за да мога да си сглобя и да си използвам бравата на багажника. Предварително мерси
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg