Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Сваляне маншон на скоростен лост

Biser77 снимка Biser77 12 декември 2014 - 22:56

Да севтосам форума по предназначение. Отскоро съм собственик на Опел Сигнум 2.2 ДТИ и ме дразнят доста неща по интериора, но на 1-во място е изтърканата кожа на маншона на скоростите. Ако някой колега е свалял и има тънкости, например сваля ли се топката и механизма за задна (палчето) и как, или може да не се свалят? Също така откъде може да се закупи маншона? Гледал съм в темата за други модели, но за Вектра Ц/Сигнум не намерих тема. Предварително благодаря
Отговори

Biser77 снимка Biser77 15 март 2015 - 07:56

Така, никой не отговори на мойто питане както тук, така и в една друга тема (ще пусна линк към тази и там). Не съм сигурен дали ще помогна, защото предния собственик е сменявал топката и нещата не са като на фабрична. Начина на захващане е с 3 малки болтченца с остър връх, които се развиват с шестостен. Те не са държали и беше сложен и силикон, за да държи топката, защото пък тя държи пружината на палчето, което се дърпа за задна скорост. С една шайба се регулира до колко това палче да отива нагоре, за да може да прескочи лоста да отиде в крайно дясно положение да се включи задна. Съжелявам че не мога да го обясня по добре, а и изтрих без да искам и снимките от интервенцията. Сега не седи добре топката, защото ми превъртяха болтчетата, но ще се слага пак силикон. Използвах тапицера зада си направя и подлакътника че беше доста износен, побликувам снимка на крайния ефект.
Публикувано изображение
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 12 април 2015 - 14:05

Супер се е получило, поздравления!
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg