Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Трансмитер?

lz1rob снимка lz1rob 09 април 2008 - 13:22

 Ferry, на Apr 8 2008, 07:46 PM, каза:

Някой знае ли по-известните фирми за техника произвеждат ли FM трансмитери и въобще какъв е високия клас на тези джаджи :thu:


Евтини са и има вероятност да дефектира.Китайски,има за по 35лв.Хубава екстра е да показва името на песента посредством RDS,ала едва ли ще видим скоро такова ;)
Отговори

Automatic снимка Automatic 09 април 2008 - 14:02

Понеже CD-то ми няма мр3 преди 6-7 месеца си купих трансмитер. Качеството на звука е доста по-лошо от на диск и поради тази причина съм го пускал само 2-3 пъти. Според мен става само за дълъг път да си го пуснеш да ти дрънка нещо и да не се занимаваш със смяна на дискове и т.н.
Отговори

Ferry снимка Ferry 09 април 2008 - 14:35

Така и не видях свястна марка трансмитер. Явно ще се купува нещо такова :thu:
Отговори

Mapu0 снимка Mapu0 09 април 2008 - 18:00

Дам, това към коети си дал и линк и на мен ми харесва, като характеристики, ама при мене си е по оферта за трансмитер, защото за да си сложа CD трябва да преправям всичко и да купувам нови колони :thu:
Отговори

Ops снимка Ops 09 април 2008 - 20:19

 Ferry, на Apr 9 2008, 02:35 PM, каза:

Така и не видях свястна марка трансмитер. Явно ще се купува нещо такова :thu:



Точно това е екстрата, която ползвам и за която писах по-рано. Ще останеш доволен!
Отговори

moon4 снимка moon4 09 април 2008 - 22:01

Това е решението за хора с касетофони: ЦЪК
Ползвах точно такава на белкин преди да си купя цд-то и звукът наистина е много добър. Струва 20-25 лв. в техно****** Единствения недостатък е че тея кабели пречат малко, ама можеш да го скатаеш плеъра някаде (примерно в жабката). Иначе звука изобщо не може да се сравнява с този от трансмитерите.
Отговори

Mapu0 снимка Mapu0 10 април 2008 - 00:10

Ооооо това е интересно, може да си взема и такава джиджавка :wub: :thu: :thu: пък е не е много скъпа :thu:
Отговори

pe_tr снимка pe_tr 10 април 2008 - 00:20

Аз имам трансмитер от половин година и съм много доволен. Звука е добър и ми харесва. Ползвам го с флашка, а има и вход за карта. Има и дистанционно. С външна антена съм и CAR 400. Не размотавам дискове из колата и го прибирам в джабката. Ползвам го само за извънградско, защото в гарада слушам радио. Купих го от една варненска фирма за около 40 лв. и ми го изпратиха с наложен платеж по куриерска фирма.
Отговори

erhi снимка erhi 17 април 2008 - 12:53

 Ferry, на Apr 9 2008, 03:35 PM, каза:

Така и не видях свястна марка трансмитер. Явно ще се купува нещо такова :beer:

Аз си купих такожа многоо е готино http://911.bg/a2/off...023&parent=6068
Отговори

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 17 април 2008 - 14:45

moon4 Публикувано на Apr 9 2008, 11:01 PM
Това е решението за хора с касетофони: ЦЪК
Ползвах точно такава на белкин преди да си купя цд-то и звукът наистина е много добър. Струва 20-25 лв. в техно****** Единствения недостатък е че тея кабели пречат малко, ама можеш да го скатаеш плеъра някаде (примерно в жабката). Иначе звука изобщо не може да се сравнява с този от трансмитерите.

Mapu0 Публикувано на Apr 10 2008, 01:10 AM
Ооооо това е интересно, може да си взема и такава джиджавка пък е не е много скъпа

Аз си купих такава касета за 6 лв. Взех си и MP3 Player NEO 1 GB памет за 60лв. и всичко е ОК. Има и по-евтини плейъри,така че ако не сте аудио маниаци си е добре.
Отговори

Automatic снимка Automatic 11 май 2008 - 16:38

С адапторна касетка наистина качеството на звука е по-добро от на трансмитер но остава проблема за слушане от обикновена flash памет и трябва да имаш допълнителен плеър.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 12 май 2008 - 21:31

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=26569

това е моята машинка и съм много доволен. Работи безупречно и звука е чудесен без шумове а и не се притеснявам за оригиналния касетофон. С вградената памет не ми трябва и допълнителна флашка. Комуникацията с дистанционното е добра. В комплекта си има и кабели с жак и USB.
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 13 май 2008 - 20:28

пълни болуци ! първо не се задържа в запалката и прекъсва ,второ мн шуми ,трето дистанционното хваща на 5 см от него .по добре cd с вход за usb ,по скъпо но поне не прескача из дупките по хубавите ни улици :)
:opel_forever:
Отговори

petsa снимка petsa 07 юни 2008 - 19:49

Аз реших въпроса с тази антика :mhihi:. Има аудио вход, в който включвам мр3-плеъра. Вярно малко дразни с кабела, но пък няма кой да тръгне да го сваля. :mhihi:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 27 юли 2008 - 15:22

А какво ще кажете за това???
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

lz1rob снимка lz1rob 30 юли 2008 - 18:55

 ОМЕГА, на Jul 27 2008, 04:22 PM, каза:

А какво ще кажете за това???
Публикувано изображение

Браво,много добро решение,но предполагам че опцията да свири с касета или диск отпада?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 04 август 2008 - 19:20

Това е оригиналния касетофон на Рено лагуна, за касетка естествено вече и дума не може да става, остана си и опцията да си намаляваш и усилваш звука от дистанцоното на волана!
Следващия проект е BLAUPUNKT SC202 C.

Публикувано изображение
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 22 август 2008 - 11:46

Направих си вход за външен източник на стандартния касетофон SC202 от 1990-та година. Изхвърлих касетния механизъм( т.е. подарявам го). Режима за работа с външния източник е вместо касетката и се сменя с едно копче което заменя старото за превъртане. А за източник използвам Nokia 6300 с 2 GB microSD карта - супер. Ако някой се интересува как става , да пише. Ще обясня кое се откача, къде се запояват входовете...
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 22 август 2008 - 11:58

Колега направо го напиши как става - мисля че ще има доста заинтригувани във форума :beer:
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 25 август 2008 - 08:59

Как си направих вход за външно устройство на стар касетофон SC202 (стандартния в колата)

1. Демонтирах касетния механизъм като първо разпоих жиците за главата, мотора, електромагнита и превключвателя ( с червено на платката + синьо за превключвателя )
2. Където е бил пречключватея за касетата включвам едно копче задържащо с което сменям режимите Радио или външен източник. Монтирах го там където беше бутона на механиката за превъртане.
3. Разпоих анодите на диодите (с виолетово на смимките ) и там включих входящия сигнал от външния източник ( съответно ляв и десен).
4. На мястото където беше запоена масата на главата запоявам кондензатор 1uF с минуса, а плюсас към кабела за външния източник

Това е :

http://www.snimka.bg...hoto_id=7156979
http://www.snimka.bg...hoto_id=7157479
http://www.snimka.bg...hoto_id=7157483
http://www.snimka.bg...hoto_id=7157486

Недостатъци: 1.Ако в режим радио се включи външен източник , то се чува и той. При мене е на жак и просто си стои изваден.
2. Понеже в режим на касета няма кой да подава импулси че се върти лентата процесора постоянно мъчи да извади касетата и се чува едно много слабо пукане и то само когато не свири източника. Това мъчих да излекувам с разпочването на резистора който управлява тази верига но, значителен ефект не постигнах. ( Вижте оранжевите маркировки по платката и по схемата)


Внимание !!! Външното устройство да не се вързва към маса понеже има постоянно напрежение на изхода !!! Не допирайте изходяшия жак до метални части от корпуса на автомобила!! Не зареждайте външното устройство от запалката по същата причина.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg