Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Дайте съвет - коя Корса за студентката

Анго снимка Анго 06 февруари 2011 - 20:45

Здравейте, предварително прегледах темите  за корсите. По-голяма част са от две години. Моят конкретен случай е следния- ще купувам Корса около 2000 г. за дъщерята, която е студентка в Холандия и може и да почва работа там. Очакван пробег -50-80 км на ден от които 5км спокойно градско, останалото - по равните магистрали . Основен критерий - икономичност, но като съотношение  разход и поддръжка, трябва да се справя със стипендията:)  Автокъщите предлагата основно Корси с мотори 1.0 , рядко 1.2 или 1.4  Моля за мнения и препоръки за тези машинки.

 
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 06 февруари 2011 - 20:55

1.2 или 1.4.Забрави ги тези еднолитрови дръгели.Щом ще пътува по магистрала е добре да е 1.4,но и 1.2 ще върши работа.
Отговори

krum_ss снимка krum_ss 06 февруари 2011 - 20:55

 Анго, на 06 Feb 2011, 20:45, каза:

Здравейте, предварително прегледах темите  за корсите. По-голяма част са от две години. Моят конкретен случай е следния- ще купувам Корса около 2000 г. за дъщерята, която е студентка в Холандия и може и да почва работа там. Очакван пробег -50-80 км на ден от които 5км спокойно градско, останалото - по равните магистрали . Основен критерий - икономичност, но като съотношение  разход и поддръжка, трябва да се справя със стипендията:)  Автокъщите предлагата основно Корси с мотори 1.0 , рядко 1.2 или 1.4  Моля за мнения и препоръки за тези машинки.

 


Здравей колега! Ами за 1.2, не съм се качвал на корса с такъв двигател, но имам наблюдения за 1.0 и 1.4. Първия е доста тромав, става за градска кола н извънградско направо момичето ще се чуства доста уморено от пътя. Като цяло мисля че най-добрия вариант е 1.4. Откъм разход на извънградско може да не се забележи разлика, дори в някои случаи 1.4 може да бъде по икономичен! градско също почти няма да има разлика, но както си написал по горе ще минава около 5 километра градско, така че по добре се насочи към по мощния. Извънградско с една и съща скорост 1,4 ще бъде в доста по спокоен, което е по добре и за самия двигател.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 06 февруари 2011 - 21:10

Още един глас за 1,4!
Ако трябва да сме точни, 1.0 със сигурност ще е и с по-малко екстри. Задължително проверете дали има ABS и усилвател на кормилното управление (волана). В противен случай няма да се налага да ходи на фитнес... :icon_wink2:
Отговори

oggie снимка oggie 06 февруари 2011 - 21:11

Колега знам че това звучи като богохулство в тоя форум но по-добре подгледни Поло 1,4 TDI карах такова 2 години и съм супер доволен и е много по-добре направено от Корсата а таква съм карал пък 8 месеца 1,7CDTi . Съвсем отговорно мога да кажа че Полото е далеч по-добър избор . Свръх икономично , изглежда добре , доста по-пъргаво , доста по-качествени материали и държи на душманско каране ама душманско като за служебен автомобил с пета на газта и то почти всеки ден . И двете които съм карал бяха с 5 врати . Опела от тия на които стоповете са до задното стъкло горе а полото с тия с кръглите стопове педпоследния модел .
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 06 февруари 2011 - 21:13

Тези 3-цилиндрови дизелаци не ми вдъхват доверие.Демпферните маховици,още повече.Най-добре 1.4 бензин в Корса Ц и да шпори по магистралите.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 февруари 2011 - 21:53

Колега, нека не звучи сектантски, ама ти сигурно си един от малкото доволни от Поло 1,4 TDI. Сори, ама 3 цилиндров дизел някак не се получава, особено като се има предвид разхода до какви висоти стига при малко по-душманско каране...
Не бива да забравяме и значителната разлика в цените на автомобила, който ти предлагаш и тези, към които се е ориентирал колегата :icon_wink2:

Към колегата - от опит Ви казвам, че 1,0 е силно НЕпрепоръчителен, докато 1,4 във всичките му версии би бил най-сполучливия избор, що се касае до бензинов агрегат при покупка на Корса Б. Еднолитровият трицилиндров агрегат страда от проблемен дебитомер, чести проблеми с "духнала" гарнитура на глава, които правят покупка на безпроблемен екземпляр чист късмет.

Ако сте любител на дизела - и трите версии (1,5Д, 1,5ТД и 1,7Д) биха свършили също така доста добра работа. Там обаче освен доста по-икономичната возия трябва да се има предвид и по-високата стойност на регулярните обслужвания на автомобила.

На каквото и да се спрете препоръчвам Ви задължително да има климатик, а щом ще се кара от Дама - хидравликата също е силно препоръчителна. Нормалните глезотии като централно заключване, ел. стъкла и прочие винаги са добре дошли.
Успех с покупката :love_opel:
Отговори

Анго снимка Анго 07 февруари 2011 - 09:11

Благодаря за бързите отговори. Пропуснах да отбележа , че  ABS, Airbag  и серво управление са задължителните елементи, а климатика - желателна.  Някой карал ли е такава калинка там / примерно търговец от Германия/. Очаквам още мнения. ПП А какво ще кажете ,ако е 1.4 да й сложа и АГУ- там имам много газ. 
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 07 февруари 2011 - 09:53

Здравей колега.Значи карал съм корса 2001г.1,2 мотор с климатик.Колата е доста икономична,и смея да твърдя че и с пуснат климатик си върви доста добре.До колкото си спомням мотора е с верига(дано не подведа някой).За икономия мога да кажа че минаваме 600км с 60лв.Общо взето на мен лично колата ми хареса.За повече инфо ако желаеш мога да питам собственника й.Поздрави
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 07 февруари 2011 - 10:05

За тези километри ги минавам и с вектрата.Моят глас е за корса 1.4 82 к.с с клима.По-голям мотор ,по-леко натискане,по-малък разход!!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 07 февруари 2011 - 10:11

Бат Слав ,не искам да споря с теб баце, но да ми кажеш тайната как ги минаваш тези 600км с 60 лв :) Като гледам караме едни и същи коли с един и същи мотор.Искаш да кажеш че вектрата ти гори под 5?Как я правиш тази магия ,я да ме светнеш и мен.Аколкото до корсата разбира се че и аз съм за по големият мотор.Но за една дама 1,2 си върви доста прилично като се има напредвид че е пълен ел пакет,клима ,абс,хидравлика и т.н.Поздрави ПС да не забравяме че мотора е над 70кс.За това малко купенце си е доста.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 07 февруари 2011 - 10:14
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 07 февруари 2011 - 10:40

Да си намериш 1,4/82 коня 2000г е меко казано трудна задача...
Ако е решил да е 1,4 избора на колегата се свежда до 1,4/60, демек Моноинженцион или 1,4/90 - пълен. И двата мотора стават с обикновено АГУ, като при пълния инжекцион е компромисен вариант (далеч по-добрия е Газов инжекцион) и е задължително да е поставен от добър специалист. :icon_wink2:
Отговори

cornkiller снимка cornkiller 07 февруари 2011 - 12:14

Здравейте колеги. Обмислям да купувам кола за жената и съм се спрял на Опел Корса,мисля Корса В се води, модел между 1994-1998. Четох из форума доста неща и за сега съм се спрял на двигателите 1.2 или 1.4 на бензин и 1.5 и 1.7 дизел.Това което искам да Ви попитам е, че гледам че има и с автоматични скоростни кутии, което за жената ще е перфектно. Надеждни ли са тези кутии, сервизни интервали за масло и филтър? Евентуално ако нещо се прецака по нея, скъпи ли са и ремонтите? Абе всяка информация за силни/слаби страни на изброените двигателчета и скоростни кутии ще ми е от полза, че от утре почваме да ходим по огледи и дано бързо да намерим читава колица за жената. Предварително мерси!
Отговори

cornkiller снимка cornkiller 09 февруари 2011 - 11:32

Привет отново колеги. Предлагат ми една корса 1.0 модел от 2000г за супер добри пари. Какво можете да ми кажете за този модел?А и все още никой не е ударил едно рамо на автоматичните скоростни кутии на корса... :icon_wink2: . Поздрави!
Отговори

Анго снимка Анго 11 февруари 2011 - 10:23

Колеги, разтърсих се из мобилетата и там 1.4 наистина е трудна работа - гледах една , видя ми се доста натискана. Което ме наведе на една такава мисъл - сигурно тези корси ги вземат хора , които искат хем градски автомобил, хем и да са резачки :) Може и да не съм прав- все пак една съм видял.  Гледах и две 1.2 , изглеждаха по-запазени. А е пълно с корси 1.0  и в добро състояние. Очеводно те се карат от спокойни дами ,без  да ги натискат много - токова им е силата. А на студентката не й трябва мощна кола, да се учи на по-слаба май е по-добре. А пък с мотор 1.0 ще мога да взема малко по-млада корса с екстри. Дали пук да не разгледам и някая такава? :mhihi:

Изкажете мнение и за тях - държят ли 110- 120 на магистралата , какво им е поведението, какво се чупи да поразгледам и тях. 
Отговори

kirenski снимка kirenski 11 февруари 2011 - 10:37

Корса 1.0 е силно непрепоръчителена, (колегите са ти написали защо )

Всичко друго става ( избор бол от двигатели на Корса )

Защо ,след като не виждаш на пазара хубава Корса
не се орентираш към Астра Г :mhihi:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 11 февруари 2011 - 10:37

Че ще ги държи 100-120 ще ги държи, но разхода става доста интересен...
Писах Ви и по-горе при 1,0, познат като X10XE (можете да разгледате из форума) като проблемни се сочат Дебитомер, а също и често срещано прегряване на автомобила и "духване"/прегаряне на гарнитурата на главата. 1.0 аз лично не бих си купил.
По-нататък си преценявате Вие :mhihi:
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 11 февруари 2011 - 11:05

А защо тя сама не се ориентира да си купи колата оттам - Холандия.
Отговори

Icemann снимка Icemann 11 февруари 2011 - 11:11

Само да спомена като човек, живеещ в Холандия, че лятото ми се налага да пускам климатик до 3-4 дни в месеца :doh: Това естествено ако опре въпроса до избора дали да е екземпляр със или без.

kibo_tom3111 2 причини: Първо са по-скъпи заради данъка, който се плаща при регистрация на автомобил тук, освен ако не реши да я отрегистрира и регистрира на ново с БГ номера. 2рото може да звучи и тъпо, но нашите номера камери не ги ловят :idiot: А и 3то, като знам аз как почнах като студент и какъв шаш и обърквация беше, надали ще и е на момичето до обикаляне на автопазари :mhihi:
Мнението беше редактирано от Icemann® DiDi: 11 февруари 2011 - 11:13
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 11 февруари 2011 - 12:01

Мда-а, за справки в цените на колите там виж тук, това е нещо като нашето мобиле.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg