Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra F - Дисплей

borko_87 снимка borko_87 20 февруари 2008 - 18:32

как мога да разбера дали датчика ми работи щото като ги свьрзвах излезна някав пушак от дисплеа нещо маи ми изгоря и вече ни ми показва температурата вьзможно ли е някакьв кондензатор да е изгорял на самия дисплеи или трябва нов датчик
Отговори

Pinto снимка Pinto 21 февруари 2008 - 19:50

Здравейте. От една седмица съм на тема смяна на ДИД с ТИД и ви досаждам с въпроси в няколко теми, за което моля да ме извините. Не съм електрончик и се мъча сам. Значи вече монтирах ТИД-дисплея, но не съм вързал още датчика за температурата. Пуснах един тест дава грешка 171, скорост 00 кмн. Дали щи ми показва реална температура и какво да правя от тук нататък.
Дисплея има същото означение като стария ДИД: Simens 5WK7 442.
Още един път се извинявам, че ви занимавам толкова с може би незначителни проблеми.
Отговори

bp_fen4eto снимка bp_fen4eto 02 февруари 2009 - 21:11

Колеги неска ми изгоря напулно целия дисплей помогнете откаде даси намеря такъв може дасе свържете с мен на скайп bp_fen4eto
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 11 юни 2009 - 10:14

Колеги и аз да задам въпрос

От вчера имам Астра Ф 1.6 х16хел - двигателя , този дисплей е с три отделения значи доколкото разбирам е МИД ? при мен проблема е че дисплея не свети постоянно (аз си мисля че правилно е така ) а показва всичките си показания за известно време - актовира се само когато натисна долното копче

Има ли възможност и как се включва да ми показва постоянно , а не само когато натисна долното копче (и то е за известно време не съм го засичал и сам се изключва)

Благодаря предварително
Отговори

Pinto снимка Pinto 11 юни 2009 - 12:25

Щом е разделен на три дали не е ТИД. Какво показва когато работи?
Отговори

radok снимка radok 11 юни 2009 - 15:25

Дисплея си работи. Подсветката също работи. Дисплея се захранва от две места. Едното е постоянно +12В а другото е от контактния ключ, точно за подсветката при подаване на контакт. Там трябва да търсиш проблема. Това е по-тънкия черен кабел от куплунга. Отива на бушон 7.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg