Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Идва зима!

Чичо Скрудж снимка Чичо Скрудж 27 декември 2007 - 09:48

Само :unsure: за теб колега.Аз честно казано нямам толкова нерви!
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 08 април 2008 - 11:46

...та зимата вече мина ама...
... пък и да не отварям нова тема.
Някой да има мнение за продуктите на NIGRIN, конкретно за
NIGRIN Langzeit UnterbodenschutzArt.-Nr. 74061
ето и сайта

Сменях резервоара, щото беше станал на фафла, преди да сложа новия искам да обработя мястото му. Та съм взел този продукт. Нямам време да търся други а трябва да стягам и колата за път.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 14 април 2008 - 18:38

Леле, Емилио!!! Чак сега виждам тази тема, а честно да ти кажа е абсолютно достойна да стои най-отгоре в раздела! Качвам я веднага!

ПС. Ако хората, каращи Опел, бяха като теб - едва ли щеше Опелите да имат славата на ръждиви... :beer:
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 08 ноември 2008 - 13:47

:unsure: браво колега! Видях БОБУ 930 то варши ли работа и за какво?
Отговори

Vilik снимка Vilik 23 април 2009 - 21:20

 Moonlord, на 14 Apr 2008, 07:38 PM, каза:

ПС. Ако хората, каращи Опел, бяха като теб - едва ли щеше Опелите да имат славата на ръждиви... :mhihi:


Да ама нали идеята е от завода да излезе така, иначе идва малко като москвичите взимаш директно с комплект инструменти :mhihi: И аз се занимавах да правя на фронтерата подобни изпълнения... трудоемка работа и никога няма да е като заводско покритие на Ауди. :mhihi:
Ето при мен как се беше получило:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vilik: 23 април 2009 - 21:21
Отговори

OneDriver снимка OneDriver 23 април 2009 - 22:15

много си отговорен и примерен, направо за голям :mhihi:
Отговори

Kadett.GTE снимка Kadett.GTE 07 ноември 2009 - 12:49

 Емилио, на 06 Oct 2007, 14:41, каза:

Ето с какво се занимавах тази седмица.
1. Идеално измиване на пода отдолу на пароструйка.
2. Идеално изсъхване на чисто място.
3. Мазане с боди 950/цена 6 лв./ Без да разреждам.
4. След като засъхне,пръскане със спрей Боди 950,сиво./цена 4.50лв/.
5. След съхнене,а съхне бързо,пръскане със сребърен спрей и сребърен феролит на загряващите се части/ауспуси,двг и др.
6.Пръскане с Cozmo spray восък за коли,композиран на базата специални восъци за коли,за да запечата направеното до тук.
7.Дано зимата все пак да не е тежка,както казват!
Ето клик:
http://www.snimka.bg...album_id=179667


Нека да допълня нещо :)

Ръждата не почва отвън на вътре, а отвътре навън (поради конденза). Така че нека кажа и аз един-два трика. :)

Трик за пода
1.Махате седалки, килими, стелки - всичко, докато не остане само ламарината на пода.
2.Мажете с грес, но не напластявате прекалено.
3.Слагате си всичко обратно и си карате 5 години отгоре (минимум)

Трик за вратите
1.Махате кората
2.Слагате грес в "дъното" на вратите
3.Слагате си кората и забравяте

Трик за праговете (мръсна работа!)
1. Паркирате колата под наколон, задницата да е от горната страна.
2. Отваряте багажника, махате страничните кори
3. Зимате "изгоряло" масло и пълните праговете, като почне да тече някъде отпред спирате.
4. Слагате си корите и затваряте багажника :)

Трик за подкалниците
1. Минавате с параструйка, ама хубаво, да не остане кал и пясък
2. С четка мажете сребърен феролит, като изсъхне, мажете с масло
3. Карате си

Надявам се да съм бил полезен :)
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 07 ноември 2009 - 17:51

Цитат

Трик за праговете (мръсна работа!)
1. Паркирате колата под наколон, задницата да е от горната страна.
2. Отваряте багажника, махате страничните кори
3. Зимате "изгоряло" масло и пълните праговете, като почне да тече някъде отпред спирате.
4. Слагате си корите и затваряте багажника :)


трета точка не можах да я хвана, но предполагам, че няма да можеш да направиш показно в картинки .... за "индианци" като мене :pardon:
Отговори

Kadett.GTE снимка Kadett.GTE 08 ноември 2009 - 00:45

при някои коли няма отвори към праговете ... иначе като пуснеш маслото от калника надолу си намира къде да иде, но ако нещо се обърка може да си нацапаш тапицеирята с масло, което изобщо не е готино !
Отговори

Astra F снимка Astra F 19 ноември 2009 - 15:46

Колеги няма да е и аз се решил и аз да намажа астрата от доло само по задните ланици штото само там избива ражда и само там бе само там е хвата тая курозия преди 2 години правих от единия краи веждата еися пак другата е почнала курозията (бахти мамата с извнинение) и сега ште я намажа и дано да се запази. Благодаря на колегата които е направил тази тема доста е полезна.
Отговори

vladata снимка vladata 19 ноември 2009 - 18:52

може ли да се насипе маслото през тезси гумените капачки отзад на прага близо до задните колела дето са или трябва задължително да се насипва през тези кори отзад в багажника дето са, как според вас как ще е по добре?
Мнението беше редактирано от vladata: 19 ноември 2009 - 18:52
Отговори

Kadett.GTE снимка Kadett.GTE 20 ноември 2009 - 00:21

 vladata, на 19 Nov 2009, 18:52, каза:

може ли да се насипе маслото през тезси гумените капачки отзад на прага близо до задните колела дето са или трябва задължително да се насипва през тези кори отзад в багажника дето са, как според вас как ще е по добре?


Ам от ония капачки. ще е малко трудно, трябва ти голям наклон.
Иначе от калника надолу го сипвам аз.
Може и от пред да се сипе, махаш страничните кори, там където са ти краката-пред предната врата, само че трябва да паркираш колата, така че да е под наклон - предницата да е нагоре.
Поздрави, надявам се да съм бил полезен и да не съм ви накарал да си съсипите килимчетата с масло :naughtynono:
Мнението беше редактирано от Kadett.GTE: 20 ноември 2009 - 00:25
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 22 ноември 2009 - 20:43

 vladata, на 19 Nov 2009, 18:52, каза:

може ли да се насипе маслото през тезси гумените капачки отзад на прага близо до задните колела дето са или трябва задължително да се насипва през тези кори отзад в багажника дето са, как според вас как ще е по добре?


Колега аз точно по този начин сам си напалнил праговете

Желая ти успех
Отговори

alchohol снимка alchohol 25 ноември 2009 - 17:09

Успех в начинанията и на пролет като си вдигнете колите вижте колко много ръжда има. При тая сол и тия химикали дето ги хвърлят, не боди, не феролит, с каквото и да я мажеш, пак всичко ръждясва. Няма какво да се лъжем-опела е една от колите с най-слаби ламарини =@ =@ :flag: :flag: :sun: :opc: :opc: :mhihi: :flag:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 25 ноември 2009 - 20:13

Да,определено в тея бабини девитини съм се уверил.
Що ли карах Вектра '92 10 години,и нищо ѝ нямаше.Нито калници,нито прагове,нито окачване и такива работи не бяха ръждясали.Единствено ударения леко багажник имаше малко петно.
Просто си я миех през 1-2 седмици да се отмиват сол,химикали и т.н.
Мнението беше редактирано от pacho_m: 25 ноември 2009 - 20:15
Отговори

ndachev снимка ndachev 29 ноември 2009 - 01:08

pacho_m, и отдолу дъното на купето ли миеше ? Ако да - как ?
Отговори

vladata снимка vladata 29 ноември 2009 - 10:25

Може ли някой да сподели за въпросната смес грес, която се слагала във "дъното" на вратите? Смисъл каква точно трябва да е греста, размесва ли се с нещо друго-гумени струшки или нещо друго, разрежда ли се с разредител. И дали не потича греста от топлината в купето примерно. Е такива неща :mhihi:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 29 ноември 2009 - 15:37

 ndachev, на 29 Nov 2009, 1:08, каза:

pacho_m, и отдолу дъното на купето ли миеше ? Ако да - как ?

С водоструйка,крик и много гъзурчене. :mhihi:
Разбира се,колкото и да се стараеш,не може всичко на един път да се измие.Но ръжда не съм имал на старата Вектра.
Отдолу я миех 1 път в месеца.
Мнението беше редактирано от pacho_m: 29 ноември 2009 - 15:46
Отговори

Kadett.GTE снимка Kadett.GTE 01 декември 2009 - 23:57

 vladata, на 29 Nov 2009, 10:25, каза:

Може ли някой да сподели за въпросната смес грес, която се слагала във "дъното" на вратите? Смисъл каква точно трябва да е греста, размесва ли се с нещо друго-гумени струшки или нещо друго, разрежда ли се с разредител. И дали не потича греста от топлината в купето примерно. Е такива неща :love_opel:


квато грес имаш такава слагаш, може и масло, но щи цапа джамовете понеже е течно. не е нужно да разреждаш греста ... смисъла на цялата работа е да не се позволява на ламарината да взаимодейства с вода и кислород.
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 15 февруари 2010 - 18:24

 Kadett.GTE, на 01 Dec 2009, 21:57, каза:

квато грес имаш такава слагаш, може и масло, но щи цапа джамовете понеже е течно. не е нужно да разреждаш греста ... смисъла на цялата работа е да не се позволява на ламарината да взаимодейства с вода и кислород.


колеги и аз да кажа нещо астра ф вдигаш задната гума с крика под наклон запушваш дупките на прага отдолу с квото намереш временно махаш тапата отзад на прага тоест тапата пред задната гума на прага и наливваш старо масло колкото искаш един два литра изчакваш да остане маслото в прага половин час и след това махаш с квото си запушил дупките отдолу прага да се отече и караш успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg