Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Vectra B информация

fe6ana снимка fe6ana 16 септември 2010 - 20:34

Ако може малко по подробна информация эа Вектра В 1.6 75 коня ??? Эащото си мисля че е бавна и в ускорение и в максимална скорост !!! И може ли да се направи нещо по въпроса ??? Освен да се сменя двигателя имали друг начин ??? :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от fe6ana: 16 септември 2010 - 21:23
Отговори

hudson снимка hudson 16 септември 2010 - 20:47

Може разбира се - сменя се двигателя.
Отговори

angelo861 снимка angelo861 16 септември 2010 - 20:54

Колега купето на Вектра б е прекалено тежко за този двигател, напълно нормално е да не върви.Обратното би ме изненадало.За купето са подходящи 1,8 и 2,0 приличен вървеж и малък разход.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 16 септември 2010 - 21:19

Къв е този двигател на вектра б 75коня?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 16 септември 2010 - 21:22

X16SZR.Монтира се на първите Вектри Б ,но е уникално слаб за купето.При Астра Г е доста зле,а за Вектра да не говорим.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 16 септември 2010 - 21:22
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2010 - 12:38

Този двигател се монтира най- вече в първите Вектра Б, въпреки че го вграждат и след това (дават го до 2000 г.) Не знам с какъв акъл немците са го слагали на тежкото купе на Б, но явно е имало купувачи, щом са го слагали. Ако ще взимаш Б с този двигател не го прави. Всъщност ако искаш само да те закара от точка А до точка Б без значение на динамика, скорост, изпреварвания и т.н. вземи го.
Отговори

savski снимка savski 17 септември 2010 - 12:48

 zdravkop, на 17 Sep 2010, 13:38, каза:

Този двигател се монтира най- вече в първите Вектра Б, въпреки че го вграждат и след това (дават го до 2000 г.) Не знам с какъв акъл немците са го слагали на тежкото купе на Б, но явно е имало купувачи, щом са го слагали. Ако ще взимаш Б с този двигател не го прави. Всъщност ако искаш само да те закара от точка А до точка Б без значение на динамика, скорост, изпреварвания и т.н. вземи го.



Правилно. Този двигател се монтира до 2000г. като, ако не се лъжа, е само по поръчка - т.е. Вектра разполага с този мотор, но не го слагат серийно (по спомен). Повечето Вектри в една от най-известните таксиметрови компании в София карат с този мотор. Иначе е много здрав... има екземпляри на по 900 000 - 1 000 000 километра, газифицирани още с излизането от шоуруума.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 17 септември 2010 - 13:41

съгласен съм с колегата savski. Моторът е железен, вярно е, че не е много силен но ние нямаме и пътища за по силни коли, така че според мен това което говори ЗА този мотор е здравината.
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 17 септември 2010 - 13:42
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2010 - 13:51

Колега, по твоята логика колите у нас трябва да са по 50- 60 коня, щото нямаме пътища.
П.С. А като нямаме пътища защо си си взел кола с бая повече коне от 75? :newsm05_41:
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 17 септември 2010 - 19:14

:) Ами преди карах вектра А 1.6 75 коня и ми беше достатъчен като мощност, но понеже тая Вектра я карам вече предимно в Германия ми трябваше нещо по мощно за тукашните пътища
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 17 септември 2010 - 19:16
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 17 септември 2010 - 21:41

За да не е спам мнението ми искам да кажа, че вектра с този мотор няма никакъв смисъл, нито икономия на гориво нито динамика .. нищо.

Сега искам да попитам хората които казват, че в България няма пътища за 'мощни' коли. Точно в България ако караш кола която не е мощна не знам как се пътува на дълго. На мен мощност не ми трябва да летя по магистралата с 200 (и без тва от тия магистрални шофьори най-много ме е страх), а ми трябва като застанат зад някой тир с 60 да го изпреваря без замисляне и да си поддържам 100-110.
Мнението беше редактирано от Nedqlkov: 17 септември 2010 - 21:42
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 септември 2010 - 21:46

Няма почти нищо общо между Вектра А с 75 к.с. и Вектра б със същите коне. Имах кадет преди това с 75 к.с. и бях много доволен от вървенето му!
Вектра Б е много по-тежка от Вектра А и определено шофьора в нея ще се чуди, да кара ли или да слезе да бута колата. Може да не ми повярвате-ваш избор, но ситуацията с този мотор на това купе е почти трагична.
Поздрави :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 17 септември 2010 - 21:46
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 септември 2010 - 23:42

Добре де.. мисля, че на всички им стана ясно какво мнение се шири за тоя двигател.. Ми грешка или не.. човека сигурно вече си търкаля колата с точно тоя мотор и иска помощ. Ако не друго, то поне дайте някой дето е правил нещо на подобни двигатели да помогне.. всички в един глас тръгнаха *да му обяснават колко е тъп* разбираш ли, щото си взел тоя мотор.. :clapping: Поне нахвърляйте възможните варианти.. чип ли, спортни филтри.. нека колегите с бензинови мотори да развият леко творческто си въображение. :newsm05_41:
Отговори

hudson снимка hudson 18 септември 2010 - 10:03

Явно не си е купил такава, защото в профила му пише Х16ХЕL. И не знам за какво въображение говориш - този чип и спортен филтър на този 8 клапанов мотор, ще имат по-скоро психологически ефект, отколкото практически. Дори да успее да истиска 3-4 коня отгоре, мислиш ли че ще се усетят по нещо друго, освен по разхода на бензин? Естествено няма невъзможни неща, но истински силов тунинг на този мотор, със сигурност ще превишава стойността на колата. Така че, ако това купе е без забележки и с много екстри (в което дълбоко се съмнявам), отива в автоморгата, харесва си по-голям двигател, слага го и си решава проблема. Ако все още не е купил, подминава я и няма да има проблеми.
Мнението беше редактирано от hudson: 18 септември 2010 - 10:04
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 септември 2010 - 10:07

:biggrin: Аз съм с дизелов мотор, за това предложих 'Веи' хората с бензинови да посъветвате момчето.. ако имах идея какви са възможностите - бих ги изредил отдавна.. :icon_razz2:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 18 септември 2010 - 10:10

Колеги :)взехме да обръщаме нещата в спор.Както виждате момчето е на 20 год.едва ли е толкова опулен както вие си мислите.Тоест ако вие сте компетентни в тази насока той НЕ е.Говорим празни приказки махни двигателя и слагай нов 1233243 коня.Момчето просто е пойскало съвет може ли?И ако може как ще стане да върви малко повече колата.Така че не спамете в темата излишно.Благодаря и поздрави :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 18 септември 2010 - 10:11
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 септември 2010 - 21:19

Колега t_g_stoev, ти какъв съвет би му дал? Или и ти си поредния успамил темата! Автора на темата получи мнения за мотора, ти ако знаеш как да го тунинговаш за малко пари (не надвишаващи цената на друг мотор), го сподели.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 18 септември 2010 - 21:28

Колега ,аз ако съм знаел как да го направи щях да му кажа.НО не виждам и вие да показвате вашите знания.Единственното което прочетох е да дрънкате излишни приказки .Както виждаш не съм дал мнение но и на всякоя тема да ставате меродия не е никак хубаво .Това да си смени двигателя може и дете от 1-ви клас колега да го каже :)Пък и не смятам че тук е темата да спорим с теб.Нищо лично колега.Ако искаш заповядай в спам темата да поспориме :)
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 18 септември 2010 - 21:30
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 септември 2010 - 21:40

По този двигател не може да се направи нищо което де не е куп пари! Ти би ли инвистирал 2000-3000лв за да стигнеш некви спорни 100 коня, при които Вектра Б пак би била доста спъната. Не мисля, че спора е за спам темата и няма нищо лично в този спор.
Поздрави!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 18 септември 2010 - 21:45

Колега Rosen Popov съгласен съм с теб напълно.Обаче е доста глупаво когато някой зададе въпрос и нещата тръгнат в съвсем друга посока(по мое мнение)предполагам че ме разбираш задаваш въпрос и колегите почнат да си спорят в някоя излишна насока ,с което нищо не се постига пък и не се помага на колегата.Не сме деца все пак има си теми за спорове и майтапи нали?Иначе нямам нищо към теб и към който и да е ,то затова е форум да се чуе мнението на всички.Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg