Опел Клуб България: corsa 1.5D/1.5TD/1.7D - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

corsa 1.5D/1.5TD/1.7D наблюдения,информация,препоръки,оценки,коментари

#1 Потребителят не е активен   iakudza 

• Пешеходец
  • Група: Потребители

• Регистриран: 23.04.2007

Публикувано: 07 юни 2007 - 11:33

здравейте колеги,
моля споделете наблюдения,информация,препоръки,оценки,коментари за конктерните модели Корса.възможен ли е разхода който дават братушките:
за 1.5D/TD
Расход топлива на шоссе 4.0 л/100км
Расход топлива в городе 6.0 л/100км
Расход топлива Смешанный цикл 5.7 л/100км
за 1.7D
Расход топлива на шоссе 4.2 л/100км
Расход топлива в городе 6.9 л/100км
Средний расход топлива 5.5 л/100км
как е колата като динамичност,комфорт,лекота и плавност на управление,поддръжка и всякаква подобна информация.
благодаря предварително на отговорилите(извинявам се ако има същата тема,но търсачката не ми я изкара).
" Добре е докато си все още млад,съдбата да не е много
благосклонна към тебе, защото ако не изпиташ от
горчивината
на живота, няма как да изградиш характера си. Човек,
който в
несгоди се чувства изтощен, не го бива за нищо ".
Хагукуре

#2 Потребителят не е активен   Swing 

• N/A

• Автомобил:'96 Corsa B X14SZ, '09 Vectra C Z19DTH
  • Град:София
  • Регистриран: 03.10.2006

Публикувано: 07 юни 2007 - 18:55

Разходът, който си написал е същия и в каталозите на Opel. Дали е реално постижим могат да кажат колегите, които карат коли с такива двигатели. Иначе като мощност 1.5TD е най-мощен (67к.с.), след това е 1.7D (60к.с.) и накрая - 1.5D (50к.с.).
Комфорт - малка кола е и не може да очакваш да блести с добра возия, но сравнена с другите в класа си е една от най-добрите. Добре стои на пътя, но ако си свикнал с по-голяма кола, при скорости над 130 ще ти се струва нестабилна. Вътрешното пространство е просторно и 4-ма пътници с нормални размери се возят спокойно. Багажника е доста малък, но за кола с такъв размер е нормално. От другите в този клас има и с по-малки багажници.
Лекота на управление - задължително хидравлика на волана и е много приятна за каране :icon_rolleyes:
Надеждност и поддръжка - здрава и вярна като всеки друг Opel. Ако се грижиш за нея няма да те предаде :opel_forever: Единствената недомислица по окачването е в закрепването на предната стабилизираща щанга. Има триене метал в метал и след време се появява скърцане. Лекува се с малко грес, периодично. Иначе цените на частите са нормални, намират се и втора употреба... нямаш грижи.
Заключение - ако търсиш малка, икономична, маневрена кола, която ще караш основно в града Корсата е перфектния избор. Има всичко необходимо, но и няма нищо излишно :ban:

#3 Потребителят не е активен   Angelinoff 

• Искам A28NET !!! Искааам!

• Автомобил:Ex. Corsa B C12NZ,Ex. Vectra A C20NE, BMW 520i, Golf 3 Gti ABF
  • Град:София, Обеля City
  • Регистриран: 29.01.2007

Публикувано: 07 юни 2007 - 19:24

Винаги съм се възхищавал на отговорите на колегата Swing . И в подкрепа на това , което той каза ще кажа ,че хидравлика е добре да имаш , защото на моята нямам и на място се напъвам за да въртя волана.
Иначе колата не се троши и частите са си направо евтини в сравнение с която и да е друга марка от тоя клас (и възраст).
Турбо дизелчето земи ... да се стрелкаш като мушица :icon_rolleyes: , а 17Д ми се струва ВЕЧЕН на това купе пък и не е много по- слаб.

Цитат

Требва да въведат знак "Внимание! Мамата си е е*ало!"

#4 Потребителят не е активен   iakudza 

• Пешеходец

Публикувано: 07 юни 2007 - 19:44

разбира се,че си има и силни и слаби страни :icon_rolleyes: но при 1.5ТД ме притеснява дали няма да има проблем с турбото.вярвам ще се съгласите,че всяко допълнително нещо в една система си има риск да се повреди.а и доколкото знам(поне за бензиновите Турбо) им дават 150хил.км живот при това в зависимост от гориво,стил на карене и т.н.(а след това можело и да бъдат рециклирани-но е малко спорен тоя въпрос).и още един интересен момент в разхода на 1.5ТД и 1.7Д почти се препокриват в извънградски и смесен режим на каране,а имат съществена разлика в градския.защо така?
горчивината
който в
Хагукуре

#5 Потребителят не е активен   Swing 

• N/A

Публикувано: 07 юни 2007 - 20:13

Живота на турбото е относително понятие и зависи от много фактори. Може да е 70 000, може да е и 250 000. Естествено, че като имаш турбо то е още едно нещо, което да се поврежда. Нямам опит с турбо дизеловите двигатели на Opel, за да ти кажа доколко е надеждно турбото при тях. Разликата в разхода между 1.5TD и 1.7D нямам идея откъде идва...

#6 Потребителят не е активен   iakudza 

• Пешеходец

Публикувано: 07 юни 2007 - 21:02

Виж мнениеSwing, на Jun 7 2007, 09:13 PM, каза:

Нямам опит с турбо дизеловите двигатели на Opel, за да ти кажа доколко е надеждно турбото при тях.

ето защо пуснах и нова тема :icon_rolleyes: та да видим дано повече колеги с кола с турбо да разкажат малко личен опит,най-вече защото "материята" е малко размита.
горчивината
който в
Хагукуре

#7 Потребителят не е активен   Rosi 

• Пешеходец

• Автомобил:Opel Corsa B 1.5 TD
  • Град:Плевен
  • Регистриран: 05.06.2007

Публикувано: 08 юни 2007 - 14:34

Здравейте на всички!
Малко съм новичка и то жена.... :icon_rolleyes:
Наскоро (преди 2 седмици) си взех опел корса 1.5TD 96г
Единственото, което мога да споделя засега (все пак имам само 500 км с тази кола) е разхода.
Градско ми гори към 5,5, което е доста добре.
Нямам хидравлика на волана а да знаете с моите хилки как го въртя :opel_forever: :ban: :wub:
Други забележки нямам и се надавям да нямам де.
Ако някой друг може да ми даде малко пове4е инфо ще съм му благодарна.
Публикувано изображениеГлавата те завърта,Мозъка превърта,Краката умаляват,Очите почерняват,Сатаната повелява, който не пуши ОЦЕЛЯВА.

http://s2.bg.gladiat...c.php?uid=15822

#8 Потребителят не е активен   DerMeister 

• Сменя гумите през месец...

• Автомобил:Alfa Romeo 146 1.6TS
  • Регистриран: 23.01.2006

Публикувано: 08 юни 2007 - 14:39

Не знам какво толко се плашите от тоя волан. Нямам хидравлика, а приятелката ми, която все пак е доста нежна и крехка беше учудена колко лесно се върти и няма проблеми с него. Аз пък си го въртя с една ръка без проблем. Естествено и дума не може да става за сравнение с кола с хидравлика, но не е болка за умиране. :icon_rolleyes:

#9 Потребителят не е активен   Swing 

• N/A

Публикувано: 08 юни 2007 - 14:57

Ти караш Corsa A, която е по-лекичка. Corsa B е дебелана :icon_rolleyes: Моята например е 990кг. Освен това са й направили волана много директен (~2.5 оборота от край до край), което значи по-малко предавателно число, т.е. по-голямо усилие при въртене. Заради това препоръчвам, който си купува Corsa да търси с хидравлика, понеже повечето нямат. Пък търговците, които ги продават минават с номера "А, тя колата е малкa, за к'во ти е хидравлика?". Но си трябва... факт. Даже имаше и тема във форума, в която собственици на Corsa B се оплакваха от по-тежкия волан.

#10 Потребителят не е активен   DerMeister 

• Сменя гумите през месец...

• Автомобил:Alfa Romeo 146 1.6TS
  • Регистриран: 23.01.2006

Публикувано: 08 юни 2007 - 15:00

Прави си колега. Малко подвеждаща информация споделих. :icon_rolleyes:

#11 Потребителят не е активен   iakudza 

• Пешеходец

Публикувано: 08 юни 2007 - 16:02

Виж мнениеRosi, на Jun 8 2007, 03:34 PM, каза:

Здравейте на всички!
Малко съм новичка и то жена.... :icon_rolleyes:
Наскоро (преди 2 седмици) си взех опел корса 1.5TD 96г
Единственото, което мога да споделя засега (все пак имам само 500 км с тази кола) е разхода.
Градско ми гори към 5,5, което е доста добре.
Нямам хидравлика на волана а да знаете с моите хилки как го въртя :opel_forever: :ban: :wub:
Други забележки нямам и се надавям да нямам де.
Ако някой друг може да ми даде малко пове4е инфо ще съм му благодарна.

колежке а честито за новата придобивка и много безаварийни километри ти пожелавам.за каква цифра взе корсата?
горчивината
който в
Хагукуре

#12 Потребителят не е активен   Rosi 

• Пешеходец

• Автомобил:Opel Corsa B 1.5 TD
  • Град:Плевен
  • Регистриран: 05.06.2007

Публикувано: 08 юни 2007 - 16:09

Виж мнениеiakudza, на Jun 8 2007, 05:02 PM, каза:

колежке а честито за новата придобивка и много безаварийни километри ти пожелавам.за каква цифра взе корсата?

Благодаря!
Публикувано изображениеГлавата те завърта,Мозъка превърта,Краката умаляват,Очите почерняват,Сатаната повелява, който не пуши ОЦЕЛЯВА.

http://s2.bg.gladiat...c.php?uid=15822

#13 Потребителят не е активен   iakudza 

• Пешеходец

Публикувано: 08 юни 2007 - 18:49

Виж мнениеRosi, на Jun 8 2007, 05:09 PM, каза:

Благодаря!
За цифрата... на мен ми излезе за 3500лв доста под реалната и цена

ние сме били съграждани :icon_rolleyes: може някой път да се пофукаш наживо с корсата,пък и аз да я видя за какво точно става на въпрос.при положение,че нямаш нищо против де :gazim:
горчивината
който в
Хагукуре

#14 Потребителят не е активен   dionisi 

• Пилот...

• Автомобил:Insignia A20NHT 4x4
  • Град:Враца/София
  • Регистриран: 17.03.2005

Публикувано: 08 юни 2007 - 19:16

Ами аз съм с такава 1.5ТД Корса Б, и.... просто незнам как извън градско мога да докарам разход 4л/100км :icon_rolleyes: Но иначе е много добра кола и определено си е доста по-добре да има хидравлика :)
Относно поддръжката тази кола я имам от 3 години и с нея са минати 50000 км и единственото което сме сменяли по нея беше ляв кормилен накрайник ляв шарнир. И сега са и за смяна предните амортисьори. Все пак това са 3 години каране по БГ пътища и мисля че си е доста добре :)
Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства. и вбесява другите шофьори

#15 Потребителят не е активен   Race`` 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Opel Calibra C20LET
  • Град:Разград
  • Регистриран: 20.10.2005

Публикувано: 08 юни 2007 - 20:35

Аз също от скоро имам Корса Б 1,5 ТД засега съм доста доволен, след смяната на филтрите потръгна доста добре дори супер като за кола 67 к.с! Засякох и разхода 200 км градско + 600 извънградско общо 800 км стигнаха ми точно 40литра нафта от което съм доволен 5/100 си е добре като среден разход, а си върви количката по километраж 180км/ч прави, но естествено не е препоръчително да се кара така тая кола, но проблеми с изпреварването няма нито с баирите аз съм много доволен колата е 99-та год показва ми 161 000 км засега турбината няма проблеми така като гледам, а и турбините им не са боклуци доста са стабилни! Данните в книжката, които и дават са извънградско 4,5 на 100, градско 7,0 на 100, но мисля че горят малко по малко зависи много и от карането. Според мен най добрия избор е 1,5 тд, чистият дизел едва ли ще гори по малко, а със сигурност ще бъде тромавичък :icon_rolleyes:

#16 Потребителят не е активен   NOVOBRANEC 

• Сам си ремонтира колата...

• Автомобил:Кadett E 1.3S/75hp~~citroen SAXO 1.5D/57hp
  • Регистриран: 14.10.2009

Публикувано: 02 март 2012 - 10:23

http://www.carinf.co.../960058664.html ;)
Публикувано изображение Публикувано изображение

#17 Потребителят не е активен   martotd 

• Прясно излюпен...

• Автомобил:opel corsa x15dt
  • Град:Габрово
  • Регистриран: 30.05.2011

Публикувано: 23 май 2012 - 19:12

Виж мнениеNOVOBRANEC, на 02 март 2012 - 10:23, каза:

моита корсичка е 1.5 тд исузо мотора във градъ ми гори 5 като и давам така леко газ :д кум 6 не повече даже са много 6 :д така за паргавина е идеална :)млака стрялка се така това 4е има турбо нее никав проблем мотора си е пак си е уникално здрав :) имам я от една година и си подвам леко :Д това е даже сега мисля малко да и бутна това онова да почни малко повече да ми се стрялка :)

aко се кара нормално до 2,500 оборато в града пада под 5 от опит го знам :) за 10лв примерно минавам 85 километра според мен нее добре а е съпер :П

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители