Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Помпащи амортисьори за Vectra B 2000г. - ОТ КЪДЕ?

terzov снимка terzov 25 януари 2012 - 23:56

Здравейте!

Търся задни помпащи амортисьори за Opel Vectra B Facelift 2000 година седан. След дълго обаждане по-телефони обикаляне на различни места, никъде не намирам такива. Съществуват такива за Astra и Vectra A, но не и за B......
За тези които не знаят какво представлява това, ще обясня, че това са амортисьори, които могат да надуват до 5-6 атмосфери с компресор за да се качи по-тежък товар в колата.
Ето и една примерна снимка -
Публикувано изображение


Моля някой ако знае къде има, да сподели и съответно ако стане сделката, ще има голяма черпявка! :)
Отговори

kahun снимка kahun 26 януари 2012 - 00:39

приличат ми като на астрата така като ги гледам може и да са същите поне тия дето ги свалих от моята мн приличат на тия
Отговори

terzov снимка terzov 26 януари 2012 - 00:48

Само да кажа че снимката е примерна и това не са точно те.
Иначе и аз ги имам от астра или от вектра, но са различни и не стават.
Варианта е да се преправят старите, за да се сложат по някакъв начин на Vectra B, защото се различават само по дължина и по държач на прожината.
Отговори

terzov снимка terzov 15 февруари 2012 - 23:48

Никой ли не може да намери такова нещо?

Някой ако намери ще има % за него!
Отговори

lupo13 снимка lupo13 16 февруари 2012 - 15:09

колега те просто не се произвеждат такива .. така че няма как да намериш такива амортесьори точно за Вектра Б
Отговори

ivaylo___ снимка ivaylo___ 16 февруари 2012 - 19:51

Здравей колега.
На мойта Вектра задните амортисиори бяха такива регулиращи.
Самите амортисиори са по-дебели и подложката на която ляга долния край на пружината е по-голяма.
Когато питах по магазините за авточасти на някой от тях дори небяха чували за такива амортисиори.Явно са монтирани по-рядко по автомобилите ли и аз незнам.
Дори и да намериш такива цената ще е доста дебела.На мен ми казаха нещо от сорта на 400-500 лв и спрях да питам.
Та да ти кажа аз как реших проблема.
Взех два амортисиора от тези които предлагаха тоест от по тесните отидох до автоморгата и си взех две пружини които са по тесни долу кадето лягат на амортисиора(разликата между едните и другите пружини е единствено долу кадето си ляга на амортисиора едните са по широки другите по тесни).
Сглобихме колата и всичко заспа.Колата е комби случва се и да я понатоваржам доста понякога проблеми несъм имал.
Мнението беше редактирано от ivaylo___: 16 февруари 2012 - 19:55
Отговори

hudson снимка hudson 16 февруари 2012 - 21:13

 terzov, на 25 януари 2012 - 23:56, каза:

Търся задни помпащи амортисьори за Opel Vectra B Facelift 2000 година седан.

От книжката за експлоатация на вектра Б(някой чете ли ги изобщо), знам че се слагат подобни на комбито.
Но не са с вентили за помпане с компресор, а самонивелиращи.
Според описанието, когато колата се натовари, от неравностите по пътя, амортисьорите се напомпват и повдигат задницата до нормалното ниво.

Но цената е доста солена - както каза колегата по-горе, около 500 лв за бройка.
Би трябвало да ги има при официалните дилъри на опел. Най-вероятно няма да ги държат на склад, но като чуеш цената, сигурно няма да искаш да ти ги доставят. :mhihi:
Отговори

terzov снимка terzov 16 февруари 2012 - 23:35

Преди около 2 години съм купил такива за Vectra A от магазин "Славянка" в град Пазарджик. Цената беше 550 лева и за двата, проблема е там че в момента не намирам никъде помпащ модел със вентил за компресор. Както казах, цената в случая няма много голямо значение, важното е да са такива. Проверявал съм на доста места и определено стигнах до извода, че няма такова нещо точно за Vectra B (както каза lupo13).
Така че като цяло съм запознат със цената, но не намерих нищо и за толкова пари.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg