Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

За коли със АГУ

repoii снимка repoii 30 юли 2011 - 21:32

Колата е астра F 1.6 моно със агу.Проблема се състоеше във това че палеше малко трудно на бензин и на газ,преди си палеше от четвърт оборот.Първо смених свещите никаква разлика при палене,при вървеж нямаше проблем така че изключих проблем със токовете.Забелязах че като угася на газ до 10 мин.пали без проблем,ако изчакам повече доста трудно пали.И проблема се оказа че ел. клапана на изпарителя изпуска по малко газ и двигателя се затрудняваше да пали без значение газ,бензин.Днес се захванах с ремонта,изпарителя"LOVATO електрически" не съм го махал но препоръчвам да го откачите и така да работите ще ви е много лесно,понеже нямаше с какво да снимам прилагам схема и по нея ще обясня. Публикувано изображение
Развиваме тапа №17 заеднно със нея ще излезе и пружина №18 вече бубината №20 е свободна и я махаме,развиваме гилзата №12 и я вадим като със нея ще излезе и котвата №14 на самата котва има едно гумено клапанче №16 аз го знам хапче,та вадите го и го сменяте със ново и после по обратния ред сглабяте.Това клапанче №16 не позволява на изпарителя да пуска газ към двигателя но с времето се опича и по малко състи газ и проблема е налице.След смяната колата палеше без проблем и на газ и на бензин без значение топла,студена.Ако имате същите симптоми като мен нищо не ви пречи да пробвате,дано да съм обяснил добре и да помогна на някой.
Отговори

motor_man снимка motor_man 20 септември 2011 - 21:53

Колега, моля те сподели от къде си закупил това хапче - в комплект с мембраните ли или се продава отделно.
Отговори

repoii снимка repoii 22 септември 2011 - 11:51

От магазин за газови уредби и се продаваше отделно.Ако имаш възможност най добре като разглобиш изпарителя и с тази част в магазина,защото има и други модели.Струваше 70 стотинки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg