Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за Opel Vectra C 1.9CDTI(150k.c.)

fore снимка fore 19 февруари 2009 - 00:30

Намислил съм да си сменя старата Opel Vectra А(2.0i, 115k.c.) за Opel Vectra C. Става дума за новия фейслифт 2006-2009. Ако ще карам бензин ми е ясно, че ще трябва да се слага газ. Но аз вече съм гърмян заек и съм наясно с + и - на този начин на придвижване. Въпроса ми е ако реша да мина на дизел и по-точно 1.9CDTI(150k.c.) какво да очаквам от този двигател. Понеже ще е: "на инвалид, който живее срещу работата си или пък не е излизал от тях", някой авто търговец ще се опита да ми я пробута все едно е на 90 00км. А двигателя реално ще е между 150 000-250 000км. Ще върви ли с BG нафтата, турбината заминала ли е, скъпа ли е подръжката на този агрегат итн....... Какво да избера: стария и динамичен дизел или да заложа на 2.2(155к.с.) бензин. И последно: автоматик или ръчни скорости от гледна точка на стабилност???
Мерси на всички постове с аргументи за и против на този двигател.

Следващия инвеститор на германската икономика :surrender:
Отговори

pepifness снимка pepifness 19 февруари 2009 - 02:55

Аз карам такава Вектра ...Малко след като изтече гаранцияата,алтернатора се прецака.Отивам при един от вноситилите на Опел за Бургас и ми обади цена от 1300 лв. за нов :surrender:
После звъннах в Сливенския дилър ,откъдето всъщност взех колата и там ми го оправиха за близо 100 лв.
Ровех се по други Опелски форуми и не е единичен случай като моя ..
Същото ми казаха и 2та вносителя ,че се случвало да се развалят алтернаторите на новите Вектри и Зафири
Иначе смяна масло с въздушен и маслен филтър - 160-170 лв някъде :)
Мнението беше редактирано от pepifness: 19 февруари 2009 - 02:56
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 19 февруари 2009 - 10:36

Да ви кажа миналата година, като си търсех кола от Германия, ми направи впечатление, че повечето бяха със сменен алетернатор.Търсех само ASTRA G в границите 99-02.Явно това са е голям проблем при нашите коли.Също като термостата.Понеже търсех бензин не обръщах внимание на дизеловите, но един ден се порових доста и при дизелите.Също доста голяма част от обявените коли бяха или с дефект в горивната помпа, или със сменена такава.
Успех!
Отговори

pepifness снимка pepifness 19 февруари 2009 - 15:59

Голямо дърво с тея алтернатори....аз добре че взех колата от Сливен и се обадих там,иначе едва ли щях да има званя и да науча че там ги поправят..
Щях да цакам 1300 лв. и пак не се знаеше колко време ще изкара :surrender:
Отговори

kirenski снимка kirenski 19 февруари 2009 - 16:04

 pepifness, на 19 Feb 2009, 03:59 PM, каза:

Голямо дърво с тея алтернатори....аз добре че взех колата от Сливен и се обадих там,иначе едва ли щях да има званя и да науча че там ги поправят..
Щях да цакам 1300 лв. и пак не се знаеше колко време ще изкара :surrender:

Алтернатор нов има за 500 лева :mhihi:
Обикновенно им изгарят диодните блокове отзад
това е дефкта в новите опели Астра и Вектра :3:


А кола 2006 година на 150 000 км
не си заслужава според мен
Има къде къде по добри оферти
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 19 февруари 2009 - 16:10

 kirenski, на 19 Feb 2009, 04:04 PM, каза:

Обикновенно им изгарят диодните блокове отзад
това е дефкта в новите опели Астра и Вектра :mhihi:

Хаха да и след диодния блок се почват 1 ,2 релета на алтернатора и недай си боже и някой от големите бушони ... е все пак зависи дали навреме се закара !


Че на мене за моя дренгел само за диоден блок на хитачи ми взеха 75 лева после добавих за още две релета и той отиде алтернатора на 120 леа басхта :) :surrender:
За рециклиран алтернатор ми сикат 260 лева туй най-тънкото .. да не говорим ,че на други места скъбят и повече ... а нов не ми се мисли цифри само цифриии ама то няма как !
Мнението беше редактирано от pavkata-sv: 19 февруари 2009 - 16:13
Отговори

pepifness снимка pepifness 19 февруари 2009 - 16:29

Може да има и за по 500лв. тази цена - 1300 лв ми я каза един пич от Бова Карс
на мен ми излезе 80 лв ремонта и 30 лв. - монтаж демонтаж
Отговори

kirenski снимка kirenski 19 февруари 2009 - 16:32

 pepifness, на 19 Feb 2009, 04:29 PM, каза:

Може да има и за по 500лв. тази цена - 1300 лв ми я каза един пич от Бова Карс
на мен ми излезе 80 лв ремонта и 30 лв. - монтаж демонтаж

на мен ми казаха за 1 400 лева нов без трудът

На мен ми излена 265 лева нова диодна плочка ,ремъка и трудът
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg