Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Подмяна на осветление на преправено LCD табло от Кадет на Астра

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 21 юни 2011 - 23:37

Привет, искам да ви покажа новият си проект за един наш съфорумник. Проекта е подменяне на старото осветление на таблото с обикновените крушки, с ново LED осветление.
Първата стъпка беше да се разглоби самото табло, демонтирах крушките, след което започнах монтажа на новото LED осветление. Понеже ми се струваше доста трудоемка и безсмислена идея да купувам обикновени диоди и да им добавям съпротивления за да могат да работят на 12V, прибягнах до светодиодни ленти с SMD монтаж на елементите която работи перфектно на 12 до 14 волта с цвят студено бяло което щеше да донесе малко по-мек и новаторски цвят на скалите. Направих по една обща лента за всяка страна, която е съставена от 3 по малки с по 3 светодиода, което ще рече че общо за страна използвам по 9 светодиода, което е предостатъчно за нормално осветление. Монтажа го осъществих с помоща на "жичкаджииски" силикон който се разтапя с пистолет при определена температура и се втърдява почти моментално след нанасянето си. След това на мястото където се завиват крушките с помоща мултицет намерих коя точни писта е масата и запоих изводите от светодиодите директно с кабел върху пистите където се завиваха старите крушки. Пуснах таблото и ураа имаме си приятен зеленикъв цвят и доста по-добро и равномерно осветление на таблото.
Ето и снимки на работата ми дано ви хареса и дано съм помогнал на някой, който не знае как да си го направи и той!
Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение


Публикувано изображение
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 22 юни 2011 - 22:27

Колега,изстържи зеленото от плаките и ще светят в по-добър цвят ;)
Мнението беше редактирано от GSM_BOSS: 22 юни 2011 - 22:27
Отговори

хибридния снимка хибридния 27 юни 2011 - 09:11

Каде са тея плаки?
Отговори

becinko снимка becinko 03 август 2011 - 22:44

Колеги, а ако се изтържат плаките, и сложа червени ленти нали ще свети червено, че и аз съм замислил нещо такова но ми се иска да го направя червено да свети.

Поздрави !
Отговори

Гостgergison_* 06 януари 2012 - 14:01

това табло е от кадет и става на астра ф така ли ? и ако е да от къде мога да си намеря такова?
Отговори

D.Denev снимка D.Denev 27 януари 2012 - 22:22

Ами мисля, че е от Кадетт :) Можеш да го намериш някой от форума или от другаде ако продава но са ценни :) Табло от кадетт може да се преправи за астра но има доста играчка (мисля, че се режеше табло от кадетт и се залепя върху предната част на такова отрязано от астра но може да съм в грешка)
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 28 януари 2012 - 01:36

Сваля се предната част, стъклото с пластмасата тя е на болчета, сваляш и от LSD то и след това използваш кит епоксидна смола, там каквото имаш под ръка за да ги събереш и си готов... малко се изрязва но не е толкова трудно. :smile3560:
Мнението беше редактирано от Й.Атанасов: 28 януари 2012 - 01:37
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg