Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Освобождаване на "бавен колан"

FRYER снимка FRYER 11 януари 2012 - 00:44

Често срещан проблем,особено при коли с по-голям пробег.Ето решението:

Освобождавате пластмасите над праговете в купето:

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Следва освобождаване на двете пластмаси по протежението на колонката:

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Стигаме до същината на проблема,горен и долен обтегач на колана.И двата е необходимо да се полират,колегите са посочили,че използват препарат за мебели и ефекта е поразителен:

Горен обтегач,преди полиране(вижда се колко е замърсен):

Публикувано изображение
Долен обтегач преди полиране:
Публикувано изображение

Препоръчително е полирането и на тези детайли:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Още един трик,намазване с течен парафин и на колана в долната му част(това обаче не се знае дали ще е ефективно във времето,тъй като знаем за статичното действие на парафина ):
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 11 януари 2012 - 15:40
Причина за редактиране:: Темата отива в полезния списък!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 януари 2012 - 08:47

Адмирации за хубавата тема! Нека да я направят Важна!
Отговори

stifler снимка stifler 17 април 2013 - 19:59

Ако може снимките някакси да се качат, че нещо не ги виждам
Отговори

elozew снимка elozew 17 април 2013 - 20:16

И аз не виждам снимките! :naughtynono:
Отговори

gen снимка gen 17 май 2013 - 22:18

Няма ги снимките
Мнението беше редактирано от gen: 17 май 2013 - 22:18
Отговори

peyor снимка peyor 08 декември 2013 - 15:22

Опитах да освободя колана по указания начин с почитване, но резултата беше почти нулев. Доста добър ефект имаше като изрязах ръбчето на пластмасата, откъдето излиза колана. Този начин е и доста по-лесен за изпълнение.
Отговори

sandi_ligaviq снимка sandi_ligaviq 16 декември 2013 - 19:55

За съжаление и аз не виждам снимките,но не става само на готово.Горе долу се подразбира идеята,благодаря за темата.
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 01 януари 2014 - 16:51

 peyor, на 08 декември 2013 - 15:22, каза:

Опитах да освободя колана по указания начин с почитване, но резултата беше почти нулев. Доста добър ефект имаше като изрязах ръбчето на пластмасата, откъдето излиза колана. Този начин е и доста по-лесен за изпълнение.

Нулев е, защото връщащата ПРУЖИНА си е за смяна, иначе ако искате може да си полирате до блясък :mhihi:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2014 - 18:50

 opel_kapka, на 01 януари 2014 - 16:51, каза:

Нулев е, защото връщащата ПРУЖИНА си е за смяна, иначе ако искате може да си полирате до блясък :mhihi:

Може да иска и задълбочено пране на самия колан??? Според мен това дава най- добрите резултати... А ако се комбинира с почистването и полирането на водачите направо не ми се мисли...
Мойте ги прах при около 3 градуса на паркинга пред блока с кофа гореща вода, кухненска гъба за миене на чинии (от онези от едната страна с нещо като абразив) и обезмаслител. Процедурата е: накисване в кофата, пръскане с обезмаслител, изчакване 5 минути, ново киснене и търкане с абразивната страна на гъбата, и така 20 пъти на шофьорския колан и 10 пъти на пасажерския (щото беше много по чист от шофьорския). Само ако знаете какво излезе от шофьорския, направо ме е срам. И накрая вече не е нужно да прибирам коланите на ръка, прибират си се сами.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 януари 2014 - 18:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg