Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Каква дизелова Corsa

mita4ka снимка mita4ka 23 ноември 2009 - 20:02

Здравейте !
След нова година жена ми иска да и купувам кола Corsa В :flag: и по точно да е дизел.
Ще се радвам да разбера какво ви е мнението за двигателите и то точно кои двигател да търся :mhihi: 1.5d 1.5td 1.7d 1.7td а и също какви са им разходите на гориво.

Предварително благодаря на всички!
Отговори

exp0se снимка exp0se 23 ноември 2009 - 21:49

Доколкото знам двигателят на ISUZU е много добър,поне за него има добри отзиви :)

П.С. Колега,не мислиш ли,че раздела "Колите на потребителите от форума" е за колите които имате а не които мислите да закупите,ако не съм прав поправете ме ! :)
Мнението беше редактирано от cNs: 23 ноември 2009 - 21:51
Отговори

alchohol снимка alchohol 25 ноември 2009 - 18:28

Привет Колега,
аз имам корса 1.5ТД с мотор на ИСУЗУ и мога да кажа, че е страхотна, не харчи много, а и мисля, че точно този мотор има най-много конски сили от дизелите на корса. Все пак 67 коня не са никак малко за това купе. За сравнение обикновения 1.5 дизел има 50 к.с. Е то вървежа зависи и от това какво гориво и сипваш, ама като и даваш качествена нафтичка си дърпа много добре. На мен натоварена с петима пътници и багаж ми държи 100 на баир на 5-та без да и давам голям зор. Е трябва да я позасилиш примерно със 110 за го изкачи със 100, ама това е нормално за такава кола. А и мисля, че по нищо не отстъпва на други марки автомобили от този клас.
Това е от мен, дано да съм ти дал достатъчно информация за този мотор на корсата.
Успех в избора!!!
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 25 ноември 2009 - 21:09

Здравей, колега! :flag:
Моята Corsa е 1.5 TD и съм много доволен! Имам я от година и половина и засега общо взето нямам проблеми. Единственият проблем, който ми е направила беше отечка по инсталацията към левия стоп, но след като смених кабела всичко се оправи. :opc: Останалото си е смяна на консумативи. От вървежа не се оплаквам: за сведение мога да кажа, че в понеделник пътувах извън града с пълен багажник и общо 4 човека в колата. Без проблеми си държеше 90 - 120 км/ч, а разхода ми за около 130 км извънградско и 20-25 км градско ми стъпа на около 7-8 л (не съм изчислявал с точност). :flag: Смятам, че е добро постижение. Поздрави и успех в търсенето! :mhihi:
Отговори

overkill снимка overkill 25 ноември 2009 - 21:42

Аз също събирам инфо за тази корса с 1.5 TD -та ако може повечко хора да се изкажат и не само да ги хвалят с ниския разход който е ясен а и да се кажат от какви болежки страдат тези колички та да се знае за кво да гледам като започна да търся .
Евентуално колко требе да е компресията на цилиндрите на читав двигател ,прави ли проблеми турбо ,ГНП ,и има ли стандартно екстри като хидравлика ,АБС и други дреболийки от тоя сорт :mhihi:
Отговори

drmapty снимка drmapty 25 ноември 2009 - 21:42

Привет,аз съм с 1,5Д и си е супер кола ,при минус 23 запали от четвърт :mhihi:- събра очите на хижарите,разход средно 4,8-5,4 в зависимост от типа и процента градско.Гледай само за ръжда!!!!!!УСПЕХ!!Ако се сетиш за нещо -питай!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg