Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

опел астра x16sz

s7iki снимка s7iki 26 октомври 2011 - 20:27

 aan_astra, на 29 декември 2009 - 12:05, каза:

Понеже когато си оправих колицата форума временно неработеше че чак сега се сетих да допиша темата с вече с решен проблем така че ако някой като мен има подобен проблем да прочете и види за какво става дума , а не да се лута .
Смених си въпросния датчик детонации и колицата си тръгна като преди . По долу ще видите снимка на датчика детонации необяснимо за мен как се счупил явно защото хлопа цялата букса със чаркалаците вътре , докато другия който взех от морга беше с права букса и нехлопаше .
ТАКА И НЕ СЕ НАЛОЖИ ДА ХОДЯ ДО СЕРВИЗ ЗА ДА ИМ ДАВАМ ЛУДИ ПАРИ ЗА ДИАГНОСТИКИ РАБОТАТА Е ТОЧНО 10 МИНУТИ ЗА ДА СЕ СМЕНИ .

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Колега може ли да приложиш снимка къде се намира точно този датчик... много ще съм ти благодарен !!!!!!!!
Отговори

dinio84 снимка dinio84 26 октомври 2011 - 21:32

:doh:
Мнението беше редактирано от dinio84: 26 октомври 2011 - 21:39
Отговори

s7iki снимка s7iki 26 октомври 2011 - 22:07

 dinio84, на 26 октомври 2011 - 21:32, каза:

:doh:

и да се биеш и да не се биеш по чутурата....ме интересува къде точно да го завия тоя датчик,(знам само че е нейде по блока...)по простата причина че нямах такъв датчик....и айде вече да спрете някой като незнае нещо елементарно...да не се подигравате и т.н. не "изпъквате" така
Мнението беше редактирано от s7iki: 26 октомври 2011 - 22:08
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 27 октомври 2011 - 21:59

Ами където намериш място,по принцип трябва да е някъде посредата на блока,демек между 2ри и 3ти цилинцър!
Отговори

s7iki снимка s7iki 28 октомври 2011 - 00:07

 ОМЕГА, на 27 октомври 2011 - 21:59, каза:

Ами където намериш място,по принцип трябва да е някъде посредата на блока,демек между 2ри и 3ти цилинцър!

Окей колега,благодаря за информацията ! :)
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 28 октомври 2011 - 09:49

 s7iki, на 26 октомври 2011 - 22:07, каза:

и да се биеш и да не се биеш по чутурата....ме интересува къде точно да го завия тоя датчик,(знам само че е нейде по блока...)по простата причина че нямах такъв датчик....и айде вече да спрете някой като незнае нещо елементарно...да не се подигравате и т.н. не "изпъквате" така

Ц16нз няма такъв датчик Имат го моторите започващи с Х в номера си тоест Х16SZ Датчика го няма ц16нз защото е с делко и ако блока на мотора ти не е ц16нз то няма и място където да го завиеш този датчик. Мястото му е както казах под смукателнинят колектор отзаде малко над стартера е завит на самия блок.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 28 октомври 2011 - 13:38

:offtopic: Тва,че е с делко няма нищо общо с датчика за детонациите.Има доста мотори с делко и датчик.В конкретния случай си прав но причината не е,че има делко,а тва,че компа на ц16нз работи с октан коректор ,а не с кнок.
Отговори

aylinois снимка aylinois 26 ноември 2011 - 20:32

Аве хора и аз карам с16нз само на газ може и да не е добре за нея ама толкова пари имам толкова карам, та и при мене има едно хълцане на 2-ра, и 3-та при отпуснат педал на газта, натисна ли го и всичко е в ред градско немога да падна под 70-80 км/ч се иска до ускорява, а това ме дразни. Сменял съм комутатор, дистрибутор, кабели, клапан за газта и изпарител, по стартера пълно обслужване (четки, бендикс), и забелязвам че сега като е малко по студено пали трудно, загрява бавно някъде от 5-7 км/ч,... някой датчик май прави мизерии ама незнам или колата е направо за боклука вече....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg