Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Задръства се тръбичката за конденза от климатроника за пореден път

pavel trifonov снимка pavel trifonov 09 септември 2011 - 17:36

За 3-ти път се задръства тръбичката за конденза от климатроника и започва да се събира вода вътри в купето, пода отпред на пасажерското място направо се наводнява кората е Зафира А ДТЛ 2004г отпушват ми го вече през 3,4 месеца продухват отдолу тръбичката с компресора и се оправя за известно време има ли някакво друго решение отпушване с някъкъв препарат или нещо друго?
Отговори

hudson снимка hudson 09 септември 2011 - 17:44

Решението е разглобяване и почистване на тавата под изпарителя на климатика вътре в купето.
Щом надуват отвън с компресор, значи връщат обратно боклука в тавичката, след известно време водата го увлича обратно и пак се запушва дренажа.
Отговори

pavel trifonov снимка pavel trifonov 09 септември 2011 - 17:51

За да се свали тая тава трябва да се разглоби половината кола :unsure: има ли някъкво друго решение, а някой знаи ли къде е филтъра на купето щот аз нещо немога да го намеря :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от pavel trifonov: 09 септември 2011 - 17:55
Отговори

hudson снимка hudson 09 септември 2011 - 18:05

То и за филтъра се разглобява полвината кола :mhihi:
Сваляш кората която е над краката на пасажера, сваляш жбката след това сваляш и въздуховода който е към краката на пасажера и вече можеш да махнеш капака на кутията на филтъра и да го смениш.
Отговори

pavel trifonov снимка pavel trifonov 10 септември 2011 - 15:59

Мерси много за информацията за филтъра, някой свалял ли е това казанче, в което са събира водата. Интересува ме последователността на разглабяне докато се откачи казанчето, нещо отдолу под купето разглабя ли се за да се освободи?
Отговори

pavel trifonov снимка pavel trifonov 11 септември 2011 - 18:05

Никой ли не е разглобявал тоя история? Невярвам само моята зафира да го има тоя проблем :surrender:
Отговори

hudson снимка hudson 11 септември 2011 - 20:38

Отдолу на купето не вярвам да има нещо за разглобяване - тавата е под самото парно, вътре в купето. Навън излиза само тръбичка или маркуч...
Отговори

pavel trifonov снимка pavel trifonov 19 септември 2011 - 20:45

Значи никой не е разглабял казанчето за конденза на опел зафира ще взема да сменя тоя боклук с някое бмв поне форума им е по добър :thd:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 септември 2011 - 21:03

Колега, въздържай се от подобни квалификации, все пак никой не те принуждава да имаш опел или да бъдеш във форума!
Тук си помагаме доколкото можем, понякога се изисква малко време, за да получиш точен отговор.
Има специални спрейове за почистване на питата на климатиците, предполагам че биха свършили работа в твоя случай и ще разтворят мръсотията в тавичката, но е добре да се консултираш с техник по климатична техника, за да уточните препарата.
Отговори

Petio снимка Petio 19 септември 2011 - 23:47

:cabrio: Аз бих те посъветвал съдейки по държанието ти
1 Консултирай се със човек който разбира от климатици а не да идеш да решат проблема с продухване да ти вземат 5 лв и хайде бегай
2 Да се поразровиш из форума малко преди да си почнал да убиждаш и да си намериш малко информация.Например да си изтеглиш едно ръководство за ремонт на зафира и да видиш как са описани нещата там или да си изтеглиш от интернет програма за опел и да погледнеш как са нещата там варианти много.

Аз искам да те попитам персонално защо си купи зафира като не я харесваш

TIS
това трябва да ти помогне
Отговори

Mitko_D снимка Mitko_D 24 юли 2013 - 11:24

Колеги някой знае ли къде точно се намира тръбичката за изтичане на конденза на Астра Н/2005 - изкам да си почистя топлообменника, купих си спрей, но не съм сигурен дали пяната ще успее да изтече следкато го пусна.
Оставих да поработи около 20на мин в гаража но не виждам да капе от някъде - само 2-3 капки от "нещо" което е в двигателния отсег просто по него се е получило конденз.
Коже ли тази тръбичка да се почисти откъм купето - като извадя филтъра? (или както сте казали при зафирата - трябва да се разглоби "половината кола" :) )


Ако някой е попадал на конкретна "схема" къде се намира тръбичкат за изтичане на конденза...
Сега се опитвам да изтегля TIS 2000 евентуално да погледна там, но ако някой знае - ще съм благодарен.

Благодаря!
Отговори

Гостnosogladka_* 30 юли 2013 - 15:36

 Mitko_D, на 26 юли 2013 - 09:13, каза:


Здравей колега аз съм с астра Г 2002 предполагам че горе долу са близки нещата, преди малко приключих с моята, ще ти обясня как е при мен но немога да приложа снимков матерял, свалих централната конзола тази която е м/у предните седалки, после утайника който е хванат с щипки за цялата пластмаса на парното, вкарах я на канал и отвих и тази тръбичка която е в двигателния отсег и след това утайника излиза посока задната седалка. внимавай че има уплатнителни гумички на самата тръбичка тя се пада най отзад в дясната страна, как реших проблема.Разглобих всичките чудеса взех прахусмокачката направих си едно мъркуче да стане на въпросния уред и на пластмасата на парното, пуснах я и чудо протече конденз мизерии и какво ли не, после изчаках малко бръкнах с една свинска упашка в тръбичката, пак с прахусмукачката и сега си тече няма проблем ако искаш опитай.Дано да съм ти бил полезен и да свършиш работа.Поздрави.
Мнението беше редактирано от nosogladka: 30 юли 2013 - 15:38
Отговори

donzezi снимка donzezi 06 септември 2013 - 04:04

Всичко това е добре , но не може ли да се мине без досадното разглабяне на централната конзола ?
Да се бръкне на канал отдолу с някаква тел или по-тънко маркуче ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg