Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Astra F - От DID към TID

gnggen снимка gnggen 20 февруари 2007 - 09:41

Фабричния дисплей ми е DID ,купих си TID дисплей за да показва и външната
температура , но незнам кеде да свържа кабелчето от 12pin.Знам че трябва да е свързано за датчик за скороста ,който се намирал на таблото , но къде :unsure:
-Снимка-

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 21:37
Причина за редактиране:: Добавям полезни връзки.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 20 февруари 2007 - 10:38

Pin 12 син с червено и е точно за скороста вързва се на километража на по-голямата букса pin3 (третия кабел) син с червено
Отговори

gnggen снимка gnggen 20 февруари 2007 - 18:08

aan_astra, на Feb 20 2007, 10:38 AM, каза:

Pin 12 син с червено и е точно за скороста вързва се на километража на по-голямата букса pin3 (третия кабел) син с червено
 

Благодаря на aan astra за точния отговор :kuku:
Днес се заех и го свързах, но като го пробвах ,нещо не е както трябва , карам с 50km/h натискам двете бутончета на дисплея , отчита моментна скорост 25km/h .Някой може ли да каже защо се получава разлика. :kuku:
Отговори

batko32 снимка batko32 20 февруари 2007 - 23:06

gnggen, на Feb 20 2007, 06:08 PM, каза:

aan_astra, на Feb 20 2007, 10:38 AM, каза:

Pin 12 син с червено и е точно за скороста вързва се на километража на по-голямата букса pin3 (третия кабел) син с червено
 

Благодаря на aan astra за точния отговор :kuku:
Днес се заех и го свързах, но като го пробвах ,нещо не е както трябва , карам с 50km/h натискам двете бутончета на дисплея , отчита моментна скорост 25km/h .Някой може ли да каже защо се получава разлика. :kuku:
 

Защото си засичал когато си имал и престой "по светофар или по кръстовище" :)
И на мен ми показва 30 км средно :)
Отговори

martokuka снимка martokuka 11 март 2007 - 22:16

скоро си сложих на астрата ДИД дисплей/май/ и въпроса ми е как да го накарам да показва оборотите, видях някъде такова нещо но къде???. Също така той може ли да изписва темп, и къде да вържа датчика ако може
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 11 март 2007 - 23:12

martokuka, на Mar 11 2007, 10:16 PM, каза:

скоро си сложих на астрата ДИД дисплей/май/ и въпроса ми е как да го накарам да показва оборотите, видях някъде такова нещо но къде???. Също така той може ли да изписва темп, и къде да вържа датчика ако може
 

дисплея дето е разделен на 3 час ,дата , температура се нарича TID .Ако си имал от стария дисплей дето показва само дата и час можеш да си сложиш от този с температурата но ти трябва датчик за външна температура слага се под бронята от лявата страна (страната на водача) от него излизат два кабела син и син/с бяло вкарваш ги в купето до дисплея и ако са ти дали дислпея с уксата на него разглобява се буксата търсиш тези два цвята дето ти ги казах игледаш много добре от къде ги вадиш и ги слагаш на същите места в твоята букса (имат там една метална пластинка тя се натиска и чак тогава излизат кабелчетата)вързват се двата кабела на датчика и имаш вече и външна температура. Ако си наясно с тоците това няма да те затрудни , а по въпроса ти за показване на оборотите на дисплея там се прави една платка която взима сигнал от компютъра на колата и ако това дотук ти се е сторило сложно онова направо ще те разбие виж този линк
Отговори

peterl снимка peterl 12 март 2007 - 09:44

Маи е по-лесно да си смениш таблото :thu:
Отговори

martokuka снимка martokuka 12 март 2007 - 21:15

[quote name='aan_astra' date='Mar 11 2007, 11:12 PM']
[quote name='martokuka' date='Mar 11 2007, 10:16 PM']скоро си сложих на астрата ДИД дисплей/май/ и въпроса ми е как да го накарам да показва оборотите, видях някъде такова нещо но къде???. Също така той може ли да изписва темп, и къде да вържа датчика ако може
[right] [/right]
[/quote]
дисплея дето е разделен на 3 час ,дата , температура се нарича TID .Ако си имал от стария дисплей дето показва само дата и час можеш да си сложиш от този с температурата но ти трябва датчик за външна температура слага се под бронята от лявата страна (страната на водача) от него излизат два кабела син и син/с бяло вкарваш ги в купето до дисплея и ако са ти дали дислпея с уксата на него разглобява се буксата търсиш тези два цвята дето ти ги казах игледаш много добре от къде ги вадиш и ги слагаш на същите места в твоята букса (имат там една метална пластинка тя се натиска и чак тогава излизат кабелчетата)вързват се двата кабела на датчика и имаш вече и външна температура. Ако си наясно с тоците това няма да те затрудни , а по въпроса ти за показване на оборотите на дисплея там се прави една платка която взима сигнал от компютъра на колата и ако това дотук ти се е сторило сложно онова направо ще те разбие виж този [url="http://www.eelkevisser.nl/display.htm"]линк[/url]
[right] [/right]
[/quot
displiia ne e razdelen na tri, pokazva data i 4as
Отговори

martokuka снимка martokuka 12 март 2007 - 21:19

[quote name='martokuka' date='Mar 12 2007, 09:15 PM']
[quote name='aan_astra' date='Mar 11 2007, 11:12 PM']
[quote name='martokuka' date='Mar 11 2007, 10:16 PM']скоро си сложих на астрата ДИД дисплей/май/ и въпроса ми е как да го накарам да показва оборотите, видях някъде такова нещо но къде???. Също така той може ли да изписва темп, и къде да вържа датчика ако може
[right] [/right]
[/quote]
дисплея дето е разделен на 3 час ,дата , температура се нарича TID .Ако си имал от стария дисплей дето показва само дата и час можеш да си сложиш от този с температурата но ти трябва датчик за външна температура слага се под бронята от лявата страна (страната на водача) от него излизат два кабела син и син/с бяло вкарваш ги в купето до дисплея и ако са ти дали дислпея с уксата на него разглобява се буксата търсиш тези два цвята дето ти ги казах игледаш много добре от къде ги вадиш и ги слагаш на същите места в твоята букса (имат там една метална пластинка тя се натиска и чак тогава излизат кабелчетата)вързват се двата кабела на датчика и имаш вече и външна температура. Ако си наясно с тоците това няма да те затрудни , а по въпроса ти за показване на оборотите на дисплея там се прави една платка която взима сигнал от компютъра на колата и ако това дотук ти се е сторило сложно онова направо ще те разбие виж този [url="http://www.eelkevisser.nl/display.htm"]линк[/url]
[right] [/right]
[/quot
displiia ne e razdelen na tri, pokazva data i 4as
[right] [/right]
[/quote]
displeia mi e kato tozi na snimkata v linka, ne e razdelen na tri
Отговори

martokuka снимка martokuka 12 март 2007 - 21:31

aan_astra, на Mar 11 2007, 11:12 PM, каза:

martokuka, на Mar 11 2007, 10:16 PM, каза:

скоро си сложих на астрата ДИД дисплей/май/ и въпроса ми е как да го накарам да показва оборотите, видях някъде такова нещо но къде???. Също така той може ли да изписва темп, и къде да вържа датчика ако може
 

дисплея дето е разделен на 3 час ,дата , температура се нарича TID .Ако си имал от стария дисплей дето показва само дата и час можеш да си сложиш от този с температурата но ти трябва датчик за външна температура слага се под бронята от лявата страна (страната на водача) от него излизат два кабела син и син/с бяло вкарваш ги в купето до дисплея и ако са ти дали дислпея с уксата на него разглобява се буксата търсиш тези два цвята дето ти ги казах игледаш много добре от къде ги вадиш и ги слагаш на същите места в твоята букса (имат там една метална пластинка тя се натиска и чак тогава излизат кабелчетата)вързват се двата кабела на датчика и имаш вече и външна температура. Ако си наясно с тоците това няма да те затрудни , а по въпроса ти за показване на оборотите на дисплея там се прави една платка която взима сигнал от компютъра на колата и ако това дотук ти се е сторило сложно онова направо ще те разбие виж този линк
 

разбирам от електроника, но моя не е тид дисплей, а дид, както казах по горе, та за това питам дали покзва темпл Същия е като на снимката в линка
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 12 март 2007 - 21:32

разбрах дисплеят ти е от най-старите за да го направиш само да ти показва оборотите но не и температурата .За оборотите в линка има схема на платката дето трябва сам да си направиш за да ти показва оборотите
Отговори

martokuka снимка martokuka 17 март 2007 - 17:28

aan_astra, на Mar 12 2007, 09:32 PM, каза:

разбрах дисплеят ти е от най-старите за да го направиш само да ти  показва оборотите но не и температурата .За оборотите в линка има схема на платката дето трябва сам да си направиш за да ти показва оборотите
 

благодаря ти
Отговори

zmiori снимка zmiori 17 март 2007 - 21:56

търси Степо3 тои има такъв дисплеи.продавашего за около 40 лв. търсиго на лични. /STEPO3/
Отговори

Pinto снимка Pinto 16 февруари 2008 - 19:32

Мога ли да си сменя дисплея, който сега показва само час и дата с такъв който показва и външна температура.
Възникават ми няколко въпроса. Фабаритите на ДИД/ТИД еднакви ли са? Буксата отзад еднаква ли е? Пуска ли се отделен кабел за температурният датчик и ка да проверя дали има прекаран? Последно колко би ми излязла цялата трансформация и дали си струва?
Отговори

krakacil2 снимка krakacil2 16 февруари 2008 - 20:35

 Pinto, на Feb 16 2008, 07:32 PM, каза:

Мога ли да си сменя дисплея, който сега показва само час и дата с такъв който показва и външна температура.
Възникават ми няколко въпроса. Фабаритите на ДИД/ТИД еднакви ли са? Буксата отзад еднаква ли е? Пуска ли се отделен кабел за температурният датчик и ка да проверя дали има прекаран? Последно колко би ми излязла цялата трансформация и дали си струва?


Здрасти аз имам същата Астра и ще ми е интересно дали става ,защото съм си купил от фантастико един дигитален термометър със 2 температури за 9лв и нещо .
Отговори

stealteam снимка stealteam 16 февруари 2008 - 21:25

буксата отзад е същата.Само се добавят 2 кабела който отиват до датчика отпред.Купувате си датчика,няколко метра кабел и един ТИД :)
Отговори

Icemann снимка Icemann 17 февруари 2008 - 01:52

То където ТИД ще взимат, да се разровят за МИД колегите.Това си струва!
Отговори

Pinto снимка Pinto 17 февруари 2008 - 10:01

Значи дисплей ТИД си намерих. До колкото разбрах датчици има по магазините, не знам само каква марка да търся. Остава проблема как ще закрепя датчика към бронята, защото предполагам, че не е предвидено място - дано да се лъжа. Другия въпрос как ще вържа кабелите към буксата.
Отговори

Icemann снимка Icemann 17 февруари 2008 - 13:24

Предвидено е.Отпред в ляво.Не вярвам да правят различни брони за коли със и без датчици..ако не можеш да го намериш местенцето, просто силикон.. и ще стане <_<
Отговори

Pinto снимка Pinto 17 февруари 2008 - 14:37

 icemann, на Feb 17 2008, 01:24 PM, каза:

Предвидено е.Отпред в ляво.Не вярвам да правят различни брони за коли със и без датчици..ако не можеш да го намериш местенцето, просто силикон.. и ще стане <_<


Благодаря колега. Днес е адски студено, но като се стопли веднага ще проверя.
Проверих на бързо, изглежда, че е предвидено място на бронята. Все още не мога да си намеря датчик да пробвам как става. Остана ми да проверя в Ауто + и Косер. Ако и там няма ......
Остава да уточня още един въпрос. От къде мога да намеря букса, с която да свържа датчика. Някъде из форума четох, че можело кабела директно да се запои за датчика.
Какво ще ме посъветвате ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg