Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - от обикновен към мултифункционален волан

ina_vectra снимка ina_vectra 21 февруари 2011 - 11:55

Здравейте колеги имам някалко въпроса за смяната на волана(волан с AIR BAG) на Vectra B.

Моат волан на колата е обикновенният БЕЗ копчетата за оправление на музиката,а искам да си сложа МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН волан пак от Vectra B.Та вапросите са следните:

1) Какво трябва да си закупа за смяната на волана с мулти волан?Освен волана с копчетата(някакви кабели трябва ли да има с тоя волан нататака да продължатав към CD-то)?

2)Мога ли да взема мултифункционален волан (с гръмнал AIR BAG) и да си преместя AIR BAG-a от моя волан?

Какви разлики имат двата волана?

Дайте савети,някой който го е правил това




Благодаря ви много предварително

п.п.Знам че ми требе и адаптер към CD-то и до там ще стигна,ама какви кабели требва да идват от волана до CD-to?

:newsm05_41:
Отговори

Vectra_Caravan снимка Vectra_Caravan 21 февруари 2011 - 12:07

Еърбега със сигурност се сменя, трбва да има изрези отзад за копчетата, трябва ти и лентов кабел към волана, защото твоя сега има само за клаксона и бега. Като свалиш волана ще видиш дали имаш кабели до радиото или не. Най-добре цял волан с лентов кабел, най-бързо ще стане.
Отговори

petkata снимка petkata 21 февруари 2011 - 12:51

не можеш да сложиш твоя AIR BAG различни са заради бутоните, лентовите кабели също са различни.
Отговори

spasito снимка spasito 21 февруари 2011 - 13:11

Може да сложи неговия ербег но трябва да се зареже с макетно ножче за бутоните правих го на омега б и стана перфектно но е неприятна работа ербеците са еднакви.Също ако нямаш инсталацията на буксата се прекарва лесно 2 жици са но е по добре да отрежеш и вземеш буксата на новия волан за да не си играеш поне нея да преправяш.Трябват ти:волан,ербек-ако не ти се реже,лентов кабел и букса евентуално ако нямаш инсталация.
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 21 февруари 2011 - 23:51

А някой да има слу4аино снимка на този лентов кабел?Понеже отварях веднуй таблото за смяна на крушка и там видях една букса за аирбега към тази букса ли трябвая да минават кабелите на коп4етата на волана или трябва да има друга букси4ка?ако има някои снимка ше ми бъде много полезен.Благодаря много :newsm05_41:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 22 февруари 2011 - 00:16

Точно на нея букса минава и захранването на мултиволана. Ето това преставлява корпуса на лентовия кабел цък
цък а това е волана без аербега цък
А за управление на СД-то кабела да ли го имаш към самото СД-и е др въпрос.

Успех.
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 25 февруари 2011 - 13:57

 bili4652, на 22 Feb 2011, 0:16, каза:

Точно на нея букса минава и захранването на мултиволана. Ето това преставлява корпуса на лентовия кабел цък
цък а това е волана без аербега цък
А за управление на СД-то кабела да ли го имаш към самото СД-и е др въпрос.

Успех.

А може ли някой да прати снимка на този лентов кабел?

Интересно ми е тези копчета с какъв кабел ще се захранваат до CD-то?

Може ли снимки и подробно описание на частите който ми трябват

БЛАГОДАРЯ ВИ
Мнението беше редактирано от ina_vectra: 25 февруари 2011 - 13:57
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 25 февруари 2011 - 15:38

По-детайлни снимки на лентов кабел, от това, което е постнал Били не виждам как може да се направят...Освен разглобен. Спас ти е написал точно какво ти трябва.
Отговори

ina_vectra снимка ina_vectra 25 февруари 2011 - 20:57

 AlexMav, на 25 Feb 2011, 15:38, каза:

По-детайлни снимки на лентов кабел, от това, което е постнал Били не виждам как може да се направят...Освен разглобен. Спас ти е написал точно какво ти трябва.

Мерси коелга просто си го представях по друг начин кабела.Ами кабелите който управляват и стигат до CD-то са в тази букса така ли да разбирам.Просто не сам вийдал разглобен такъв лентов кабел и моля да ме извините :dummy:
Отговори

speedo снимка speedo 26 февруари 2011 - 14:09

A може ли този фланец Специално този от Вектра Б , да се монтира на Калибра и да се сложи мулти волан?
Мнението беше редактирано от speedo: 26 февруари 2011 - 14:11
Отговори

titan22 снимка titan22 26 февруари 2011 - 14:46

Виж първо дали диаметъра на кормилния прът на Калибрата отговаря на този от Астра Ф/ Вектра Б.Става дума за шлиците където са нарязани.
Мнението беше редактирано от titan22: 26 февруари 2011 - 14:48
Отговори

escape0106 снимка escape0106 26 май 2011 - 19:46

Някой знае ли дали има разлика в буксите за еърбега между нормалния мулти волан и този от спорт изпълнение , дали са напълно заменими или трябва и фланеца с лентовия кабел да се смени .
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 27 май 2011 - 10:29

Milcho2005 имаше такъв волан, обърни се направо към него, ако може да го снима.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 27 май 2011 - 10:50

1:1 са махаш обикновения и слагаш другия :whistle:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 27 май 2011 - 10:51

Скоро правих такова ъпгрейдче, нямаше разлика в буксите :icon_wink2:
Отговори

AJO снимка AJO 21 януари 2014 - 16:10

Темата е малко стара... но да питам в нея.
Днес монтирах мултиволана цялата операция е 10 мин видимо всички кабели са закачени на буксата (тоест до буксата отиват всички кабели). Интересувам се осветлението на бутоните от къде се командва.
С включването на фаровете ли светват или от радиото взимат сигнал.
При мен с запалването на фаровете копчетата не светят.
Волана е свалян и е тестван и всички диоди са изправни. (за по сигурно даже са сменени с нови).
Та кога светят тия копчета
Отговори

spasito снимка spasito 21 януари 2014 - 16:46

Като пуснеш радиото те нали са за него. :icon_wink2:
Отговори

AJO снимка AJO 21 януари 2014 - 17:51

 spasito, на 21 януари 2014 - 16:46, каза:

Като пуснеш радиото те нали са за него. :icon_wink2:

Благодаря колега ...
Благодаря и на Юли (Vectra B) за оказаната помощ.
Оказа се че предишният собственик явно не ги е харесвал и ги е отрязал. С малко ровене намерих кабелите и изглеждат работещи. Сега остава да си поръчам модула за управление на Сонито и всичко е супер :_)
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg