Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Philips CAR 400 - време за изчакване

navy снимка navy 11 януари 2012 - 16:26

Добър ден и за много години!
С пожелания за весела, щастлива и успешна нова 2012 година към всички!

Прегледах съществуващите теми и видях, че има доста с проблеми при декодиране на това аудио.
Въпроса ми е малко по специфичен, защото аз си знам кода, но не мога да го декодирам.

В момента ми изписва 7 SAFE !

Ситуацията е следната. Понеже кода ми е много лесен и след новогодишната почивка, през която нарочно разкачих акумулатора реших да го вкарам без да го проверявам.
И вместо 2226 вкарвам 6662 или нещо подобно ... един път, два пъти и след като на 3-я път не стана се усетих, че бъркам и спрях, погледнах в книжката, разбрах колко глупаво съм объркал всичко това и почнах да се опитвам да вкарвам истинският код.
Да, да, ама не... Надписа 7 SAFE стои, нито бибипване се чува, нито ми излизат чертичките... Вече трети ден натискам като луд вскякакви комбинации и - дръжки :) :) :)

Та имам следният въпрос. След като си знам кода и съм направил 3 опита... другите ми опити броят ли са за грешни и блокирали ли са аудиото така, че да не мога да го вкарам.. някак си? при положение, че пише 7 SAFE?
И другият въпрос. Какво е това изчакване с минути и часове и в какво състояние на натискане или не? Т.е. трябва ли да държа АС бутона натиснат 5-10-15 минути? Или комбинация от бутони? Явно имам право на още 7 опита, но какво да натисна, в каква последователност и колко време да държа натиснато или ненатиснато нещо, за да ми се появят чертичките?

Благодаря предварително!
Отговори

spasito снимка spasito 11 януари 2012 - 16:39

Оставяш касетофона включен и колата на контакт докато не ти изпише да вкараш кода отново незнам обаче колко минути някъде имаше тема за това.7SAFE озночава че имаш още 7 опита да вкараш кода но с всеки изминат времето се увеличава повече.След като вкараш кода изключи касетофона и вкарай кода още веднъж както първият път-по този начин премахваш кода и повече никога няма да ти га иска и приключваш с тия тъпи кодове и без това ако някой ти го открадне няма да ти го върне заради кода :biggrin:
Отговори

CH_M снимка CH_M 11 януари 2012 - 16:41

Ключа на контакт, радиото пуснато - да изписва 7SAFE и чакане му е майката ,ще се ресетне и ще изпише чертите и ще можеш да въведеш верния код!
П.П. писали сме по едно и също време с колегата spasito
Мнението беше редактирано от CH_M: 11 януари 2012 - 16:42
Отговори

navy снимка navy 11 януари 2012 - 16:44

Благодаря Ви приятели, за бързият отговор.
Въпроса е да стоя и да чакам без да натискам нищо, така ли?
И без да работи двигателя?

Само на контакт, стоя и ... играя пасианс на телефона например? И така то само ще ми даде чертичките?
Отговори

spasito снимка spasito 11 януари 2012 - 16:48

Да точно така
Отговори

stefp снимка stefp 11 януари 2012 - 17:20

Attempt 1 - wait 10 secs.
Attempt 2 - wait 10 secs.
Attempt 3 - wait 10 mins.
Attempt 4 - wait 20 mins.
Attempt 5 - wait 40 mins.
Attempt 6 - wait 80 mins. (1 hr 20 mins)
Attempt 7 - wait 160 mins. (2 hrs 40 mins)
Attempt 8 - wait 320 mins. (5 hrs 20 mins)
Attempt 9 - wait 640 mins. (10 hrs 40 mins)

Attempt 10 - landfill.

10-тина минути трябва да са ти достатъчни :icon_wink2:
Отговори

navy снимка navy 11 януари 2012 - 17:31

Благодара Ви добри хора (бира) (бира) :)

След мръзнене 10-на минути на 3 градуса преди малко на паркинга пред офиса... радиото ми изкара чертичките и след вкарване на код-а проработи.
Е, това е кармата да имаш лесен код хе хе хе

Не разбрах номера никога да не ми иска код? Сега, след като е разкодиран, какво трябва да направя? Без да разкачам акумулатора просто трябва да го изключа от кръглото копче, да дам на контакт, да натисна АС бутона и да го включа ли?

Това аудио го държа, защото никой не го харесва и не го пипа (да чукна на дърво), че голям дискомфорт е да ходиш по застрахователи и стъклари...

Има ли модел, който да не првивлича погледите толкова и да пее що годе сносно?

Поздрави отново от ветровита Варна!
:)
Отговори

spasito снимка spasito 11 януари 2012 - 19:36

 navy, на 11 януари 2012 - 17:31, каза:

Благодара Ви добри хора (бира) (бира) :)

След мръзнене 10-на минути на 3 градуса преди малко на паркинга пред офиса... радиото ми изкара чертичките и след вкарване на код-а проработи.
Е, това е кармата да имаш лесен код хе хе хе

Не разбрах номера никога да не ми иска код? Сега, след като е разкодиран, какво трябва да направя? Без да разкачам акумулатора просто трябва да го изключа от кръглото копче, да дам на контакт, да натисна АС бутона и да го включа ли?

Това аудио го държа, защото никой не го харесва и не го пипа (да чукна на дърво), че голям дискомфорт е да ходиш по застрахователи и стъклари...

Има ли модел, който да не првивлича погледите толкова и да пее що годе сносно?

Поздрави отново от ветровита Варна!
:)

Да и пак да му вкараш кода и край
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 11 януари 2012 - 19:39

Целта на разкодирането е да не ти иска код,например като сваляш акумулатора,или го слагаш в друга кола.Има едно диодче,което мига когато е кодирано радиото,ако при изключено радио не ти мига значи си го разкодирал и вече нетрябва да въвеждаш никакви кодове.
Отговори

jorkataaa снимка jorkataaa 11 януари 2012 - 19:44

Здравей колега ,
аз съм със същия модел радио ( фабрично е и както писа не ми са ходи по стъклари и застрахователи )и кода го иска само когато е разкачан акомулатора и трябва да ти се пуска с натискане на копчето за усилване ( без АС-то ) и по същия начин да се гаси (след като вече е приело кода ). Дано с малко поне съм ти бил полезен :beer:
Мнението беше редактирано от jorkataaa: 11 януари 2012 - 19:47
Отговори

Seva1977 снимка Seva1977 12 януари 2012 - 08:36

 navy, на 11 януари 2012 - 17:31, каза:

Благодара Ви добри хора (бира) (бира) :)

След мръзнене 10-на минути на 3 градуса преди малко на паркинга пред офиса... радиото ми изкара чертичките и след вкарване на код-а проработи.
Е, това е кармата да имаш лесен код хе хе хе

Не разбрах номера никога да не ми иска код? Сега, след като е разкодиран, какво трябва да направя? Без да разкачам акумулатора просто трябва да го изключа от кръглото копче, да дам на контакт, да натисна АС бутона и да го включа ли?

Това аудио го държа, защото никой не го харесва и не го пипа (да чукна на дърво), че голям дискомфорт е да ходиш по застрахователи и стъклари...

Има ли модел, който да не првивлича погледите толкова и да пее що годе сносно?

Поздрави отново от ветровита Варна!
:)

Браво .....Честито....Завиждам тиии...
Отговори

navy снимка navy 12 януари 2012 - 10:12

Въпреки, че това не е голям повод за завист, защото този модел автокасетофон не блести с някакви качества...

А касетофона е свързан с високоговорителите, а те с акустиката във вратите/колата и работата отива на друго финансово ниво и излиза от рамките на тази тема, която е за методиката на разкодиране.
А отидем ли на висок финансов вариант, привличаме крадци и наркоманчета и си създаваме допълнителни главоболия...

Така че пълно щастие няма :)
Отговори

roroskata снимка roroskata 29 май 2017 - 15:16

Здравейте колеги имам вектра б от скоро но имам проблем с радиото иска ми код но не можах да го намеря модела е PHILIPS CAR 400
GM0400V1546371
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg